VAZ 2102 VB / PMHT / 1:24 DOKONČENO

Moderátoři: Zdeněk-TEO, Zrzek

Odpovědět
Uživatelský avatar
haageeman
Příspěvky: 726
Registrován: stř 4.2.2015 23:15
Bydliště: Náměšť nad Oslavou

VAZ 2102 VB / PMHT / 1:24 DOKONČENO

Příspěvek od haageeman »

Ahoj!

Aby moje modelářské ego netrpělo, potřeboval jsem si něco dokončit. Výběr padl na tento nostalgický kousek, který jsem začínal snad někdy v únoru jako "oddychovou rychlovku" :?: I proto jsem nedělal ani report. Jako mladý jinoch jsem se párkrát i svezl a bylo docela milé při lepení vzpomínat, při jakých příležitostech :twisted: . Abych moc netlachal, zde předloha Obrázek , foto pořízeno loni v Kyjově, kde jsem zakoupil i model Obrázek, ke kterému jsem si na stránkách PMHT stáhl interiér. A tím to přestala být oddychová rychlovka ;) . Něco se občas né úplně vedlo, ale výsledek celkem ujde a ty vzpomímky fakt za to stojí... Teď už hotovka Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek.
Já z ní mám téměř dětskou radost 8-) .
Uživatelský avatar
mahdy
Příspěvky: 677
Registrován: sob 21.1.2012 11:01
Bydliště: Kyjov

Re: VAZ 2102 VB / PMHT / 1:24 / DOKONČENO

Příspěvek od mahdy »

I ty darebný jinochu, pěknou práci odvádíš :lol:
Uživatelský avatar
Venca 21
Příspěvky: 500
Registrován: sob 18.2.2012 22:56
Bydliště: Písek

Re: VAZ 2102 VB / PMHT / 1:24 / DOKONČENO

Příspěvek od Venca 21 »

Tenhle kousek mám také rozdělaný, ale už několik měsíců jsem na něj nesáhl. Budu to muset napravit. A plánuji malé nepodstatné vylepšení - nárazníky potáhnu samolepící lesklou fólií imitující chrom.
Uživatelský avatar
kaktusak
Příspěvky: 2559
Registrován: sob 21.1.2012 10:39
Bydliště: Kyjov

Re: VAZ 2102 VB / PMHT / 1:24 / DOKONČENO

Příspěvek od kaktusak »

S tím interiérem to vypadá pěkně . Musel to být porod on je to takový skleník . Za mě palec nahoru .
Uživatelský avatar
Tomáš S.
Příspěvky: 998
Registrován: sob 21.1.2012 21:39
Bydliště: Uherský Brod

Re: VAZ 2102 VB / PMHT / 1:24 / DOKONČENO

Příspěvek od Tomáš S. »

Venca 21 píše:A plánuji malé nepodstatné vylepšení - nárazníky potáhnu samolepící lesklou fólií imitující chrom.
S tím narázníkem by to něco chtělo udělat - ta přerušovaná čára ve vrcholu ohybu nepůsobí moc dobře...

Každopádně místo pásky bych spíše vyzkoušel popisovač Liquid Chrome od značky Molotow. Dá se s tím dosáhnout ještě lepších výsledků...

:arrow: https://molotow.cz/marker-refills/molot ... 30-ml.html" onclick="window.open(this.href);return false;
:arrow: https://www.modelforum.cz/viewtopic.php ... it=molotow" onclick="window.open(this.href);return false;
gomba
Příspěvky: 60
Registrován: čtv 9.2.2012 22:28

Re: VAZ 2102 VB / PMHT / 1:24 / DOKONČENO

Příspěvek od gomba »

Krásně slepeno. Asi se do něho taky pustím, ještě jsem ho nelepil :-)
gomba
Příspěvky: 60
Registrován: čtv 9.2.2012 22:28

Re: VAZ 2102 VB / PMHT / 1:24 / DOKONČENO

Příspěvek od gomba »

Ta čára na nárazníku to trochu kazí. Ten problém vznikl asi při tisku, protože na modelu je ta čára plná a sotva viditelná.
Tady si můžete stáhnout nárazník bez čáry ;) https://uloz.to/!RFsZ6IQdL8Y2/narazniky-pdf
Markulin
Příspěvky: 1274
Registrován: pon 14.5.2012 18:04
Bydliště: Hodonín

Re: VAZ 2102 VB / PMHT / 1:24 / DOKONČENO

Příspěvek od Markulin »

Jééé. V tom jsem se kdysi vezl ...... nemilá vzpomínka :?
Krásná práce ;)
Uživatelský avatar
haageeman
Příspěvky: 726
Registrován: stř 4.2.2015 23:15
Bydliště: Náměšť nad Oslavou

Re: VAZ 2102 VB / PMHT / 1:24 / DOKONČENO

Příspěvek od haageeman »

Dík za zhlédnutí a ohlasy!

Venca 21: - o tom chromu jsem taky uvažoval, jenže když nárazníky... tak to máte taky kliky, rámečky světel, rámy skel, rámečky blinkrů... a pak taky zrcátka, puklice, zámky dveří... :twisted:
kaktusák: - akvárko to je, ale nebylo to tak hrozný
Tomáš S.: - nemám vyzkoušeno, ale popisovač od Molotowa je na nesavý matroš
A pro všechny - čáry na náraznících nejsou ve vitrínce z metru už vůbec vidět :) :!:

Čau u jiného modýlku.
Uživatelský avatar
zkooter
Příspěvky: 483
Registrován: pon 24.6.2013 20:30
Bydliště: Břeclav

Re: VAZ 2102 VB / PMHT / 1:24 / DOKONČENO

Příspěvek od zkooter »

Člověče, já se nestačím divit, co všechno stihneš slepit, to mi prostě hlava nebere a nezbývá než závidět :D Každopádně dodatečně velká gratulace k velmi povedenému kousku. Před nedávnem jsem si ho taky pořídil i s interiérem tak konečně ho vidím v plné kráse ;)
Odpovědět

Zpět na „Veterány“