USS CAIRO / 1:200 / OREL

Modely soutěžní kategorie L

Moderátoři: old_Mr_Grim, numi

Odpovědět
Uživatelský avatar
MIO
Příspěvky: 270
Registrován: čtv 15.3.2012 19:51
Bydliště: Modra
Kontaktovat uživatele:

USS CAIRO / 1:200 / OREL

Příspěvek od MIO »

Po týždni "ničnelepenia" som včera strihol do ďalšej loďky :) Je to opäť loď z čias občianskej vojny v USA, opäť obrnený riečny kolesový parník a opäť pekná šialenosť 8-) - USS CAIRO

Loďka je zaujímavá aj tým, že ju skoro po 100 rokoch od potopenia vytiahli a dnes funguje ako múzejný exponát. Viac na :arrow: https://ironbrigader.com/2010/06/27/the ... s-s-cairo/" onclick="window.open(this.href);return false;

Predloha :

Obrázek

Predloha dnes :

Obrázek

Model+lasery+plech:

Obrázek Obrázek

Páči sa mi , že model je vytlačený na papieroch rôznej gramáže , určite to uľahčí stavbu drobných dielov a niektoré diely aj obojstranne !. Lasery sú tentokrát tiež rôznej hrúbky a aj farebné, čo opäť oceňujem, pretože nebude treba farbiť a retušovať niektoré diely :wink: No a ako bonbónik na záver máme aj štítok s plechovými dielmi :P Model má aj interiér a komplet hnacie koleso, takže sa bude dať vyblázniť aj v tomto smere :lol:

Začal som klasicky kostrou, zatial to vyzerá takto...

Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
Daniel
Příspěvky: 1015
Registrován: úte 29.5.2012 8:27
Bydliště: České Budějovice

Re: USS CAIRO / 1:200 / OREL

Příspěvek od Daniel »

Usedám do první řady a budu pečlivě sledovat. Líbí se mi předloha i tvoje modelaření, takže to jsou hned dva důvody nenechat si to ujít :D
Uživatelský avatar
kaktusak
Příspěvky: 2558
Registrován: sob 21.1.2012 10:39
Bydliště: Kyjov

Re: USS CAIRO / 1:200 / OREL

Příspěvek od kaktusak »

Tohle vypadá ještě šílenější než ten předchozí parník . To jsou ty modely které mě opravdu zajímají . Držím palce a budu bedlivě sledovat .
Uživatelský avatar
MIO
Příspěvky: 270
Registrován: čtv 15.3.2012 19:51
Bydliště: Modra
Kontaktovat uživatele:

Re: USS CAIRO / 1:200 / OREL

Příspěvek od MIO »

Ďakujem za dôveru páni, dúfam, že vás nesklamem 8-)

Iba malý progres, pribudla horná paluba a spodná obšívka, ktorá našťastie pekne sadla :)

Obrázek Obrázek

Retuš ťahá von, na živo je to v pohode, aj tak to asi celé hodím do laku, nech sa zjednotí povrch ;) Ináč do toho žľabu by malo prísť hnacie koleso, som zvedavý či tam vojde :lol:
Uživatelský avatar
MIO
Příspěvky: 270
Registrován: čtv 15.3.2012 19:51
Bydliště: Modra
Kontaktovat uživatele:

Re: USS CAIRO / 1:200 / OREL

Příspěvek od MIO »

Opäť menší progres...pribudlo hnacie koleso...81 dielov...

Obrázek Obrázek
Obrázek Obrázek

V podstate zbytočnosť, keďže ho nebude vidieť...možno dám pod neho zrkadlo.... ;)

A konečne mám za sebou aj kanóny...každý aj s lafetou 18 dielov...plus jedna fotka na porovnanie, aké sú malé :lol:

Obrázek Obrázek

Nalepil som ich ešte pred opláštením, lebo by sa nedali dať dnu cez strielne...

Obrázek Obrázek

Ešte som nad prednými delami vyrezal otvor, bude tam funkčný svetlík, aby bolo vidieť dnu... ;)
Uživatelský avatar
MIO
Příspěvky: 270
Registrován: čtv 15.3.2012 19:51
Bydliště: Modra
Kontaktovat uživatele:

Re: USS CAIRO / 1:200 / OREL

Příspěvek od MIO »

Po dlhej dobe konečne nejaký progres...

Obrázek Obrázek
Obrázek Obrázek

...pribudla vrchná obšívka a nejaké drobnosti :D
Odpovědět

Zpět na „Lodě / Ships“