Type 94 Teke/WAK/1:25 - HOTOVO

Modely soutěžní kategorie PT

Moderátor: jenda.e

Uživatelský avatar
Pahejl
Příspěvky: 90
Registrován: čtv 2.11.2017 10:21
Bydliště: Úhelnice Okr. Mladá Boleslav

Type 94 Teke/WAK/1:25 - HOTOVO

Příspěvek od Pahejl »

Ahoj, tak jsem se rozhodl, že taky přispěji svojí troškou do mlýna.
Volba padla na lehký japonský tančík Teke.

Něco o stroji: Typ 94 Te-Ke (japonsky: 九四式軽装甲車, Kjújonšiki keisókóša) byl japonský tančík postavený na základě britského stroje Carden-Loyd Mk.VI., které Japonsko zakoupilo v počtu osmi kusů od Velké Británie. Prototyp japonského tančíku byl postaven roku 1933 a roku 1934 přijat do výzbroje jako 94 TK (TK=Tokušu Ken-inša, česky „speciální traktor“). Na rozdíl od jiných tančíků byl řešen netradičně, motor byl umístěn v přední části vedle řidiče a kulomet byl instalován v zadní části. Od roku 1937 byl vyráběný modifikovaný typ 94 KAI s novým podvozkem, který měl vynikající průchodnost terénem. Tančíky sloužily též jako tahače přívěsů. Účastnily se bojů v Číně i 2. světové války v Tichomoří. Celkem bylo vyrobeno 843 kusů.
(zdroj wiki)

Model bych chtěl stavět jako čistostavbu, když to půjde tak nějakou úpravu jako nýtování, matice atd.. :D Jsem na to zvědav..

Pro začátek přikládám foto originálu.

Obrázek

Stavbu jsem začal kostrou, sem tam jsem něco přiřezal, přibrousil, ale pasovala vcelku slušně.

Obrázek
Obrázek


Zatím to není nic moc ke koukání tak příště už snad foto s obšívkou. :D
Naposledy upravil(a) Pahejl dne sob 20.10.2018 15:06, celkem upraveno 1 x.
Markulin
Příspěvky: 1274
Registrován: pon 14.5.2012 18:04
Bydliště: Hodonín

Re: Type 94 Teke/WAK/1:25

Příspěvek od Markulin »

Tak tedy vítej ;)
Super volba modelu. Rád vidím něco méně známého a přitom velice zajímavého. Stavbu budu sledovat, protože jsem tento tančík měl ale při třídění archivu už pro něho nebylo místo.
Takže držím palec a doufám že to dotáhneš do zdárného konce
Uživatelský avatar
Pahejl
Příspěvky: 90
Registrován: čtv 2.11.2017 10:21
Bydliště: Úhelnice Okr. Mladá Boleslav

Re: Type 94 Teke/WAK/1:25

Příspěvek od Pahejl »

Ahoj. No japonců mám v šuplíku vetšinu, takže jestli se tenhle povede a bude čas tak sem snad přibudou i další. :D

Udělal jsem obšívku, asi by všechno sedělo jak má ale nejspíš sem použil o kapku silnější karton a musel jsem brousit plochy aby si to nějak sedlo. :x Ještě koukám, že budu muset opravit retuš. Jak na to pořád hrabu tak se mi osahala..

Tak ještě nějaké foto postupu.
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek

A teď se jde na osazování korby.
Markulin
Příspěvky: 1274
Registrován: pon 14.5.2012 18:04
Bydliště: Hodonín

Re: Type 94 Teke/WAK/1:25

Příspěvek od Markulin »

No tak japonská technika tady moc k vidění. Tak to jsem zvědavý co bude dál...... A s tou retuší si nejspíš ještě užiješ.
Uživatelský avatar
Pahejl
Příspěvky: 90
Registrován: čtv 2.11.2017 10:21
Bydliště: Úhelnice Okr. Mladá Boleslav

Re: Type 94 Teke/WAK/1:25

Příspěvek od Pahejl »

Ahoj všichni,

Konečně byl teď přes svátky trochu čas, tak jsem malinko pokročil na japonský plechovce.
Nalepil jsem poklopy, a pak jsem si hrál s pantama na můj vkus jich tam je až moc. :)
Nakonec jsem celý tančík onýtoval.

Teď se pouštím do podvozku, blatníky jsem zatím nelepil aby se mi lépe nandávaly pásy.

A teď ty fotky:

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek

A kdybych se sem už nedostal, přeji všem vše nejlepší do nového roku, zdraví a dost času na patlání. ;)
Uživatelský avatar
Pahejl
Příspěvky: 90
Registrován: čtv 2.11.2017 10:21
Bydliště: Úhelnice Okr. Mladá Boleslav

Re: Type 94 Teke/WAK/1:25

Příspěvek od Pahejl »

Ahoj, tak jsem tu s dalším postupem na plechovce.
Dodělal jsem napínací kladky, ty byly v pohodě. Další věc byly hnací a napínací kola, to byl porod :D
Ke středu se přilepujou ty ozubený kola na takových čepech z koleček 1x0.8 mm pořád se mi u nich rozvrstvoval papír, zkoušel sem snad všecky lepidla, prolejt vteřiňákem a nic. Nakonec vyhrál kores a moc na to nešahat.
Výsledek je jakej je... :D

Obrázek
Obrázek
Obrázek

Příště pojezdová kola a začít pásy..
Uživatelský avatar
Lukáš
Příspěvky: 1684
Registrován: sob 21.1.2012 9:23
Bydliště: Brno

Re: Type 94 Teke/WAK/1:25

Příspěvek od Lukáš »

Neokoukaný model (japonská technika se moc nestaví, byť toho byla vydána již spousta zajímavého), pěkná práce. Se zájmem sleduji.
Uživatelský avatar
Pahejl
Příspěvky: 90
Registrován: čtv 2.11.2017 10:21
Bydliště: Úhelnice Okr. Mladá Boleslav

Re: Type 94 Teke/WAK/1:25

Příspěvek od Pahejl »

Ahoj, všichni.

Můžu zahlásit, že japonská plechovko už stojí na kolech. Jedniný na co jsem při stavbě narazil je delší pásek k disku kola a tím pádem i větší půměr disku. Ale to není nic co by nešlo v pohodě upravit. Jinak všechno sedí jak má a staví se to dobře.

Takže foto na kolech. Už to konečně nevypadá jak maskáčová krabice :D

Obrázek
Obrázek

Jak tak na to koukám tak zase budu muset doladit nějakou tu retuš. :) Teď jsem se pustil do tohoto celku...

Obrázek

Když už to nejtuju tak to chce taky pořádný pásy. Jsem zvědav jak to dopadne. :D Takže držte palce..
Uživatelský avatar
Pahejl
Příspěvky: 90
Registrován: čtv 2.11.2017 10:21
Bydliště: Úhelnice Okr. Mladá Boleslav

Re: Type 94 Teke/WAK/1:25

Příspěvek od Pahejl »

Ahoj chlapi, tak se hlásím s dalším postupem.
Dodělal jsem pásy, ale spokojenej nejsem :( .. Začal jsem dělat na článkových, zkusil jsem si pár článků poskládat a celkem pohoda. Při tomhle zjištění jsem se jal vyřezat všechny dílky abych měl připraveno na skládání. Práce to byla úmorná. Když jsem to zmáknul tak jsem si málem vyrval vlasy :D řezal jsem nepřesně.. Občas se mi stalo že se mi nařízla část pásu nebo zbyla obrysová linie, a prostě mi to nešlo do sebe, trhaly se mi atd.. Prostě hrůza.. :D po týdnu a složených 3cm pásu jsem to vzdal a udělal pásy z pásků.
To bylo v pohodě až do nandávání pásů.
Zjistil jsem že se mi na hnacích a napínacích kolech rozjely rozteče a pás nešel do zubů... :? Navíc se mi kola pořád rozpadávaly při nasazování, no abych to zkrátil nějak sem to tam nandal...

Takže foto postupu zde:

Obrázek
Obrázek
Obrázek

Příště už snad fotky finiše. Zbývá věžička a nějaká ta drobotina na tančík.
Uživatelský avatar
Brzdič
Příspěvky: 2378
Registrován: pon 12.12.2011 14:11
Bydliště: Brno

Re: Type 94 Teke/WAK/1:25

Příspěvek od Brzdič »

Dobře se na to kouká. :)
Markulin
Příspěvky: 1274
Registrován: pon 14.5.2012 18:04
Bydliště: Hodonín

Re: Type 94 Teke/WAK/1:25

Příspěvek od Markulin »

Jak píše Brzda...dívá se na to velice dobře. A docela živě si dovedu představit jaká to musela být "svinská" práce tam ty pásy dostat. Taky s tím občas zápasím.
Taky jsem už párkrát "pitval a pižlal" článkové pásy, které nakonec nešly sestavit a nebo nesedly na kola. To jednoho naštve :roll:
Držím palec a těším až bude mít tančík věž a na finální fotky
Uživatelský avatar
Pahejl
Příspěvky: 90
Registrován: čtv 2.11.2017 10:21
Bydliště: Úhelnice Okr. Mladá Boleslav

Re: Type 94 Teke/WAK/1:25

Příspěvek od Pahejl »

Ahoj, díky za kladné reakce!
Takže po třech měsících hlásím hotovo. Modýlek je prcek ale mám z něj radost :D pro případné stavitele je asi jen jedna záludnost a to hnací a napínací kola, je třeba si dát pozor na rozteč disků.

Finální foto:

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek

Snad se model líbí, a těším se u dalšího modelu, manželka už rozhodla co to bude takže příště ahoj. :D
Uživatelský avatar
Lukáš
Příspěvky: 1684
Registrován: sob 21.1.2012 9:23
Bydliště: Brno

Re: Type 94 Teke/WAK/1:25

Příspěvek od Lukáš »

Dobrá práce a myslím, že pro tebe i hodně cenná zkušenost. Líbí se mi to.
Markulin
Příspěvky: 1274
Registrován: pon 14.5.2012 18:04
Bydliště: Hodonín

Re: Type 94 Teke/WAK/1:25

Příspěvek od Markulin »

Paráda, gratulace k dokončení.
Stavbu jsem sledoval od začátku a musím říct že jsi si s tím prckem poradil na jedničku ;)
Uživatelský avatar
mahdy
Příspěvky: 677
Registrován: sob 21.1.2012 11:01
Bydliště: Kyjov

Re: Type 94 Teke/WAK/1:25

Příspěvek od mahdy »

Taky jsem sledoval od začátku a musím říct, že je to moc hezky slepený prcek.
Vidím, že si další do party komu vybírá manželka co bude lepit :lol: :lol: :lol:
Odpovědět

Zpět na „Pásová technika / Tracked vehicles, tanks“