Duesenberg SJ Roadster / Richard Vyškovský / 1:32 / odloženo

Moderátoři: Zdeněk-TEO, Zrzek

Odpovědět
Uživatelský avatar
Avenger
Příspěvky: 34
Registrován: úte 20.3.2012 13:39

Duesenberg SJ Roadster / Richard Vyškovský / 1:32 / odloženo

Příspěvek od Avenger »

Zdravím ,rozhodl jsem se prolistovat archiv ábíček a zkusit nějaký ten "oldschool" model , rozhodnutí padlo na tohohle veterána ,mám na stole právě rozdělanou Tatru takže to beru spíše jako oddychovku, chci tam udělat nějaké úpravy ale asi nic výrazného, kola zřejmě "drátovat" nebudu to se mi zdá i podle zdejšího návodu moc masochistické :-) . Maximálně tak vyřezat nějaký ten "vzduch" a upravit mřížku chladiče , ještě uvidíme , hodně dílů jsem musel podlepit na slabý karton, papír z ábíčka byl hodně měkký.

Něco o předloze jsem našel ale moc toho nebylo:

Duesenberg SJ Roadster, USA 1933
Dvoudvéřový dvoumístný roadster, motor vpředu a pohon zadních kol. Řadový osmiválec s rozvodem DOHC, objem 6876 cm³, vrtání 95,3 mm a zdvih 120,5 mm, přeplňování kompresorem, výkon 235 kW (320 koní) při 4750 ot/min. Třístupňová převodovka, rozvor 3600 mm, maximální rychlost 209 km/h a zrychlení na 160 km/h za 17 s.
Model SJ měl proti modelu J vyšší výkon, protože měl motor s kompresorem.

Obrázek Obrázek

Tak menší postup , upravená mřížka chladiče (pájecí drát) a mřížka bočního větrání (vyrobena ze záclony), nějak mi to nesedí barevně tudíž jsem doplnil chrom a nevím jestli model nebudu celkově přebarvovat, pokud to nějak zprasím jde do koše , nikdy jsem modely nepřebarvoval tak to zkusím na tomhle.

Obrázek Obrázek Obrázek
Naposledy upravil(a) Avenger dne úte 5.6.2012 18:02, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Pavel Hanzlík
Příspěvky: 74
Registrován: úte 28.2.2012 21:06
Bydliště: Otrokovice

Re: Duesenberg SJ Roadster / Richard Vyškovský / 1:32

Příspěvek od Pavel Hanzlík »

Pamatuji si, že jsem tenhle model kdysi dávno taky stavěl a všechny chromové díly jsem tehdy polepil stříbrnou samolepící folií.
Bohužel už mu můj syn pomohl do věčných lovišť.
Pokračuj a nebuď pesimista ;) , už teď se těším na výsledek.
Uživatelský avatar
Avenger
Příspěvky: 34
Registrován: úte 20.3.2012 13:39

Re: Duesenberg SJ Roadster / Richard Vyškovský / 1:32

Příspěvek od Avenger »

Tak jsem zase o něco postoupil, udělal jsem plastické kliky a trošku potunil sedačku :-) , nakonec to je trošku nadýl než jsem čekal , pořád mě napadají nějaké úpravy, snad z toho něco bude , díky za podporu :-)

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
Avenger
Příspěvky: 34
Registrován: úte 20.3.2012 13:39

Re: Duesenberg SJ Roadster / Richard Vyškovský / 1:32

Příspěvek od Avenger »

Tak zase něco uděláno , pomocné sedadlo + nějaké plastické díly na karoserii , venku je zataženo takže fotky jdou dělat dost blbě :-( , umělé světlo nestačí.

Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
Standa F.
Administrátor
Příspěvky: 1206
Registrován: pon 5.12.2011 16:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Duesenberg SJ Roadster / Richard Vyškovský / 1:32

Příspěvek od Standa F. »

Apgrejdovat vyškovánku není snadné - držím pěstičky. To sedadlo vypadá dobře. Jedna dávná slovenská kolegyně (volali zme ju Mima) udělala to polstrování tak, že tam nalepila podélně rozříznuté špejle - čili byly to půlkulaté "vyboulené" pruhy. A samozřejmě přetřeny barvou.

Ta kola - neboj se, dej si štamprlu, namasíruj dlaně froťákem a zkus je vyplést, povýšíš to na zcela nový level ;).
Uživatelský avatar
Avenger
Příspěvky: 34
Registrován: úte 20.3.2012 13:39

Re: Duesenberg SJ Roadster / Richard Vyškovský / 1:32

Příspěvek od Avenger »

No já přemýšlel z čeho to udělat a ty špejle mě nenapadli , nedá se nic dělat , tohle taky není tak hrozný , uvidím co s těma kolama ,teď není moc času ale za pár dní snad zase postoupím kupředu.
chuan
Příspěvky: 395
Registrován: úte 24.1.2012 22:26
Bydliště: Praha

Re: Duesenberg SJ Roadster / Richard Vyškovský / 1:32

Příspěvek od chuan »

jako malý kluk jsem při hodinách výtvarné výchovy kdy jsme mohli každý tvořit co jsme chtěli tohle auto lepil, tenkrát jsem ho dokončil a musím říct že se mi i docela povedlo ale tvůj tuning to celé pozvedl o level nahoru. ťěším se jak to celé dopadne
Uživatelský avatar
Avenger
Příspěvky: 34
Registrován: úte 20.3.2012 13:39

Re: Duesenberg SJ Roadster / Richard Vyškovský / 1:32

Příspěvek od Avenger »

Tak mám zase nějakej menší postup kupředu, myslel jsem že to bude jednodušší ale stavba není vůbec lehká,semtam jsou z mojí strany nějaké nepřesnosti ale to ještě spraví závěrečná retuš, jinak přebarvování jde celkem dobře akorát ta stříbrná je taková "divná" :-(

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
-Modras-
Příspěvky: 79
Registrován: pát 20.1.2012 22:43
Bydliště: Přelouč

Re: Duesenberg SJ Roadster / Richard Vyškovský / 1:32

Příspěvek od -Modras- »

Dal si se do toho fakt parádně! Takovýhle remake vyškovánky jsem ještě neviděl. Hodně štěstí k dokončení a pozor na nástěnky a podobné nepřátele modelářovy... :lol:
Uživatelský avatar
navstevak
Příspěvky: 69
Registrován: sob 28.1.2012 17:49

Re: Duesenberg SJ Roadster / Richard Vyškovský / 1:32

Příspěvek od navstevak »

Sleduju stavbu, pěkná snaha o vylepšení původní šmikajdy. Osobně jsem zvědav jak se popereš s tím lakem a pak s výpletem kol. Jestli do toho půjdeš nebo ne.

_____________________________________________________________
Hotovo: MPR I, Švihov, StuH 42 1:35, Wirbelwind 1:35, Sd.kfz. 251/1D 1:35, Pz.Kpfw IIc 1:35, LT 40 1:35, sIG 33 1:35, Škoda Fabia 1:24, Jeep scout car T25 1:35, Škoda Roomster 1:32

Ve stavbě: MPR II (45%) - STOP, Centaur IV 1:35 (90%) - STOP, JAGDTIGER 1:35 (80%), Sherman M4AE2 Jumbo 1:35 (5%)
Uživatelský avatar
Avenger
Příspěvky: 34
Registrován: úte 20.3.2012 13:39

Re: Duesenberg SJ Roadster / Richard Vyškovský / 1:32

Příspěvek od Avenger »

Zdravím , já bych do toho výpletu klidně i šel ale mám nějakou krizi, nebaví mě vůbec lepit :-( , sednu k tomu udělám nějakej kousek a už nemám náladu , bude lepší počkat protože člověk bez nálady pak hodně kazí a uspěchává :-( , nevím asi to je tím jarem nebo co .
CSR
Příspěvky: 120
Registrován: čtv 8.3.2012 21:19
Bydliště: Praha

Re: Duesenberg SJ Roadster / Richard Vyškovský / 1:32

Příspěvek od CSR »

To má občas každý z nás,doporučuji si projet třeba nějaká stará témata třeba tě to navnadí,zalistovat doma v archivu vystřihovánek a tak podobně,jo zkus lepit u nějakého filmu je to ideální kulisa a pak to ubíhá,snad mé rady pomohou.
Uživatelský avatar
Lukáš
Příspěvky: 1684
Registrován: sob 21.1.2012 9:23
Bydliště: Brno

Re: Duesenberg SJ Roadster / Richard Vyškovský / 1:32

Příspěvek od Lukáš »

A nebo si dej prostě pauzu. Po čase se k lepení s chutí vrátíš.
OldMan
Příspěvky: 7
Registrován: pát 11.5.2012 12:21
Bydliště: Bulgaria
Kontaktovat uživatele:

Re: Duesenberg SJ Roadster / Richard Vyškovský / 1:32

Příspěvek od OldMan »

This is one of the models of ABC, which I always wanted to do. Some time ago I finally find it. Can't wait to see the final result.
Uživatelský avatar
Avenger
Příspěvky: 34
Registrován: úte 20.3.2012 13:39

Re: Duesenberg SJ Roadster / Richard Vyškovský / 1:32

Příspěvek od Avenger »

Zdravím, je to škoda ale chuť stále není,mám teď ještě k tomu nějaké zdravotní problémy a model půjde zřejmě na neurčito do krabice :-( , snad ho ještě někdy vylovím. Vzhledem k těm zdravotním problémům zkusím nyní nějaký free model a snad mě to lepení opět chytne, hledám něco co vypadá pěkně a není to časově náročné abych neztrácel opět chuť takže žádná Ripperovánka nebo polák to jistě nebude :-D . Můžete mi zkusit něco poradit ale asi vyzkouším nějaké rallye vozy v 1:24.
Odpovědět

Zpět na „Veterány“