Kursk K-141 / FLY Model / 1:100

Modely soutěžní kategorie L

Moderátoři: old_Mr_Grim, numi

Uživatelský avatar
TCizek
Příspěvky: 33
Registrován: stř 28.1.2015 22:17

Kursk K-141 / FLY Model / 1:100

Příspěvek od TCizek »

4 roky mi ležela vypěněná kostra tohohle monstra na skříni. Konečně se na ni dostalo. Vzlhedem k tomu, jakej jsem patlal, zvolil jsem laserová žebra. Jinak bych asi kostru nedal nikdy dohromady.

Kursk k-141

Obrázek

Ruská jaderná ponorka třídy Oskar II(označení NATO)
Výtlak: 13 400 t (na hladině)
18 000 t (pod hladinou)
Délka: 155 m
Šířka: 18,2 m
Pohon: 2 × OK-650b přetlakové vodní reaktory
2 parní turbíny
2 × 190 MW
Výzbroj: 4× 533mm torpédomet
2× 650mm torpédomet
24× protilodní řízená střela P-700 Granit
24× torpédo Škval
28× konvenční torpédo
Potopila se za nejasných okolností 12.8.2000 v Barentsově moři. Ruská vláda odmítala 4 dny veškerou zahraniční pomoc.
Po žádostech o pomoc z 16.8. se k ponorce dostali norští potápěči. 20.8. bylo zjištěno, že je celý vrak zatopen a že se vyplnily nejhorší obavy. Rusové tvrdili, že posádka zemřela téměř okamžitě. Nicméně po prozkoumání zadní části vraku bylo zjištěno, že pár členů posádky několik dní přežívalo. Potvrzuje to dopis na rozloučenou jednoho z námořníků.



Doporučuji dokumentární film Kursk-Mýty a spekulace.

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
TCizek
Příspěvky: 33
Registrován: stř 28.1.2015 22:17

Re: Kursk k-141

Příspěvek od TCizek »

Obrázek
Člen fóra Kaktusák dělal stejný model a polepil ho čtverečky. Mylsel jsem, že si toto martýrium odpustím, ale je to tak pěkný.
Tímto děkuji za inspiraci.
Uživatelský avatar
kaktusak
Příspěvky: 2559
Registrován: sob 21.1.2012 10:39
Bydliště: Kyjov

Re: Kursk k-141

Příspěvek od kaktusak »

Neboj se stavbu budu sledovat . S těmi čtverečkami to bude vypadat o hodně lépe . Na takový velký model je to dost důležitý detail .
Uživatelský avatar
JoskaM
Příspěvky: 1635
Registrován: sob 21.1.2012 9:17
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Re: Kursk k-141

Příspěvek od JoskaM »

JJ, vítej u železných rakví...i když tato byla gumová :-)
Uživatelský avatar
TCizek
Příspěvky: 33
Registrován: stř 28.1.2015 22:17

Re: Kursk k-141

Příspěvek od TCizek »

Abych nepřišel o rozum ze čtverečků, tak jsem si vymyslel takovou volovinku. Na některých fotkách ponorek třídy Antey(Oskar II) je otevřen jaký si poklop na věži. Nedalo mi to a musel jsem ho zbastlit. Kopule přijde až ke konci.

Obrázek Obrázek

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
JoskaM
Příspěvky: 1635
Registrován: sob 21.1.2012 9:17
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Re: Kursk k-141

Příspěvek od JoskaM »

Pod tím poklopem je tuším ten radar - ta houba co tam je a na první fotce ti schází. ;)
Jinak pak plánuješ jen černou barvu, nebo přímo gumoasfalt, kdyby jsi chtěl, znám pár tajemství jak se gumovému povrchu přiblížit a přes Kaktusáka (a Tea) by jsi možná mohl sehnat i potisky...
Uživatelský avatar
TCizek
Příspěvky: 33
Registrován: stř 28.1.2015 22:17

Re: Kursk k-141

Příspěvek od TCizek »

Všechny antény přijdou až na konec. Taky jsem myslel že je to radar. Ale po bádání a překládání azbuky jsem objevil, že je pod tím velkým poklopem Radio-sextant Salyut.
Asi tam mrsknu gumu ve spreji. Kaktusák ji tam taky použil a vypadá to božsky.
Na potisky jsem si uložil odkaz. Vypadaly dobře. 1:100
Kaktusákovi tam někdo radil nějakej způsob ''zmatnění'' potisků. Nevíte někdo jak na to?
Uživatelský avatar
JoskaM
Příspěvky: 1635
Registrován: sob 21.1.2012 9:17
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Re: Kursk k-141

Příspěvek od JoskaM »

To jsem byl já (nechci se chlubit i ten gumový nástřik) - je možné že jsem mu to psal jen v soukromé inzerci a byl to i někdo jiný.

Normálně sada od agamy na potisky, pomáhají lepit ale potom i zmatnit tu lesklou folii okolo potisků. Stojí to asi 80 kaček...vše je na obalu popsáno. Mohu jen doporučit. Ale si to vyzkoušet, není problém obtisky zničit, ono je to "rozleptá" a pak zůstane jen ta barva.
Uživatelský avatar
kaktusak
Příspěvky: 2559
Registrován: sob 21.1.2012 10:39
Bydliště: Kyjov

Re: Kursk k-141

Příspěvek od kaktusak »

S těmi obtisky jsem dopadnul jak ti pověstní sedláci u Chlumce . Díky mé přílišné šetrnosti a taky , že jsem to chtěl mít hned , jsem si nezakoupil " vodičku " díky které obtisky na modelu drží . Proto se mi téměř kompletně oloupaly . Doporučuji proto použít speciální přípravek na obtisky a celý model ještě pro jistotu přelakovat . Samozřejmě je potřeba si to nejdříve někde vyzkoušet .
Nic méně já to ve výsledku mám namalované bílou fixou .
Uživatelský avatar
JoskaM
Příspěvky: 1635
Registrován: sob 21.1.2012 9:17
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Re: Kursk k-141

Příspěvek od JoskaM »

JJ, mě k tomu donutily mě milované ponorky, z plastu. Dnes bych bez nich už nic neudělal. Krásně se rozleptají a "zažerou do podkladu" takže pod nimi je krásně vidět veškeré pozitivní i negativní rýhování a nestalo se mi ještě, že by některé slezly, nebo se začaly loupat, či praskat. Howk.
Uživatelský avatar
TCizek
Příspěvky: 33
Registrován: stř 28.1.2015 22:17

Re: Kursk k-141

Příspěvek od TCizek »

S těmi obtisky uvidim. Mám bílou fixu. No a nevypadá to s ní vubec zle. Teda co jsem dělal pokusy nanečisto.
Čtverečky, čtverečky a ještě pár čtverečků čeká....

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Uživatelský avatar
TCizek
Příspěvky: 33
Registrován: stř 28.1.2015 22:17

Re: Kursk k-141

Příspěvek od TCizek »

Ahoj
Tak se to zase malinko hnulo. Teď už ''jen'' lak a detaily..
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Uživatelský avatar
JoskaM
Příspěvky: 1635
Registrován: sob 21.1.2012 9:17
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Re: Kursk k-141

Příspěvek od JoskaM »

Čím to plánuješ stříkat, napadlo mě, že se dělá i černý plnič, takže by to vypadalo jako guma....
Uživatelský avatar
TCizek
Příspěvky: 33
Registrován: stř 28.1.2015 22:17

Re: Kursk k-141

Příspěvek od TCizek »

Ještě jsem to moc nekoumal. Ale nechám si rád poradit. Koukám na ten plnič a nemuselo by to být zlé. Každopádně nejdřív základem. Zkoušel jsem to na části ponorky a dá se to posléze krásně zabrousit do hladka a vzor čtverců stále pěkně vyniká.
Uživatelský avatar
JoskaM
Příspěvky: 1635
Registrován: sob 21.1.2012 9:17
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Re: Kursk k-141

Příspěvek od JoskaM »

jako základ ti klidně může posloužit ten plnič...tím si odpustíš mnoho další práce, si myslím
Odpovědět

Zpět na „Lodě / Ships“