Porsche 917k / vlastní tvorba / 1:24

Moderátoři: Zdeněk-TEO, Zrzek

Odpovědět
Juraj1983
Příspěvky: 163
Registrován: stř 1.6.2016 17:40
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Re: Porsche 917k / vlastní tvorba / 1:24

Příspěvek od Juraj1983 »

Ahoj, tak to je pecka. Taky bych něco takovýho chtěl umět vytvořit. Ale ty 3d programy jsou pro mě dost hardcore. Až bude k mání, určitě budu mít zájem.
Uživatelský avatar
tomaslambo
Příspěvky: 38
Registrován: úte 12.9.2017 5:33

Re: Porsche 917k / vlastní tvorba / 1:24

Příspěvek od tomaslambo »

Tak pánové, kdo má chuť si bytelně zastříhat. Mám tady horký zip soubor o velikosti 8Mb, který obsahuje 3 png soubory v rozlišení 600dpi. Sice k tomu zatím není žádná návodná kresba ale popisků je tam dost na to, aby se to dalo postavit i bez ní. Maily pište do SZ.

Zde jsou náhledy. Jsou to opravdu jen náhledy, protože z toho co s tím po nahrání udělá Rajče, je mi tak trochu šoufl :D

ObrázekObrázek
Obrázek
Uživatelský avatar
tomaslambo
Příspěvky: 38
Registrován: úte 12.9.2017 5:33

Re: Porsche 917k / vlastní tvorba / 1:24

Příspěvek od tomaslambo »

Víkendový relax :D

Obrázek

Ještě sepsat nějaký ten textík, a najít webovku, kde by bylo možno vystřihovánku nahodit natrvalo ke stažení. Nevíte někdo náhodou o něčem :D
Nafe_CZ
Příspěvky: 817
Registrován: čtv 27.2.2014 15:18

Re: Porsche 917k / vlastní tvorba / 1:24

Příspěvek od Nafe_CZ »

Jestli ti jde jen o to to nekde vystrcit na trvalo, tak ja to muzu umistit na svuj server.
Napis kdyz tak SZ.
Stefan
Umberto
Příspěvky: 469
Registrován: úte 15.8.2017 16:05
Bydliště: Brno - město

Re: Porsche 917k / vlastní tvorba / 1:24

Příspěvek od Umberto »

Ahoj, ještě nemůžu posílat SZ, tak pokud je to možné poslat zip na email:rrosi@seznam.cz
dík moc. Super práce
Uživatelský avatar
tomaslambo
Příspěvky: 38
Registrován: úte 12.9.2017 5:33

Re: Porsche 917k / vlastní tvorba / 1:24

Příspěvek od tomaslambo »

Chci se zeptat těch, kteří jste již ode mne obdrželi soubory, jestli už to někdo z vás máte vytištěné a jestli jsou barvy podle vašich představ, protože já jsem si to včera vytiskl a nemohu se zbavit pocitu, že je to celé příliš tmavé. Tak nevím jestli je chyba na straně nastavení tiskárny, nebo je potřeba upravit barvy na vystřihovánce. :?
DDM Vetrnik
Příspěvky: 139
Registrován: sob 11.2.2012 23:53
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Porsche 917k / vlastní tvorba / 1:24

Příspěvek od DDM Vetrnik »

Z mého pohledu je to OK. Tisknul jsem na inkoustu Epson L455. Když to srovnám s nastříkaným plastikem, co mám doma, tak to vypadá dobře. Je však možné, že na laseru to bude sytější, jak mám vyzkoušeno na jiných vystřihovánkách.
Pavlis
Příspěvky: 29
Registrován: čtv 13.4.2017 12:12

Re: Porsche 917k / vlastní tvorba / 1:24

Příspěvek od Pavlis »

Zdravím Tome
Jestli bych mohl požádat,o zaslání Tvého modelu
na e-mail pajikotradik@seznam.cz.
Za případné zaslání předem děkuji
Pavel
Uživatelský avatar
Ali
Příspěvky: 331
Registrován: sob 21.1.2012 11:32
Bydliště: Lysice

Re: Porsche 917k / vlastní tvorba / 1:24

Příspěvek od Ali »

Tome, mám vytištěno v copycentru na Minoltě (typ nevím) a s barvami jsem spokojen.
Ještě mohu porovnat s jinými modely v barvách "Gulfu". Dám ti ještě info...
Uživatelský avatar
tomaslambo
Příspěvky: 38
Registrován: úte 12.9.2017 5:33

Re: Porsche 917k / vlastní tvorba / 1:24

Příspěvek od tomaslambo »

Tak to jsem rád, že problém je v tisku a ne ve šmikajdě jako takové. Při představě, že bych to jase měl celé nějakým způsobem překopávat mne až zamrazilo.
Uživatelský avatar
Ali
Příspěvky: 331
Registrován: sob 21.1.2012 11:32
Bydliště: Lysice

Re: Porsche 917k / vlastní tvorba / 1:24

Příspěvek od Ali »

Dneska jsem porovnal model "917K" s barevnými odstíny Tyrrellu 007 a Loly Aston Martin (doufám že Brzdiči nevadí použití jeho galerie, i když on lepil model z kopie)
Je pravda že 917 je oproti těmto modelům o nějaký stupeň tmavší, ale ani Tyrrell a Lola nemají zdaleka stejný odstín... Já osobně bych s barevnými tóny nic nedělal a nechal to tak jak to je...
Yanno
Příspěvky: 13
Registrován: čtv 27.9.2012 9:37

Re: Porsche 917k / vlastní tvorba / 1:24

Příspěvek od Yanno »

Farby GULF, CMYK:

Blue:
C - 38
M - 4
Y - 0
K - 0

Orange:
C - 0
M - 70
Y - 100
K - 0
Uživatelský avatar
tomaslambo
Příspěvky: 38
Registrován: úte 12.9.2017 5:33

Re: Porsche 917k / vlastní tvorba / 1:24

Příspěvek od tomaslambo »

Ali díky za potvrzení. Zkusím si to vytisknout znova z jiným nastavením a uvidím jak to dopadne. Kdyby to ani potom nebylo podle mých představ, tak přikročím ke korekci. Vyzkoušel jsem upravit ty barvy podle toho co napsal Yanno a dost mne překvapilo o kolik je ta moje modrá tmavší, zatím co oranžovou mám o chloupek světlejší. Modrá podle Yanna mi skoro odpálila monitor :D

Blue:
C - 39
M - 8
Y - 0
K - 13

Orange:
C - 0
M - 60
Y - 100
K - 0
Yanno
Příspěvky: 13
Registrován: čtv 27.9.2012 9:37

Re: Porsche 917k / vlastní tvorba / 1:24

Příspěvek od Yanno »

Ok.
Je to Tvoj model, výber farby je na Tebe. Chcel som Ti len pomôcť, ja na svoj Ford GT použijem tieto.

PS:Monitor vyhoď von oknom. :D
Uživatelský avatar
tomaslambo
Příspěvky: 38
Registrován: úte 12.9.2017 5:33

Re: Porsche 917k / vlastní tvorba / 1:24

Příspěvek od tomaslambo »

Já ti Yanno v každém případě moc děkuji za přesnou specifikaci barev, jak říkáš, je to můj model, ale na druhou stranu chci aby byl co možná nejvíce věrný originálu (i tak to vždy bude o kompromisech) a není problém udělat několik barevných kombinací, však to je jen pár kliknutí. Mě jen překvapilo, že když jsem tu tvou barvu porovnával s fotkami na netu, tak mi nepřipadala ani moc podobná, ale fotka je něco jiného než originál barva a záleží na osvětlení.

Udělal jsem barevné srovnání mojí, Yannovy a kombinace, kterou jsem našel někde na netu. Je fakt, že ta má modrá je opravdu o hodně tmavší a je jisté, že změnu udělám.

Obrázek
Naposledy upravil(a) tomaslambo dne pát 13.10.2017 7:43, celkem upraveno 2 x.
Odpovědět

Zpět na „Sport a F1“