Řetězový most ve Stádleci (Podolsko) 1/150 - DOKONCENO

Uživatelský avatar
praguemodels
Příspěvky: 60
Registrován: úte 27.12.2016 23:45

Řetězový most ve Stádleci (Podolsko) 1/150 - DOKONCENO

Příspěvek od praguemodels »

Tak jsem se po lehce nepříznivém období konečně trochu vzchopil a pustil se zase s chutí do díla. Přes prázdniny jsem hodně maloval a dělal nové věci a teď můžu konečně nerušeně stavět - aneb co jsem si navařil to si taky postavím :))) Začínám obnovenou premiérou Stádleckého mostu. Doznal několika konstrukčních změn a nové laserované doplňky. Trochu se místy upravila i grafika, ale to je nepatrné. Takže začínáme novou éru :)

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Naposledy upravil(a) praguemodels dne čtv 22.2.2018 14:11, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Vojta Č.
Administrátor
Příspěvky: 1356
Registrován: pon 5.12.2011 16:28
Bydliště: Matka měst

Re: Řetězový most ve Stádleci (Podolsko) 1/150

Příspěvek od Vojta Č. »

To už tu kdysi dávno bylo, panejo :)
Zájem trvá ;)
Uživatelský avatar
praguemodels
Příspěvky: 60
Registrován: úte 27.12.2016 23:45

Re: Řetězový most ve Stádleci (Podolsko) 1/150

Příspěvek od praguemodels »

Ano jako okénko do historie.... to je již dávno a první beta model skončil v kaluži reálné vody pod střešním oknem za vlahé letní bouřky ještě před focením. Tak doufám, že tato obnovená premiéra dopadne lépe....:) ale dost řečí a vzhůru do práce....
Uživatelský avatar
praguemodels
Příspěvky: 60
Registrován: úte 27.12.2016 23:45

Re: Řetězový most ve Stádleci (Podolsko) 1/150

Příspěvek od praguemodels »

Tak představení stavebnice - jako klasicky se jedná o tvrdou kartonovou krabici formátu A4, s titulní obálkou. Pro nezkušené modeláře, co si na model netroufají, ale moc by jej rádi uchovali do dob své velké zručnosti je asi pozitivní zprávou, že krabice je archivní z nekyselého materiálu a z certifikací pro dlouhodobou archivaci :)

Obrázek

Krabice obsahuje vse potrebné ke stavbě - nepočítaně dílů na papírech gramáže 80g - 160g, laserované doplňky řetězů na kartonu 300g, laserované díly mostovky na kartonu 1 mm a pak kartony o tloušce 0,8 a 2 mm.... zkrátka úplně všechno co je potřeba k postavení modelu...

Obrázek

Obrázek
Dále je součástí CD s fotkama a obrázkovým návodem (snad pochopitelným) a krátkým filmem....

Jediné co je potřeba je:
-vlastní nářadí
-odvaha
-lepidlo na podlepovaní (osobně používám tyčinku Kores) a lepidlo na lepení
Uživatelský avatar
praguemodels
Příspěvky: 60
Registrován: úte 27.12.2016 23:45

Re: Řetězový most ve Stádleci (Podolsko) 1/150

Příspěvek od praguemodels »

Díly základního terénu jsou podlepeny 2mm kartonem a zde vzniká první volba - je možné použít bočnice v bílé barvě, nebo na barevném papíru (šedohnědá)- obě jsou součástí stavebnice. Já jsem se rozhodl použít bílou variantu, protože až bude terén hotov, celý jej sjednotím nástřikem barvou.

Obrázek
Uživatelský avatar
praguemodels
Příspěvky: 60
Registrován: úte 27.12.2016 23:45

Re: Řetězový most ve Stádleci (Podolsko) 1/150

Příspěvek od praguemodels »

Asi po půlhodině řezání vypadly díly levého břehu. Jde to sice pomalu, ale bez problémů.

Obrázek

Sestavení základní konstrukce levého břehu je hotovo.

Obrázek

Zitra budu pokračovat stejně břehem pravým.

Ještě odpověď na připomínku, model je dlouhý 1020 mm a široký 100 mm. Taková neskladná nudle :)
poljaq
Příspěvky: 27
Registrován: úte 24.1.2012 20:58

Re: Řetězový most ve Stádleci (Podolsko) 1/150

Příspěvek od poljaq »

Těším se a zájem samozřejmě trvá.
Uživatelský avatar
praguemodels
Příspěvky: 60
Registrován: úte 27.12.2016 23:45

Re: Řetězový most ve Stádleci (Podolsko) 1/150

Příspěvek od praguemodels »

Tak a je tady další progres ... zbyla klidnější hodina na patlání

Sestavena vnitřní konstrukce
Obrázek
Obrázek


Pokračování vsazení do prostoru břehu
Obrázek

A hurá na terén

Obrázek

Obrázek
Obrázek
Obrázek

Obrázek
Obrázek

trochu odbité ale stejně vznikne druhý - pravý břeh. Nepřesnosti jsou mýma rukama a ne stavebnicí, u druhého břehu se budu vice snažit.... stejně plánuju to zatravnit :))))))

Tak zase zitra :)
Štipoklasan
Příspěvky: 46
Registrován: sob 13.8.2016 8:52
Bydliště: Štipoklasy ( dříve Věteřov)

Re: Řetězový most ve Stádleci (Podolsko) 1/150

Příspěvek od Štipoklasan »

Zdravím, měl bych jen jeden takový dotaz. Dá se to nebo bude se to dát někdo zakoupit ?? :)
Uživatelský avatar
praguemodels
Příspěvky: 60
Registrován: úte 27.12.2016 23:45

Re: Řetězový most ve Stádleci (Podolsko) 1/150

Příspěvek od praguemodels »

Dát se bude dát. To co zde vzniká je rychlá beta na drobnou kontrolu i na samotnou prezentaci. Model vzniká jakou součást projektu LANNA, který by měl být zahájen již během října reálnou stavbou repliky vltavského naháče. Model tak ja je se vším všudy by měl být k dispozici v průběhu září. Následovat budou ješte další projekty :)
Uživatelský avatar
praguemodels
Příspěvky: 60
Registrován: úte 27.12.2016 23:45

Re: Řetězový most ve Stádleci (Podolsko) 1/150

Příspěvek od praguemodels »

Hodně práce, málo času na na most:) Most pokročil do kompletní sestavy, kdy jsou hotovy oba břehy včetně bran a začne se s mostovkou a nakonec řetězy. Jediné co mi nejde a ani moc nebaví je focení, až bude hotovo tak to nechám blejsknout někoho koho to ba:)

pár fotek
Obrázek

Obrázek

Obrázek
Uživatelský avatar
praguemodels
Příspěvky: 60
Registrován: úte 27.12.2016 23:45

Re: Řetězový most ve Stádleci (Podolsko) 1/150

Příspěvek od praguemodels »

Pokud by nekdo mel zajem, tady je mozne udelat predbeznou registraci -www.praguemodels.cz
Zatim predpokladam ze bude tak 30 ks.

Diky.
Štipoklasan
Příspěvky: 46
Registrován: sob 13.8.2016 8:52
Bydliště: Štipoklasy ( dříve Věteřov)

Re: Řetězový most ve Stádleci (Podolsko) 1/150

Příspěvek od Štipoklasan »

Dobrý den,
chtěl bych se jen zeptat jestli už je nějaký orientační termín, kdy by měl model vyjít :) .
Konopka
Příspěvky: 169
Registrován: stř 18.2.2015 20:18

Re: Řetězový most ve Stádleci (Podolsko) 1/150

Příspěvek od Konopka »

Tome, určitě ses o týden spletl ! To přece musí vyjít 1. dubna !!
Uživatelský avatar
praguemodels
Příspěvky: 60
Registrován: úte 27.12.2016 23:45

Re: Řetězový most ve Stádleci (Podolsko) 1/150

Příspěvek od praguemodels »

Ale jo,
patri mi to. Je fakt ze jsem od rijna na most ani nesahnul protoze jsem musel vydelavat praci abychom neumreli hlady:) a nejak te prace bylo az az. Navic se jeste trochu zadrhnuly pripravy na jeden dalsi projekt ..no bylo toho ke konci roku fakt dost, taky jsem si delal "strycka" a maloval si dalsi veci aby bylo co stavet :). Ale beru si tyto rypave poznamky k srdci a budu se snazit krome ziveni rodiny se vic venovat modelarine :)
Obcas se stane. Nicmene most je hotov, ted bych ho rad nejak pekne nafotil a udelal okolo krapet krajinky. Dodelam navod aby byl pochopitelnejsi a zacnu odesilat.
Mnoho uspechu v novem roce 2018 a patlu zdar:)))
Posilam neprilis kvalitni foto provedeni zakladu mostovky... aby bylo videt ze je to opravdu prkene :))
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Odpovědět

Zpět na „Ostatní“