Scharnhorst / vlastný model / 1:150

Modely soutěžní kategorie L

Moderátoři: old_Mr_Grim, numi

Uživatelský avatar
pietro127
Příspěvky: 56
Registrován: sob 21.1.2012 12:43

Re: Scharnhorst / vlastný model / 1:150

Příspěvek od pietro127 »

Tak hlásim krátky postup :lol: podarilo sa mi dokresliť prednú časť nástavby plus som začal pracovať na podlahe a rebrovaných plôch. Celá nástavba je vyrezaná z 3mm topoľovej preglejky . čo sa týka rebrovaného povrchu ten som taktiež spravil na lejzry a ohľadom podlahy ... tak tá je spravená z 0.8 mm preglejky a taktiež všetky dosky a špárovanie medzi nimi a následne vyrezaná celá časť je urobená pomocou lejzru ;) dúfam že sa páči a prajem pekný deň . :)

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
pietro127
Příspěvky: 56
Registrován: sob 21.1.2012 12:43

Re: Scharnhorst / vlastný model / 1:150

Příspěvek od pietro127 »

Malý uptade :)

Obrázek Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
pietro127
Příspěvky: 56
Registrován: sob 21.1.2012 12:43

Re: Scharnhorst / vlastný model / 1:150

Příspěvek od pietro127 »

A ideme ďalej , kúsok detailov pribudlo :)

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
pietro127
Příspěvky: 56
Registrován: sob 21.1.2012 12:43

Re: Scharnhorst / vlastný model / 1:150

Příspěvek od pietro127 »

Zdravím vespolok :D , prinášam malý postup ale predsa postup :lol:
PS: na prvej fotke je vidno že sa mi ulomila jedna priečka paluby mojou nešikovnosťou :mrgreen: (materíal: preglejka 0.8mm hrubá vyrezané ako inak lejzrom :) )

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
krakra
Příspěvky: 58
Registrován: sob 8.4.2017 15:14

Re: Scharnhorst / vlastný model / 1:150

Příspěvek od krakra »

Stavět vlastní model je podle mě těžkej masakr!
bigpetr
Příspěvky: 293
Registrován: sob 23.1.2016 21:45
Bydliště: Brno

Re: Scharnhorst / vlastný model / 1:150

Příspěvek od bigpetr »

krakra píše:Stavět vlastní model je podle mě těžkej masakr!
Je to výzva ale o to větší zábava, aspoň pro mě. Připadám si vždycky jako objevitel :D
Uživatelský avatar
pietro127
Příspěvky: 56
Registrován: sob 21.1.2012 12:43

Re: Scharnhorst / vlastný model / 1:150

Příspěvek od pietro127 »

krakra píše:
Stavět vlastní model je podle mě těžkej masakr!


Je to výzva ale o to větší zábava, aspoň pro mě. Připadám si vždycky jako objevitel

Díky moc :) ,no popravde je to boj , ale človek ma potesenie že to dokázal sám a je to na jeho obraz ako to chcel aby to vyzeralo ... ale priznám sa Že občas zvádzam boj sám so sebou aby som sa dokopal k ďalšiemu progresu :mrgreen:
Uživatelský avatar
pietro127
Příspěvky: 56
Registrován: sob 21.1.2012 12:43

Re: Scharnhorst / vlastný model / 1:150

Příspěvek od pietro127 »

Tak opeť vás zdravím :D
hlásim ako tak malý pokrok, kedže nič nejde tak rýchlo ako by si človek predstavoval :) , nuž práce sa aj tak pohli a mám hotový mústek v hrubých Rysoch :P Samotnú kabínu mi este treba prebrusit a dorobit zábradlia a rôzne lemy a nasledne to dat do zakladnej farby všetko je len na "sucho" poskladané kvoli foto :D . ešte budem musiet taktiez dorobit zabradlie na platformu svetla :D Verím že čo chvila to bude komplet hotový tento hlavny "vežiak" a konecne aj v zakaldnej farbe a snad sa mi podari spravne nastriekat aj finalnu Camouflage a jej divoké vzory :lol:

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
pietro127
Příspěvky: 56
Registrován: sob 21.1.2012 12:43

Re: Scharnhorst / vlastný model / 1:150

Příspěvek od pietro127 »

Tak vonku je síce horko ako v pekle :D ale napriek tomu sa snažím aspoň kúsok posunúť ďalej :P dokončil drôotovanie na kapitanskom mostíku asi na 95% chybaju uz len zabradlie na tie zadné koše a bude to :mrgreen:

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
pietro127
Příspěvky: 56
Registrován: sob 21.1.2012 12:43

Re: Scharnhorst / vlastný model / 1:150

Příspěvek od pietro127 »

Zdravím vespolok :D
Prichádzam zas s malinkým pokrokom :) Pustil som sa konečne do radarových veži a košov :mrgreen: taktiež som sa po roku dokopal a začal dotvarovávať trup (nuž trup je oproti nastávbam vyše 6 rokov starší) foto zatiaľ len tak na rýchlo a potom dám ďalšie keď bude hotový celok.

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

zatiaľ v akom som štádiu :roll:
Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
pietro127
Příspěvky: 56
Registrován: sob 21.1.2012 12:43

Re: Scharnhorst / vlastný model / 1:150

Příspěvek od pietro127 »

Zdravím Vás, som tu opäť. Najprv všetko dobré v novom roku nech nám lepidlo drží :lol: A prinášam aj nejaký ten slabší postup kedže povinnosti je habadej. Dokončil som predne riadiace stredisko už chýba len farba. V snahe čo najviac sa priblížiť originálu som skúsil vyrobiť aj rebríky ktoré verne kopírujú originál. :roll: bol to celkom oriešok ale nakoniec sa to podarilo. Rám je vyrezaný na lejzri a ma v sebe dierky do ktorých som popchal 0.3mm drôtik. Následne som prečnievajúce konce odbrúsil (odpílil) na mirkobrúske.

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
pietro127
Příspěvky: 56
Registrován: sob 21.1.2012 12:43

Re: Scharnhorst / vlastný model / 1:150

Příspěvek od pietro127 »

Hlásim malinký postup na loďke. :P Dal som dokopy pár detailov ako mrežovanú podlahu ktorú musím ešte dokončiť. Spravil zameriavacie pologule, ešte to nieje finálna verzia povrchu ani konečný nástrek ale zatial som spokojný :)


Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
pietro127
Příspěvky: 56
Registrován: sob 21.1.2012 12:43

Re: Scharnhorst / vlastný model / 1:150

Příspěvek od pietro127 »

Napriek tomu, že toto vlákno je mŕtve od komentárov hodím sem ďalší postup :lol: Trošku som sa pohral s drôtikami :P dal som dokopy zábradlia ,schodíky a dokončil som zameriavače a na záver taký "celok" čo vsetko mám hotové a čo mi ešte treba (napríklad dalšie zábradlie na rebiky) :D Pomaličky napredujem a dúfam , že aspoň predok dokončím cez leto :mrgreen:



Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
mihufu
Příspěvky: 17
Registrován: stř 1.4.2015 16:42
Bydliště: Fulnek

Re: Scharnhorst / vlastný model / 1:150

Příspěvek od mihufu »

Nevěřím. Asi budu muset k očnímu.
Uživatelský avatar
JoskaM
Příspěvky: 1635
Registrován: sob 21.1.2012 9:17
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Re: Scharnhorst / vlastný model / 1:150

Příspěvek od JoskaM »

Taky nevěřím, že táhneš tu svou káru dál, i přes ty první nedůvěry, že začneš a skončíš, ale jedeš dále.
Jen otázka, ty si pálíš sám? možná vy vypal i dveře, možná i zábradlí, bude to vypadat lépe.
Odpovědět

Zpět na „Lodě / Ships“