Prosba o pomoc. Pt 31

Modely soutěžní kategorie VDT

Moderátor: jozkin

Odpovědět
Uživatelský avatar
hromadko.s
Příspěvky: 496
Registrován: sob 21.1.2012 9:56
Bydliště: Hlinsko v Čechách

Prosba o pomoc. Pt 31

Příspěvek od hromadko.s »

Ahoj. Mám prosbu.
Model Pt 31 Angraf:
Mám tyto návodovky:

ObrázekObrázekObrázekObrázek

Tendr zdá se je kompletní, ale lokomotiva je nějak ochuzená.
Očekával bych celkový pohled, plán rozvodů, šablony kol...
Tak chci poprosit, kdo máte tento model doma o kontrolu.
Ani slepený jsem ho nikde nenašel, ale možná neumím správně hledat :(
Děkuju. Příště představa další soupravy :idea:
weselan
Příspěvky: 268
Registrován: sob 21.1.2012 11:54
Bydliště: nad řekou Moravou

Re: Prosba o pomoc. Pt 31

Příspěvek od weselan »

Podle tohoto- http://www.mojehobby.pl/products/Parowoz-Pt-31.html" onclick="window.open(this.href);return false; ,to vypadá že víc návodovek tam není.A jedinou slepenou jsem našel tady- http://www.mojehobby.pl/products/Parowoz-Pt-31.html" onclick="window.open(this.href);return false; .Snad to trochu pomůže.
hemza
Příspěvky: 102
Registrován: pon 6.5.2013 15:13

Re: Prosba o pomoc. Pt 31

Příspěvek od hemza »

Zdravím,
koukám že nejsem sám, koho to potkalo.
Z prvu jsem si myslel, že to zapomněli dát do vystřihovánky.
Já našel na netu plán generálnyj, nebo jak se to správně píše.
https://www.google.cz/search?q=parow%C3 ... 2uLNxNM%3A" onclick="window.open(this.href);return false;

Kdyby to nefungovalo, mám to doma vytištěné, mohu oskenovat a poslat na email PDF.
Jo a šablonu kol jsem nenašel, ale mám doma laser doplňky, takže bych moch udělat sken a opět poslat PDF.
Jsem tvůj fanda, líbí se mi co stavíš, rád pomohu.
Honza Hemza
Listy
Příspěvky: 96
Registrován: čtv 12.4.2012 20:32

Re: Prosba o pomoc. Pt 31

Příspěvek od Listy »

No jo, to je holt typický prvek "Polské školy" :!: Špatně očíslované součásti, nesprávně orientované párové díly, chybějící návodové kresby, neměřítková schémata, součástky navržené "s přesahem", takže je nutné je upravovat podle momentální situace... stále dokola se opakující chyby, které sice postavitelnost modelů přímo neohrožují, ale stěžují ji nad únosnou mez a hlavně kazí stavitelům radost :cry: ! To je zkrátka daň za stachanovské tempo, ve kterém jsou modely u našich severních sousedů vydávány. Kdo by se při tom zabýval takovými prkotinami, jako je zaměstnávání betatestera nebo alespoň korektora? Vždyť to přináší jen další zbytečné zdržení a hlavně výdaje :!: Ale možná se pletu, třeba je to jen rafinovaný způsob, jak mezi patlaly vyselektovat jen opravdu kované borce a zajistit, že vystřihovánku slepí jen ti nejzdatnější. Takže bych řek, že zrovna ty můžeš být v klidu 8-)
Uživatelský avatar
hromadko.s
Příspěvky: 496
Registrován: sob 21.1.2012 9:56
Bydliště: Hlinsko v Čechách

Re: Prosba o pomoc. Pt 31

Příspěvek od hromadko.s »

Ahoj a dík :) :)
weselan: to je asi jen namalovaná obálka
hemza: ty obrázky jsem taky vygooglil, ale k tomu modelu konkrétně mě to moc nepomůže :(
Listy na to kápnul :!:
Jen si nemyslím, že by se vyplatilo dělat model pro nej... modeláře.
Je to jako bys napsal knihu kterou by nikdo nečetl a koupí ji jen proto aby ji měl doma.
Ale možná to takhle funguje.
Anebo: ukažte mě jeden model lokomotivy nebo vagonu ať na našem , polském, nebo kterém koli foru- slepený čistě v laser tisku. Angraf, Modelik to je jedno... nebo i v ofsetu :?: řekněme za poslední rok :?: kolik jich je :?:
Budu se opakovat: dokážu se vyrovnat s chybama modelu, i se špatnýma návodovkama, ale laser tisk modelů je zlo které zabíjí papírové modelářství ve své podstatě.
Howg
Jo a to hlavní bych zapoměl: Pt 31 a Pt 47 jsou v podstatě stejné lokomotivy a stejný autor Adrian Wandtke a stejný vydavatel Angraf
Ale Pt 47 má rok vydání 2006 a 20 stran celkem slušných návodovek
Lokomotiva Pt 31 má rok vydání 2013 a 14 stran návodovek
Tak kde se za těch 7 roků ztratilo 6 stran :?:
weselan
Příspěvky: 268
Registrován: sob 21.1.2012 11:54
Bydliště: nad řekou Moravou

Re: Prosba o pomoc. Pt 31

Příspěvek od weselan »

Tluču se do hlavy,druhý odkaz měl být tento- http://www.kartonwork.pl/forum/viewtopic.php?t=8996" onclick="window.open(this.href);return false;
chloe98
Příspěvky: 2
Registrován: stř 8.3.2017 20:08

Re: Prosba o pomoc. Pt 31

Příspěvek od chloe98 »

Tak v tom se vůbec nevyznám :D
skodik.mamlas
Příspěvky: 1
Registrován: úte 23.12.2014 13:59

Re: Prosba o pomoc. Pt 31

Příspěvek od skodik.mamlas »

Prosím o pomoc. Stáhnul jsem si vystřihovánku ve formátu WinRAR a extrahoval. Ale nelíbí se mi barvy a chtěl bych si to přemalovat. Je to nějak možné? Ve windowsáckém malování to nejde. Díky .
Uživatelský avatar
old_Mr_Grim
Moderátor
Příspěvky: 801
Registrován: pon 12.12.2011 11:48
Bydliště: Jindřichův Hradec

Re: Prosba o pomoc. Pt 31

Příspěvek od old_Mr_Grim »

Doufám, že se jedná o free model a ne o nějaký warez :wink:
Odpovědět

Zpět na „Železnice / Rail cars and engines“