PROPAGTEAM

Papírové modely a vystřihovánky mají hodně dlouhé historické kořeny

Moderátoři: JOK, Standa F.

Uživatelský avatar
vsetíňák
Příspěvky: 174
Registrován: ned 15.2.2015 19:38
Bydliště: Vsetín

Re: PROPAGTEAM

Příspěvek od vsetíňák »

K těm pohlednicím bych ještě dodal že mi je rodiče nosili z práce ve více kopiích a já vždy od každého modelu lepil jeden kousek pro šéfa :lol: Ale abych pravdu řekl byl to děs, strašně tvrdý papír a barva se loupala jak nikdy. Mám ještě dnes slepený tank tiger . To už bylo o něco lepší. Spitfire jsem po čase pohřbil v koši. A zbytek neslepených ani nevím kde jim je konec.
vrso
Příspěvky: 21
Registrován: stř 19.2.2014 7:54

Re: PROPAGTEAM

Příspěvek od vrso »

Kde sa dá zohnať tá Tatra 805?
Uživatelský avatar
Medium
Příspěvky: 399
Registrován: pon 30.1.2012 21:28

Re: PROPAGTEAM

Příspěvek od Medium »

Honz88
Příspěvky: 102
Registrován: stř 1.2.2012 12:37

Re: PROPAGTEAM

Příspěvek od Honz88 »

Na hlavním nádraží v Brně v ČD centru se mezi suvenýry povaluje vystřihovací pohlednice peršingu od Propagteamu. Tak nevím, jestli je to ještě nějaký neprodaný dvacet let starý pozůstatek nebo je to něco z jejich aktuální tvorby.
vladaZ
Příspěvky: 206
Registrován: stř 11.7.2012 7:18
Bydliště: Žirovnice

Re: PROPAGTEAM

Příspěvek od vladaZ »

Ahoj, taky si na Propagteam pamatuji, lepil jsem z pohlednice Lopraisovu závodní Tatru 4x4. V té době jsem ještě neměl ponětí o rýhování, takže ohyby přes hranu pravítka vypadaly děsně.
Něco jsem z toho ale ubastlil, a jelikož jsem beran, na modely nezanevřel. Propagteam to ale byl můj první a poslední.
Ještě jako modelářský potěr jsem v devadesátých letech docházel v Jindřichově Hradci do již dávno zaniklého modelářského obchůdku Pakr, a pamatuji si že tam visel jakýsi plakát právě s obrázky těch výše avizovaných tanků. Nikdy jsem se k tomu ale nedostal, možná naštěstí. Tehdy bylo mimo ABC modelů jako šafránu, každý takovýto počin vzbudil zájem. Pro mne byl ale přechod od ABC k vyšším modelům až při PK Graphica, která začala vydávat také poměrně brzy.
Hezký den.
HeliFox
Příspěvky: 1
Registrován: stř 16.8.2017 20:55

Re: PROPAGTEAM

Příspěvek od HeliFox »

Ahoj,
neměl byste někdo tuhle pohlednici?
Obrázek
Chybí mi do sbírky. Koupím nebo vyměním za jiné z té série - letadla nebo vrtulníky.

Díky.
Petr
karlos61
Příspěvky: 1
Registrován: ned 29.7.2012 11:24

Re: PROPAGTEAM

Příspěvek od karlos61 »

Ahoj.Nemá někdo ty modely Propagteamu nebo kontakt na nějakou jejich prodejnu nebo jiného prodejce ?Napiště mi prosím na karel.vlasek@centrum.cz díky
Odpovědět

Zpět na „Pohledem do historie / Historic paper models“