Schattenburg/Infocentrum Feldkirch/1:300

Odpovědět
Carvrer
Příspěvky: 171
Registrován: čtv 9.2.2012 7:40

Schattenburg/Infocentrum Feldkirch/1:300

Příspěvek od Carvrer »

Minulý týden jsem zabloudil na německé papírové forum a narazil tam na vlákno modelu tohoto pěkného rakouského hradu. Model sice připravilo známé vydavatelství Schreiber - Bogen, ale je to malonáklad na objednávku turistického centra a muzea ve městečku Feldkirch, takže v normální distribuci tento kousek bohužel není. Proto mi nezbývalo než zkusit štěstí a do zmíněného infocentra poslat mail s prosbou o zaslání modelu. Moc šancí jsem tomu nedával a proto mě velmi mile překvapilo, když jsem už o tři dny později držel v ruce obálku s modelem hradu, propagační brožurou a milým pozdravným dopisem. Vše navíc zdarma. Holt západ :-)

Každopádně jsem neodolal a jak jsem slíbil turistickému centru Feldkirch, do modelu jsem se hned pustil.

Samotný hrad Schattenburg není podle všeho nijak zvlášť významný. Byl založen spolu s městečkem Feldkirch, které leží na Rakousko - Švýcarsko - Lichtenštejnské hranici, jako součást jeho hradem kolem roku 1200. Postavit jej nechali vévodové Montfort - Feldkirchu, kterým sloužil za domov a centrum panství až do roku 1390, kdy tento rod vymřel. Následně se jej ujali Habsburkové, kteří hrad a panství spravovali prostřednictvím správců. Roku 1825 ruinu hradu odkoupilo město Feldkirch. Dnes je v opraveném hradě regionální muzeum a restaurace.

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Model má rozsah 4 X A4 se stručným návodem v němčině a několika návodnými kresbami. Začal jsem hlavní hradní věží, kterou jsem následně začal obklopovat jednotlivými paláci.

Obrázek

Obrázek

Obrázek
Carvrer
Příspěvky: 171
Registrován: čtv 9.2.2012 7:40

Re: Schattenburg/Infocentrum Feldkirch/1:300

Příspěvek od Carvrer »

Další postup.

Obrázek

Obrázek
Carvrer
Příspěvky: 171
Registrován: čtv 9.2.2012 7:40

Re: Schattenburg/Infocentrum Feldkirch/1:300

Příspěvek od Carvrer »

Tak hrad je pod střechou. Čekají mě komíny doplňky a terén.

Obrázek

Obrázek

Obrázek
Carvrer
Příspěvky: 171
Registrován: čtv 9.2.2012 7:40

Re: Schattenburg/Infocentrum Feldkirch/1:300

Příspěvek od Carvrer »

Tak se mi během nedělního odpoledne na terase podařilo tenhle kousek papírově dokončit. Dodělal jsem navíc několik střešník oken, které v modelu nejsou, ale na skutečném hradě ano. Co nejdřív se vrhnu na terén a drobnou retuš.

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek
Carvrer
Příspěvky: 171
Registrován: čtv 9.2.2012 7:40

Re: Schattenburg/Infocentrum Feldkirch/1:300

Příspěvek od Carvrer »

Přidávám pár fotek hotového modelu s terénem.

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek
Uživatelský avatar
Daniel
Příspěvky: 1015
Registrován: úte 29.5.2012 8:27
Bydliště: České Budějovice

Re: Schattenburg/Infocentrum Feldkirch/1:300

Příspěvek od Daniel »

P A R Á D A ! ! ! Gratuluji k dokončení.
Uživatelský avatar
JakubSDK
Příspěvky: 1663
Registrován: stř 5.6.2013 15:44
Bydliště: Nymburk

Re: Schattenburg/Infocentrum Feldkirch/1:300

Příspěvek od JakubSDK »

Paradni kousek, zrovna do Feldkirchu jedu v zari na dovcu k pratelum, tak se na hrade urcite zastavim a model poridim ;) pokud bude mit nekdo zajem rad vyzvednu ;)
A gratuluji k dokonceni Jakub.
Uživatelský avatar
PeGo
Příspěvky: 143
Registrován: pát 20.1.2012 22:25

Re: Schattenburg/Infocentrum Feldkirch/1:300

Příspěvek od PeGo »

Ten terén tomu fakt dosť pridal. Spolu to vyzerá super. Dala by sa hodiť jedna detailnejšia fotka terénu ? Inak aký si použil spôsob výroby terénu a nasledovný posyp + farbenie.
Díky
Uživatelský avatar
old_Mr_Grim
Moderátor
Příspěvky: 801
Registrován: pon 12.12.2011 11:48
Bydliště: Jindřichův Hradec

Re: Schattenburg/Infocentrum Feldkirch/1:300

Příspěvek od old_Mr_Grim »

Model jsem obdivoval v Brně. Moc povedenej kousek :)
Carvrer
Příspěvky: 171
Registrován: čtv 9.2.2012 7:40

Re: Schattenburg/Infocentrum Feldkirch/1:300

Příspěvek od Carvrer »

Díky za ohlasy. Terén je klasika, kterou jsem odkoukal od Knoxe. Polystyrem okrájený pájkou. Následně nanesená modelovací hmota Polák v několika barvách a pak už jen molitanový posyp a temperky na stínování.
Pokusím se něco vyfotit a přídám sem.
Odpovědět

Zpět na „Hrady, zámky, tvrze“