Kostel / DUHA / cca 1:50

Odpovědět
Uživatelský avatar
Sandro
Příspěvky: 49
Registrován: úte 27.12.2016 13:27
Bydliště: Rožnov pod Radhoštěm

Kostel / DUHA / cca 1:50

Příspěvek od Sandro »

Hezké chladné ráno,

Tento model jsem si neodvážil přidat pod sakrální stavby, i když jde o kostel. Jde o kousek z křesťanského časopisu pro děti a já si ho chtěl zkusit po dlouhé době lepícího půstu, abych se "rozlepil" pro jiné, složitější a hlavně hodnotnější kousky. Model je z divně lesklého papíru, lepil jsem ho gelovým lepidlem a jak jsem napsal už v jiném tématu, byla to obrovská chyba, protože model už po určité době nedrží. Pro mě je ale důležitější nabytá zkušenost.

Obrázky kostelu jsou zde:
Obrázek

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Obrázek

Jediné, co stojí za zmínku je lepení věže kostela. Osmiúhelníková cibule mi dala zabrat, hlavně proto, že jsem použil i původní chlopně. Chyba!! Příště bez chlopní, podlepovat, herkules a kopu trpělivosti. Už abych lepil jinou cibuli, kde si to vyskouším :D

Omlouvám se za tmavější fotky, fotil jsem to večer při neideálním osvětlení. Jsem za to i trochu rád, protože ten lesklý papír dělá na silnějším světle neplechu.
Uživatelský avatar
praguemodels
Příspěvky: 60
Registrován: úte 27.12.2016 23:45

Re: Kostel / DUHA / cca 1:50

Příspěvek od praguemodels »

No pro me je velmi pozitivni informace, ze vystrihovanky uz vychazi i pro krestanskou mladez. Je dobre, ze se lepi bez ohledu na vyznani :) Jen tak dal :))
pahejl69
Příspěvky: 304
Registrován: čtv 26.1.2012 17:19

Re: Kostel / DUHA / cca 1:50

Příspěvek od pahejl69 »

Duha vydává modely již dlouho a takovej sv.Petr od nich je fakt kousek ;)
Uživatelský avatar
Medium
Příspěvky: 399
Registrován: pon 30.1.2012 21:28

Re: Kostel / DUHA / cca 1:50

Příspěvek od Medium »

Z Duhy jsem se snažil svého času něco lepit též. Jeden z jejich autorů měl svébytné vybarvování pastelkami (možná pastely) či co to bylo. Každopádně mě se to líbilo a líbí dodnes, postavené modely by nevypadaly asi ani zle, jen těch chyb - tehdá jsem si s nimi neuměl poradit. Ale na hladký papír pomohlo narušit povrch chlopně a místa, které se na ní mělo přilepit. Ty rozestavěné modely drží pohromadě možná už víc než 15 let.
Uživatelský avatar
poil532
Příspěvky: 62
Registrován: pon 2.1.2017 14:36

Re: Kostel / DUHA / cca 1:50

Příspěvek od poil532 »

Zdravím.
Pokud byste chtěli zkusit nějakou další "cibuli", tak tady lze stáhnout:http://www.rajce.net/f1141945378/600px. Je to jeden z mých "free" pokusů v "Blender" bez měřítka a bez textur. Chlopně nejsou ohraničeny černě a mohou být pro někoho i nevhodně umístěné. Slepený model je zde:
Obrázek.
A taková malá "mystifikace", jak by mohla vypadat zvonice v Blatné bez regotizace. :-)

Obrázek.
Zatím se mějte. Poil532
Odpovědět

Zpět na „Ostatní“