StuG IV/Modelik/1:25 - HOTOVO

Modely soutěžní kategorie PT

Moderátor: jenda.e

Uživatelský avatar
kaktusak
Příspěvky: 2558
Registrován: sob 21.1.2012 10:39
Bydliště: Kyjov

Re: StuG IV/Modelik/1:25

Příspěvek od kaktusak »

Díky za foto .

Takhle vcelku vypadají ty sváry dobře . Za mě dobrý .
Markulin
Příspěvky: 1274
Registrován: pon 14.5.2012 18:04
Bydliště: Hodonín

Re: StuG IV/Modelik/1:25

Příspěvek od Markulin »

kaktusak píše:Díky za foto .

Takhle vcelku vypadají ty sváry dobře . Za mě dobrý .
Díky Zbyňku..... ale přece bych to chtěl mít ještě o trošku lepší :|

Poslední letošní noční je za mnou a já přidávám poslední letošní příspěvek do tohoto vlákna.
Ventilátory a kryty motorového prostoru. Panty si nechám až na příští rok 8-)
Obrázek Obrázek
Markulin
Příspěvky: 1274
Registrován: pon 14.5.2012 18:04
Bydliště: Hodonín

Re: StuG IV/Modelik/1:25

Příspěvek od Markulin »

Konečně jsem se dostal v novém roce k lepení. V práci je zima jako v psinci tak to podle toho vypadá :?
Dokončil jsem komplet zadek StuGu a došel jsem k závěru že některé poklopy budou navždy otevřené a některé naopak navždy zavřené. Kolik jich bude zcela funkčních se uvidí až v závěru. Zatím je to 2:1 pro nefunkční.
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Markulin
Příspěvky: 1274
Registrován: pon 14.5.2012 18:04
Bydliště: Hodonín

Re: StuG IV/Modelik/1:25

Příspěvek od Markulin »

Další noční z mnou a zase něco málo přibylo. Hotová je velitelská kupole a průlez pro střelce z kulometu.
Takže skóre funkční vs. nefunkční dekly a poklopy 2:2
ObrázekObrázek Obrázek Obrázek
Markulin
Příspěvky: 1274
Registrován: pon 14.5.2012 18:04
Bydliště: Hodonín

Re: StuG IV/Modelik/1:25

Příspěvek od Markulin »

Malinko jsem ověšel oba holé boky a dodělal průlez a periskopy řidiče. U jejich krytů mě při tvarování trošku popraskal papír.
Skóre je momentálně 3:2 pro funkční poklopy
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Markulin
Příspěvky: 1274
Registrován: pon 14.5.2012 18:04
Bydliště: Hodonín

Re: StuG IV/Modelik/1:25

Příspěvek od Markulin »

Poslední otevírací (no spíš neotevírací) dekly jsou na svém místě. Takže konečné skóre funkční vs nefunkční dekly je 3:4
Dále přibylo přídavné pancéřování v podobě pár článků pásu, přední závěsy a nějaká drobotina na blatníky.
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Už oho do finiše moc nezbývá ale .......
Archie
Příspěvky: 31
Registrován: sob 2.11.2013 21:10

Re: StuG IV/Modelik/1:25

Příspěvek od Archie »

To tempo v takovéhle kvalitě je neuvěřitelný. Tvoje stavby mě hrozně motivují, už kolikrát jsem chtěl tu svoji obludu zahodit do skříně a nechat ji tam. Vždy když se rozsvítí tvoje vlákno, tak po shlédnutí nových fotek si řeknu, že to musím vydržet a taky to dotáhnotu do konce. Díky ti za to a přeju ať se daří minimálně tak jako do teď. :!: :)
Uživatelský avatar
Brzdič
Příspěvky: 2378
Registrován: pon 12.12.2011 14:11
Bydliště: Brno

Re: StuG IV/Modelik/1:25

Příspěvek od Brzdič »

Jde ti to moc pěkně. :)
Markulin
Příspěvky: 1274
Registrován: pon 14.5.2012 18:04
Bydliště: Hodonín

Re: StuG IV/Modelik/1:25

Příspěvek od Markulin »

Díky pánové :)
Archie píše:Tvoje stavby mě hrozně motivují, už kolikrát jsem chtěl tu svoji obludu zahodit do skříně a nechat ji tam.
To mě zase tvoje vlákno inspirovalo k tomu, že jsem začal uvažovat si tu obludu pořídit taky. Rozhodně ji dotáhni do zdárného konce. Vypadá to zatím moc dobře ;)

V návodovkách jsem si odškrtl další tři položky. To jest hever a reflektory, Ty jsem si dovolil zasklít.
Obrázek Obrázek Obrázek
Pomalu a jistě si jdu brousit skalpel na prasečí hlavu..... :|
Markulin
Příspěvky: 1274
Registrován: pon 14.5.2012 18:04
Bydliště: Hodonín

Re: StuG IV/Modelik/1:25

Příspěvek od Markulin »

Tak jsem se směle pustil do toho co dělá "útočné dělo, útočným dělem" To jest děla samotného a něčeho co při troše dobré fantazie připomíná štít kanónu tzv. saukopf (prasečí hlavu) No prasilo se to parádně. To musím uznat. Nevím čím to bylo ale ten střední díl štítu jsem tam ani za p..u nemohl dostat. Tak jsem zastřihával, zařezával. Tvaroval a zase rovnal ale prostě ne a ne ho tam dostat. Rozhodnutý učinit zoufalý pokus (a to nevím s jakým výsledkem) celou tu věc natřít několikrát herkulem, vytvarovat a potom přebarvit jsem to ještě naposled zkusil.... no a jakž, takž jsem to tam dostal Ale dopředu musím upozornit že výsledek není nic moc.....bude se maskovat :roll: Takže ve finále čmajznu manželce nějaké křídy a budu experimentovat :?
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Bajoš
Příspěvky: 88
Registrován: čtv 18.2.2016 18:30

Re: StuG IV/Modelik/1:25

Příspěvek od Bajoš »

Na tom není co maskovat :).
Uživatelský avatar
kaktusak
Příspěvky: 2558
Registrován: sob 21.1.2012 10:39
Bydliště: Kyjov

Re: StuG IV/Modelik/1:25

Příspěvek od kaktusak »

Několikrát jsem si prohlídnul fotky a taky si myslím , že není co maskovat .
Uživatelský avatar
mahdy
Příspěvky: 677
Registrován: sob 21.1.2012 11:01
Bydliště: Kyjov

Re: StuG IV/Modelik/1:25

Příspěvek od mahdy »

A já jsem myslel, že špatně vidím. Pořád na ty fotky hledím a hledám co tam Marek chce maskovat. Takže souhlas se Zbyňďou a Bajošem ;)
Markulin
Příspěvky: 1274
Registrován: pon 14.5.2012 18:04
Bydliště: Hodonín

Re: StuG IV/Modelik/1:25

Příspěvek od Markulin »

Marek byl v posledním příspěvku tak trochu sám proti sobě. Nafotil to tak aby to bylo co nejmíň vidět a potom se hezky bonzl že to není tak úplně tip ťop.
Takže abych uvedl ty chyby. Nahoře mě trošku vylezli žebra přes obšívku. A rypáček oné "prasečí hlavy" taky nebyl to pravé ořechové. Ono na fotkách to tak vidět není jako v reálu.
No a teď ke stavbě. Nainstaloval jsem dělo i se štítem, MG 34 "panzerlauf" taky se štítem a konečně jsem zakryl to bílé místo nad převodovkou.
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
kaktusak
Příspěvky: 2558
Registrován: sob 21.1.2012 10:39
Bydliště: Kyjov

Re: StuG IV/Modelik/1:25

Příspěvek od kaktusak »

Až na té fotce první zleva v posledním příspěvku jsem pochopil co jsi vlastně myslel . Ale pořád si stojím za svým a to , že to vůbec nenaruší celkový dojem z modelu .
Odpovědět

Zpět na „Pásová technika / Tracked vehicles, tanks“