Sm 42-999 / GPM / 1:25

Modely soutěžní kategorie VDT

Moderátor: jozkin

Uživatelský avatar
MARIAN L
Příspěvky: 105
Registrován: čtv 6.3.2014 18:05
Bydliště: Jablunkov - Mostoř

Re: Sm 42 - 999 GPM/1:25

Příspěvek od MARIAN L »

:) No ještě ne, ale chystám se na to. Doufám, že se mi to podaří.
Uživatelský avatar
MARIAN L
Příspěvky: 105
Registrován: čtv 6.3.2014 18:05
Bydliště: Jablunkov - Mostoř

Re: Sm 42 - 999 GPM/1:25

Příspěvek od MARIAN L »

Zdar.

Tak po dlouhé době zase nějaký ten pokrok. Není moc času, ale úplně nelením. Až padne sníh, bude to lepší. :D

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Interiér je skoro hotový, chybí jen ten velký radiátor.
Uživatelský avatar
MARIAN L
Příspěvky: 105
Registrován: čtv 6.3.2014 18:05
Bydliště: Jablunkov - Mostoř

Re: Sm 42 - 999 GPM/1:25

Příspěvek od MARIAN L »

Tak po nějaké době zase o kousek dál. Tentokrát jsem trochu odskočil od modelu a pracoval jsem na podstavci. Podstavec jsem udělal ze spárováné desky cca 200 kč a sklo mi slepili ve sklenářství a to za 600 kč. Jako první variantu jsem volil plexisklo, ale po nacenění mě málem ranila mrtvice 4200 kč. Takže sklo. Sice to trochu váží ale cena je cena.

Obrázek Obrázek Obrázek

Na internetu jsem sehnal odkaz ve free slotu na zarážedlo. http://papermodelers.sk/" onclick="window.open(this.href);return false; Autorovi děkuji.

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Obrázek Obrázek Obrázek

Koleje jsem koupil od Answeru. Nedokážu si představit, že by na tom něco stálo. Takže jsem improvizoval .Pražce jsem podlepil balzou. Podle mě to ani nezkoušeli slepit.

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
kaktusak
Příspěvky: 2559
Registrován: sob 21.1.2012 10:39
Bydliště: Kyjov

Re: Sm 42 - 999 GPM/1:25

Příspěvek od kaktusak »

Ta cena za to plexisklo je hrozná . To ti snad chtěli prodat celé sklenářství .

Jinak stavbu sleduji velice pečlivě a zatím to vypadá parádně .
Uživatelský avatar
MARIAN L
Příspěvky: 105
Registrován: čtv 6.3.2014 18:05
Bydliště: Jablunkov - Mostoř

Re: Sm 42 - 999 GPM/1:25

Příspěvek od MARIAN L »

Jo cena je hrozná. Tady v Jablunkově mi řekli, že s toho plexi mi to udělají do 2 000 kč.

Tady nasucho složený první díl kolejí.

Obrázek Obrázek Obrázek

A takhle to vypadá od answeru.

Obrázek Obrázek

Tak sami musíte uznat, že je to od nich úlet. To nedrží pohromadě ani samostatně, natož aby tam něco bylo.Tloušťka je jak kancelářský papír. :D :o
Uživatelský avatar
MARIAN L
Příspěvky: 105
Registrován: čtv 6.3.2014 18:05
Bydliště: Jablunkov - Mostoř

Re: Sm 42 - 999 GPM/1:25

Příspěvek od MARIAN L »

Tak jsem dokončil zhruba kolejiště. Na ty kraje kolejiště bych rád dal trávu. Pár rad jsem našel ). Ale kdyby mi kluci někdo z Vás mohl poradit, jak na tu trávu tak bych byl rád. Rád bych to udělal své pomoci.Jinak foto dole, tak to vypadá.

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
weselan
Příspěvky: 268
Registrován: sob 21.1.2012 11:54
Bydliště: nad řekou Moravou

Re: Sm 42 - 999 GPM/1:25

Příspěvek od weselan »

Pěkné to máš.Můžu se jen zeptat odkud máš kamení a jaká je to zrnitost?
Uživatelský avatar
JakubSDK
Příspěvky: 1663
Registrován: stř 5.6.2013 15:44
Bydliště: Nymburk

Re: Sm 42 - 999 GPM/1:25

Příspěvek od JakubSDK »

Ahoj,
vypada to fajnove, jen to sterkove loze se mi zda krapet vetsi(cca5mm frakce?)volil bych urcite jemnejsi ;) ale jinak parada ;)
Ohledne osiva se daji sehnat pekne travni drny (polak, noch)a nebo jen jemny purex (molitanova drt) ale pokud chces klasickou static grass muzes ji zkusit aplikovat dozou od kecupu (samozrejme bez puvodniho obsahu 8-) ) nanest kapky ci natrit plosku herkulem, protrepat v doze travicku a zkouset ji tam zlehka vyfukovat. Doporucuji zkusit nanecisto na jine plose ;)

At se dari Jakub.
Uživatelský avatar
MARIAN L
Příspěvky: 105
Registrován: čtv 6.3.2014 18:05
Bydliště: Jablunkov - Mostoř

Re: Sm 42 - 999 GPM/1:25

Příspěvek od MARIAN L »

Tak kamínky jsem koupil v akvaristice , ale je pravda, že by mohly být menší. Hodně jsem přebíral. Připadal jsem si jako popelka :D Ale jsem rád , že se to líbí. Ale asi bych příště zkusil objednat kamínky někde z modelářského obchodu. Přece jenom ta velikost bude odpovídající.
Uživatelský avatar
AmatER
Příspěvky: 623
Registrován: sob 21.1.2012 16:02
Bydliště: Marienbad
Kontaktovat uživatele:

Re: Sm 42 - 999 GPM/1:25

Příspěvek od AmatER »

V modelářských obchodech se štěrk pro takhle velká měřítka sehnat nedá.
Uživatelský avatar
Brzdič
Příspěvky: 2378
Registrován: pon 12.12.2011 14:11
Bydliště: Brno

Re: Sm 42 - 999 GPM/1:25

Příspěvek od Brzdič »

Štěrk rozhodně jde sehnat a co si pomatuju stálo to pár korun. Kupoval jsem to v nějakém vláčkařském e-obchodu. Měli tam velikosti a barvu.

Já jsem pod mašinu zvolil mix 1mm a snad 0,5mm už si to přesně nepamatuji. A zbylo mi kamínků ještě pro 4 takové modely.

Obrázek


Tak jsem zapátral a ty posypy mám od polák modely a je to velikost 1, což je nejblíž velikosti HO. Jeden pytel má 350g a já použil tak 2/3. :)
https://www.zeleznicni-modelarstvi.cz/s/cs/sterky-1650" onclick="window.open(this.href);return false;
weselan
Příspěvky: 268
Registrován: sob 21.1.2012 11:54
Bydliště: nad řekou Moravou

Re: Sm 42 - 999 GPM/1:25

Příspěvek od weselan »

Já koupil v akvaristice.Zrnitost 2-4,kilový pytel za 50.Jen není barvený
Uživatelský avatar
mahdy
Příspěvky: 677
Registrován: sob 21.1.2012 11:01
Bydliště: Kyjov

Re: Sm 42 - 999 GPM/1:25

Příspěvek od mahdy »

Já jsem štěrk kupoval tady. http://www.modely.biz/modelova-zeleznice-2/sterk-0/" onclick="window.open(this.href);return false;
Měli tam i pro velikost G - 1:22,5, což je pro naše měřítko nejbližší a taky větší výběr. Výrobce je Polak
Uživatelský avatar
kaktusak
Příspěvky: 2559
Registrován: sob 21.1.2012 10:39
Bydliště: Kyjov

Re: Sm 42 - 999 GPM/1:25

Příspěvek od kaktusak »

Já jsem taky nevěděl , že se ten štěrk dá koupit . I s těmito kamínky to vypadá dobře .
Uživatelský avatar
Jirka Z.
Příspěvky: 720
Registrován: úte 24.1.2012 12:45
Bydliště: Praha

Re: Sm 42 - 999 GPM/1:25

Příspěvek od Jirka Z. »

Tady se rýsuje opravdu povedený kus nábytku. ;)

Co se týká štěrku, tak ano - zasloužilo by si to jemnější. Nic méně se to dá do určité míry obhájit. Třeba jde o soukromou tovární vlečku, kde majitel využil bez předrcení hromadu kamení, která se mu povalovala na dvoře... :twisted:

Ale s prominutím bych si dovolil ke kolejím jinou poznámku. Ta hlava kolejnice natřená stříbrně ze všech stran je taková... No řvavá a nepříliš reálná. Když se koukneš kdekoli na trať, tak oježděné máš temeno kolejnice, v oblouku může být odřený ještě vnitřní bok hlavy od okolku. Ale vnější hranu hlavy budeš mít zbavenou rzi jen když si nádražák vezme ocelový kartáč a rez mechanicky odstraní. :twisted: Za sebe bych doporučil nechat stříbrné jenom temeno, jako celek to bude vypadat mnohem lépe, uvidíš.

Co se trávy týče - doporučuji výrobky Polák a Model Scene. Cenově jsou dostupné (Polák vychází lépe, ale Model Scene zase bývá propracovanější a realističtější). Koukni na vláčkařské e-shopy nebo přímo stránky výrobců. V současnosti se dá vybírat už ze spousty věcí (ne jen barvené piliny a islandský mech, když jsem s modelařinou začínal... :twisted: :twisted: ).
Odpovědět

Zpět na „Železnice / Rail cars and engines“