3D fotografie modelů (stereogramy Anaglyph)

Rady, poznatky a zkušenosti při stavbě a konstrukci papírových modelů

Moderátor: spida

Odpovědět
Uživatelský avatar
Standa F.
Administrátor
Příspěvky: 1207
Registrován: pon 5.12.2011 16:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

3D fotografie modelů (stereogramy Anaglyph)

Příspěvek od Standa F. »

Zrovna mi volali kámoši Kuba Cameron a Péťa Jackson, že se jim dostal do ruky mégzín Ejbísí a v něm zahlédli jakási 3Déčka - tak jestli prej něco neprošvihli v 3D-technologiích. Uklidnil jsem hochy, že ani ne, a oni mne ponoukli, abych konečně zkusil Anaglyph. To není žádná taneční chemikálie aplikovaná s kolou a rumem, ale typ stereogramu, k jehož prohlížení je třeba červenomodrých brejliček. Jedny tu náhodou mám 8-).

Stereogram dokáže vytvořit vícero programů, já jsem vyzkoušel Anaglyph Maker, který je free, má velmi snadné ovládání a je ke stažení hen tu. A provedl jsem první pokus ...

Obrázek
Je vhodné si najít svou polohu hlavy vůči obrázku - především vzdálenost od monitoru. Vyzkoušejte pomalu kývat hlavou do stran a pak od monitoru a k němu. Pokud máte jedno oko dalekozraké a druhé krátkozraké jako já 8-), můžete mít problém dosáhnout plného prostorového efektu.

Obrázek

Návodů, jak dělat 3D obrázky, vygůglíte mnoho. Použil jsem stativ, ať udržím výšku focené scény a eliminuji třas svých zemdlených paprčí.

Obrázek

Tato metoda si nebude rozumět s červenými modely, neboť červená fólie brýlí červeň odfiltruje. Proto je bíločervená tatrovka rovnou vytvořená jako černobílá, což výše uvedený Maker umí:

Obrázek

Pokud byste měli chuť zaexperimentovat a vyzkoušet 3D, sypněte sem svá dílka a své zkušenosti, ať jdeme s dobou! 8-)

Obrázek
jiri.k
Příspěvky: 484
Registrován: úte 3.1.2012 21:55
Bydliště: praha

Re: 3D fotografie modelů (stereogramy Anaglyph)

Příspěvek od jiri.k »

Obrázek
jeden z prvních pokusů
Naposledy upravil(a) jiri.k dne pon 26.3.2012 19:37, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Ing. Spendlik
Příspěvky: 31
Registrován: pát 20.1.2012 21:33
Kontaktovat uživatele:

Re: 3D fotografie modelů (stereogramy Anaglyph)

Příspěvek od Ing. Spendlik »

Ja som ešte na staré fórum hádzal tento obrázok môjho Dreadnoughta (bolo to robené tiež cez - Anaglyph Maker). Dokonca bolo na starom fóre aj jedno vlákno podobné tomuto, ale nejak som ho nedokázal nájsť :(

Obrázek
AD_blender
Příspěvky: 17
Registrován: sob 21.1.2012 9:54

Re: 3D fotografie modelů (stereogramy Anaglyph)

Příspěvek od AD_blender »

Ten dreadnought je dokonalý ... krásně mi vylezl z monitoru. U těch ostatních není asi dodržená rozteč mezi polohami objektivu a občas je tam i posun výškově, takže to pak neladí. Nicméně je to dobrý nápad mohlo by se to stát pravidlem :D
Uživatelský avatar
JoskaM
Příspěvky: 1639
Registrován: sob 21.1.2012 9:17
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Re: 3D fotografie modelů (stereogramy Anaglyph)

Příspěvek od JoskaM »

Nevím, ale když jsem seděl s některými v Brně v hospodě tak tam kdosi vytáhl mobil a tam to bylo taky pěkně 3D - fakt jsem koukal jak vejr, točil s mobilem jestli to nejde se podívat i zezadu, :lol: . Ale co to bylo, to už bylo to nevím, ani nevím zda by to šlo takto vytisknout, myslím, že tenhle posun barev a nutnost používat brýle je už dnes prehistorický.(jen můj názor) Jdu hledat brýle.
mkzvk
Příspěvky: 42
Registrován: pát 20.1.2012 22:35

Re: 3D fotografie modelů (stereogramy Anaglyph)

Příspěvek od mkzvk »

Ahoj, ano ano 3D mobil fotky v hospůdce " u parádního steaku " ;) prezentoval JohnBlbec. Pořízené byly solidní hračkou od HTC a sice modelem Evo 3D. Je to docela prča a nevypadá to vůbec zle :) s tím tiskem to dobře nevidím, 3D dojem dělá přímo display mobilu. Při zobrazení na klasickém LCD se jeví jako ty výše uvedené.
AD_blender
Příspěvky: 17
Registrován: sob 21.1.2012 9:54

Re: 3D fotografie modelů (stereogramy Anaglyph)

Příspěvek od AD_blender »

ta technologie sice je out, ale nepotřebuješ na ni nový speciální monitor. Bez brýlí to funguje zatím jenom na malých displejích a nebo musí mít alespoň formát na výšku ... takže pro běžného PC uživatele je to zatím stále k ničemu ;)
Odpovědět

Zpět na „Stavba, konstrukce, tipy a triky“