Ringhoffer / Modelik/ 1:25

Modely soutěžní kategorie VDT

Moderátor: jozkin

Nafe_CZ
Příspěvky: 817
Registrován: čtv 27.2.2014 15:18

Ringhoffer / Modelik/ 1:25

Příspěvek od Nafe_CZ »

Dobrý večer všem ve spolek,
přiznám se že původně jsem stavbu vůbec prezentovat nechtěl :) . Většina mých modelů skončila svou pouť v koši a nebo v lepším případě u synka. Ale nakonec jsem se přemluvil k prezentaci. Jestli jsem dobře hledal, tak model tady ještě nikdo nestavěl. Budu alespon první kdo do nej střihnul :D .

:arrow: Tak jako první, doklad o vlastnictví, model je pořízen ve sběrce
Obrázek

:arrow: Kopletní nosná část podvozku, cela je podlepena na balze. Prozatím bez retuše.
Obrázek

:arrow: Jako další krok je kompletace vnitřních bočnic kupé. Do bočnic prijdou vyřezat vstup a okna , ty pak zasklit folii a přidat dráteničinu.
Obrázek

Tak to bylo ve stručnosti na úvod. Omlouvám se za kvalitu fotek, přístě už budou lepší.

Štefan
Jirka
Příspěvky: 153
Registrován: sob 21.1.2012 20:29
Bydliště: Pacov

Re: Ringhoffer / Modelik/ 1:25

Příspěvek od Jirka »

Já bych to opravil: zatím ho zde nikdo neprezentoval, ale třeba v roce 2013 s ním bedatruhlar vyhrál diváckou soutěž v Jindřichově Hradci :)

Obrázek
Nafe_CZ
Příspěvky: 817
Registrován: čtv 27.2.2014 15:18

Re: Ringhoffer / Modelik/ 1:25

Příspěvek od Nafe_CZ »

Tak to se omlouvam, je to ale paradni kousek. No nic ..... doufam ze ten muj nude aspon z poloviny tak paradni.
Stefan
Nafe_CZ
Příspěvky: 817
Registrován: čtv 27.2.2014 15:18

Re: Ringhoffer / Modelik/ 1:25

Příspěvek od Nafe_CZ »

:arrow: Další drobný postup. První stěna kupé je zkompletovaná a osazená

Obrázek

Obrázek
Nafe_CZ
Příspěvky: 817
Registrován: čtv 27.2.2014 15:18

Re: Ringhoffer / Modelik/ 1:25

Příspěvek od Nafe_CZ »

Zajímalo by mě jestli to je chyba nebo není.
Na návodné kresbě je vidět že pochozí podlaha sedí tak nějak i proti dveřím.
Obrázek

V reále je to ale uplně vedle. Sedačky budou koukat do dveří. Je ale pravda že tam jsou ješte vnitřní posuvné dveře, které sice zúží vstup, ale sedačky případne zakryjí
Obrázek

Třeba to ale tak má být a já si to nedovedu představit.

Štefan
Nafe_CZ
Příspěvky: 817
Registrován: čtv 27.2.2014 15:18

Re: Ringhoffer / Modelik/ 1:25

Příspěvek od Nafe_CZ »

I když, teď do toho koukám pořádně a vidím ten sloupek v okně posuvných dveří v návodné kresbě a ono to bude v pořádku ... Tak nic, beru zpět :-)
Nafe_CZ
Příspěvky: 817
Registrován: čtv 27.2.2014 15:18

Re: Ringhoffer / Modelik/ 1:25

Příspěvek od Nafe_CZ »

Přidána druhá bočnice a zkusmo posuvné dveře.

Obrázek

Obrázek

Obrázek
Nafe_CZ
Příspěvky: 817
Registrován: čtv 27.2.2014 15:18

Re: Ringhoffer / Modelik/ 1:25

Příspěvek od Nafe_CZ »

Přidávám malý pokrok. Času teď moc není tak to jde pomalu.

Obrázek

Obrázek
Nafe_CZ
Příspěvky: 817
Registrován: čtv 27.2.2014 15:18

Re: Ringhoffer / Modelik/ 1:25

Příspěvek od Nafe_CZ »

Tak Vam všem musím říci, že mi to dalo hodně pátraní ve Vídeňském jízdním řádu než se mi podařilo dohledat konkretní trať po které tento vagon jezdil. Z dobových materiálů a z pozůstalosti tramvajáka Franze Neugwirtha, který na této lince jezdil dlouhá léta, predevším z jeho deníků, jsem si mohl udělat přehled o tom, kdo linkou jezdil ....

Nabízím Vám , kdo by měl zájem , malé nakouknutí a drobnou rekonstrukci jednoho podzimního Vídenskeho rana. .....

Hanz Weiss .. obchodní příručí v lekarně na rohu náměstí, z poznámek pana Franze nastupoval Hanz zásadně vždy jako první a sedával v přední části vozu. Přez rameno míval koženou tašku ve ktere nosil cosi, neboť ji udajně nikdy neodkladal.
Přikládam fotografii one lekarny ve ktere Hanz pracuje

Obrázek

Zde musim ale skocit do vypraveni z pozice sve. .... Ty sedacky jsou děsne disproporční a není možné udělat postavu, která sedí na sedačce, má nohy, na zemi , která když se nepostaví tak tak neprorazí strop. Pokusim se do příště přepracovat sedačku a i chudáka Hanze. Toto je jen pracovní verze ;) , musíme se víc snažit.

Obrázek

Obrázek

Obrázek
Naposledy upravil(a) Nafe_CZ dne pát 26.8.2016 12:11, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Vojta Č.
Administrátor
Příspěvky: 1356
Registrován: pon 5.12.2011 16:28
Bydliště: Matka měst

Re: Ringhoffer / Modelik/ 1:25

Příspěvek od Vojta Č. »

To je kombinace - sedačka má nohy dlouhý a pan panák zase krátký :D
Nafe_CZ
Příspěvky: 817
Registrován: čtv 27.2.2014 15:18

Re: Ringhoffer / Modelik/ 1:25

Příspěvek od Nafe_CZ »

Nožičky Hanzovi do příště natáhneme :-)
Nafe_CZ
Příspěvky: 817
Registrován: čtv 27.2.2014 15:18

Re: Ringhoffer / Modelik/ 1:25

Příspěvek od Nafe_CZ »

Tak jsem Hanze kompletne přepracoval a sedačku jsem trochu zkrátil plus minus na výšku sedačky ve vlaku.

:arrow: Nový Hanz
Obrázek

:arrow: Hanz dostal drobné detaily, jako kabát a tašku
Obrázek

:arrow: Tak výsledná podoba Hanze ..
Obrázek

Obrázek

No a tradá Hanz muže ujíždět do lékárny.

Přiznám se že to není ještě uplně ono, co bych si představoval, ale uvidime co přinese další obsazená sedačka.
Nafe_CZ
Příspěvky: 817
Registrován: čtv 27.2.2014 15:18

Re: Ringhoffer / Modelik/ 1:25

Příspěvek od Nafe_CZ »

:arrow: Zjistil jsem , že jsem si špatně poskládal pořadí listů v deníku pana Neugwirtha. Omylem jsem přiřknul místo prvního cestujícího Hanzovi, ale není tomu úplně tak. Protože se naše malá exkurze po Videňské dráze zaměřuje na sobotní ranní linku, což se přiznám - jsem minule zatajil, tak v sobotu vždy nastupoval jako první, na druhou sedačku, v pořadí třetí vnuk našeho tramvajáka, malý Johan. Pokud vše dobře dopadne a malému Johanovi nadšení pro tramvaje vydrží, bude to už v pořadí čtvrý strojvedoucí v řade. Oba Franzovi synove jezdí na dalších linkách.

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Takže tolik jen v rychlosti. Musim ten deník rozebrat a znovu poskladat , vypada to že tam těch špatně vložených stran bude víc.
Nafe_CZ
Příspěvky: 817
Registrován: čtv 27.2.2014 15:18

Re: Ringhoffer / Modelik/ 1:25

Příspěvek od Nafe_CZ »

:arrow: Minule jsem ještě zapoměl na tuhle fotku

Obrázek

:arrow: Pomalu oprašuji záznamy z deníku, které popisují dalšího cestujícího ranní linky. Je jím Lisa .. ale o ní podrobněji až příšte ;)
Obrázek

Obrázek

PS: Ty hlavové proporce mi stále nejdou .... Doufam že strojvůdce se nakonec povede.
Nafe_CZ
Příspěvky: 817
Registrován: čtv 27.2.2014 15:18

Re: Ringhoffer / Modelik/ 1:25

Příspěvek od Nafe_CZ »

:arrow: Lisa ... Lisa je mladá dívka, která se narodila ve Vídni. Není pravidelnou cestující sobotní ranní linky a proto o ní nemáme podrobnějsí zápisky. Pouze zmínku o tom, že Hanzovi se dívka moc libíla. Protože vystoupila o dvě stanice dál, před knihovnou vídeňské univerzity, stačil se Hanz dozvědět pouze tolik, že by ráda studovala na univerzitě. Bohužel ale pro dívky není studium v tomoto období lehce dosažitelné. Sama Lisa prý sní o tom že bude z ní bude vědec. Od malička se prý zajímá o technické vědy. Jako důkaz budiž její zlepšovák, který nazvala der TasseFernSprecher. Jednalo se o dva plechove hrky spojene sisalovým provázkem o šíři 0,5cm a délce 58m. Jeden konec umistila ve stáji a druhý ve světnici. Sama usedávala ve světnici a čekala na to až se z jejího hrnku ozve babička s voláním o další nádobu na dojení. Další podrobnosti se už ale k Hanzovi a ani k nám nedostali.

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Tak to je prozatím vše, figurky projdou ještě druhým nátěrem a asi je přetřu matným lakem. To že mají lesk mi spíš vadí.
Štefan
Odpovědět

Zpět na „Železnice / Rail cars and engines“