SU 57/WAK/1:25 - HOTOVO

Modely soutěžní kategorie PT

Moderátor: jenda.e

Uživatelský avatar
bedatruhlar
Příspěvky: 497
Registrován: pát 20.1.2012 22:36
Bydliště: kyjovsko

Re: SU 57/WAK/1:25

Příspěvek od bedatruhlar »

Ta optika je super
Markulin
Příspěvky: 1274
Registrován: pon 14.5.2012 18:04
Bydliště: Hodonín

Re: SU 57/WAK/1:25

Příspěvek od Markulin »

bedatruhlar píše:Ta optika je super
To víš Béďo "aků mala, taků dala" :lol: No ale asi dám na tvoji kritiku a něco s tím "modrým sklem" udělám.

Pustil jsem se do samotného polopásu. A začal jsem rámem. Malinko jsem zápasil se sestavením ale dopadlo to docela uspokojivě.
Obrázek Obrázek Obrázek
Markulin
Příspěvky: 1274
Registrován: pon 14.5.2012 18:04
Bydliště: Hodonín

Re: SU 57/WAK/1:25

Příspěvek od Markulin »

Pokračoval jsem chladičem a odpružením. Chladič měl být sestavený asi jinak, ale mě to prostě vyšlo takto. Stejně za těma žaluziema nepůjde skoro vůbec vidět 8-) Mimo retuše mě nastali nové problémy. A to je návod. Je sice přehlednější než Half- track od "Fly Modelu" (tam jsem se kdysi orientoval podle návodu plastového modelu :lol: ) ale přesto tam některé díly nejsou vůbec zakreslené.A psaný návod toho taky moc neprozradí. "Přilpte díl XY a pokračujte dílem XYZ" mě taky moc nepomůže. Prostě troška toho bádání neuškodí :roll:
Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
kaktusak
Příspěvky: 2558
Registrován: sob 21.1.2012 10:39
Bydliště: Kyjov

Re: SU 57/WAK/1:25

Příspěvek od kaktusak »

Hlavně , aby ti posléze sedli hadice , které povedou k chladiči .
Markulin
Příspěvky: 1274
Registrován: pon 14.5.2012 18:04
Bydliště: Hodonín

Re: SU 57/WAK/1:25

Příspěvek od Markulin »

kaktusak píše:Hlavně , aby ti posléze sedli hadice , které povedou k chladiči .
Zbyňku o hadice strach nemám. Ty se tam vždycky nějak napasují :D

Začal jsem koketovat s motorem. V návodu jsou mu věnované skoro dvě stránky ale stejně tam některé díly nejsou vůbec značené. Takže se přemýšlení člověk nevyhne :roll: Ale nic co by se nedalo vyřešit. Je jasné že díly např. 26 A až H patří do sebe a pak už se to někam nalepí :lol:
Obrázek Obrázek Obrázek
a takto to má vypadat podle návodu pohromadě Obrázek Obrázek
Jenomže realita je taková Obrázek
Motor i převodovka (zřejmě) jsou na sucho na místech kde přesně mají být. Jenže být tam nemá ta 6 mm mezera. Tak nevím kde se stala chyba.
Uživatelský avatar
kaktusak
Příspěvky: 2558
Registrován: sob 21.1.2012 10:39
Bydliště: Kyjov

Re: SU 57/WAK/1:25

Příspěvek od kaktusak »

Markulin píše:
Zbyňku o hadice strach nemám. Ty se tam vždycky nějak napasují :D
no to je vlastně pravda :oops:
Markulin
Příspěvky: 1274
Registrován: pon 14.5.2012 18:04
Bydliště: Hodonín

Re: SU 57/WAK/1:25

Příspěvek od Markulin »

Tak jsem se rozhodl "drobotinu" poskládat v jeden celek. Jelikož většina nepůjde vidět tak to vypadá jak to vypadá. Motor jsem se snažil uložit vodorovně ale....... kdyby byl vodorovně, tak by byl vlastně víc jak z poloviny pod rámem. Což je blbost. Vrtule by byla úplně mimo chladič a horko, těžko bych umísťoval přední nápravu.
Na netu jsem našel jen fotky ze stavby M 16 MGMC. Což je stejný polopás jen s jinou zbraní a tam je motor stejně šikmo jako mám já. Takže tady chyba u mě nebyla. Už jsem myslel že jsem levý jako šavle :D
Obrázek Obrázek Obrázek
Markulin
Příspěvky: 1274
Registrován: pon 14.5.2012 18:04
Bydliště: Hodonín

Re: SU 57/WAK/1:25

Příspěvek od Markulin »

Udělal jsem závěsy pojezdu a pomalu se začnu zaměřovat na kola.
Obrázek Obrázek
Komu se zdá že té tuhy je na pneumatice až moc .... je jí tam moc. Ale braním do mých gramlavých pracek se tuha ošoupe a lak potom dodělá co já jsem zprasil....... doufám :lol:
Uživatelský avatar
Lukáš
Příspěvky: 1684
Registrován: sob 21.1.2012 9:23
Bydliště: Brno

Re: SU 57/WAK/1:25

Příspěvek od Lukáš »

Tuha, myslím, není ideálním řešením. Na fotce kola vypadají spíše jako kovová. To bych raděj vzal pastelku.
Markulin
Příspěvky: 1274
Registrován: pon 14.5.2012 18:04
Bydliště: Hodonín

Re: SU 57/WAK/1:25

Příspěvek od Markulin »

Lukáš píše:Tuha, myslím, není ideálním řešením. Na fotce kola vypadají spíše jako kovová. To bych raděj vzal pastelku.
Po stříknutí matným lakem ten kovový lesk zmizí.

Po krátké pauze jsem si sedl chvilku k lepení a spáchal pojezdová kola. Nějak se to zatím nevyvíjí podle mých představ.... :roll:
Obrázek Obrázek
Markulin
Příspěvky: 1274
Registrován: pon 14.5.2012 18:04
Bydliště: Hodonín

Re: SU 57/WAK/1:25

Příspěvek od Markulin »

V noci jsem se vrhl na napínací kola. Celou dobu čumím do návodu a nakonec to já vůl nalepím obráceně :? "no nenaliskal bych si!!!!" Tak teď nevím. Řezat a opravovat nebo nechat tak?
Obrázek Obrázek
Markulin
Příspěvky: 1274
Registrován: pon 14.5.2012 18:04
Bydliště: Hodonín

Re: SU 57/WAK/1:25

Příspěvek od Markulin »

Zdárně jsem dokončil hnací kola a kladky. Byla to titěrná práce ale podařilo se.
Obrázek Obrázek Obrázek
Markulin
Příspěvky: 1274
Registrován: pon 14.5.2012 18:04
Bydliště: Hodonín

Re: SU 57/WAK/1:25

Příspěvek od Markulin »

Čas dovolené je neúprosně za mnou a já se můžu pustit do lepení.
Konečně se mě podařilo dostat half-track na pásy. Lhal bych kdybych tvrdil že to bylo složité ale jednoduché to taky nebylo. Spíš bych řekl že to byla otravná práce. Hlavně s vodícíma zubama nebo lištou nebo co to je za prevít. Je to titěrné, malé a furt to odskakovalo z pinzety..... ale zdařilo se si myslím :roll:
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Dále jsem začal pracovat na navijáku. Zatím je hotový jenom rám u kterého musím ještě poladit retuš
Obrázek Obrázek
Markulin
Příspěvky: 1274
Registrován: pon 14.5.2012 18:04
Bydliště: Hodonín

Re: SU 57/WAK/1:25

Příspěvek od Markulin »

Dokončil jsem naviják. Je jenom provizorně nasazený. Napevno bude až nakonec, protože se musí protáhnout hřídel otvorem v masce.
Ještě musím trošku poladit retuš a hlavně lano, které je umotané z měděných drátků. Opálené a trochu mázlé temperou.
Obrázek Obrázek Obrázek
Ještě chybí výfuk a 2/3 modelu (podvozek, kanón) jsou za mnou 8-)
Uživatelský avatar
mahdy
Příspěvky: 677
Registrován: sob 21.1.2012 11:01
Bydliště: Kyjov

Re: SU 57/WAK/1:25

Příspěvek od mahdy »

Ty si tak šikovný :shock: Až budu velký, tak bych chtěl umět lepit jako ty .....
Ale vážně, máš to pěkný.
Odpovědět

Zpět na „Pásová technika / Tracked vehicles, tanks“