Bugatti T32/ABC/1:32/R.Vyškovský

Moderátoři: Zdeněk-TEO, Zrzek

Tapan
Příspěvky: 367
Registrován: ned 18.1.2015 16:19

Re: Bugatti T32/ABC/1:32/R.Vyškovský

Příspěvek od Tapan »

vinjano: No vzhledem k tomu, že Kuba vyplétá kola...nýty už se taky snesou :-) Osobně s tím nemám problém, šmikajdy z ábíčka jsou pro mne dobrý materiál pro tuning zejména na vyzkoušení nových technik a jak se zdá, Kuba to vidí podobně. Ale ohledně interiéru - to je dobrá připomínka, však co se týče tuningu, nemusí nýtky vše skončit, že ano? Třeba se i na intík dostane :-)
(a to je zas velká nevýhoda šmikaček z ábíčka - když se tuning dotáhne do konce, vznikne pěkný detailní model, který zabíjí úlety v rozměrových proporcích celku nebo jednotlivých částí)
Uživatelský avatar
JakubSDK
Příspěvky: 1663
Registrován: stř 5.6.2013 15:44
Bydliště: Nymburk

Re: Bugatti T32/ABC/1:32/R.Vyškovský

Příspěvek od JakubSDK »

Ahoj přátelé,
kaktusak píše:A pak že nerostou ! S tou jehlou to jde líp než z tím kornovákem . Ale proč jsou ty nýtky bílí? Já bych je udělal raději černé jak jsou nakreslené na modelu .
Zbyňku, jak psal Tapan nýtky budou v barvě vozu, černé by dost křičely :o ;) a s tou jehlou byla docela prča, nýtků jsem si vyondil až až, za dvě hodinky jsem jich vypíchnul cca 1400....

vinjano píše:Ahoj,
no neviem, ide o vyškovánku a tam mi tie nity nepasujú. Pripadá mi to divné, model má napríklad len vykreslený priestor na sedenie a zároveň na ňom budú nity? Inak povedané, ak model zlepšovať, tak by som začal prebudovaním interiéru a nie nitmi. Takto vznikne veľmi nevyvážené dielo.
Jano
Jano, interiér také bude, chce to jen čas a ještě jednu Bugattku ;)


Dnes jen krátká ukázka aktuálního stavu. Nýtky jsou vyrobené a pár jsem jich zkusil nalepit a myslím, že budou ok. Zbylé budu lepit až nakonec, protože bych si je ošmatlal prsty při lepení ostatních komponentů. Dále mám skoro hotové bombírované bůčky kol a jeden plášť na ukázku. Běhouny jsem ještě zúžil na 5mm a celá kolečka budu přetírat Tamiyou XF-85, jen mě tak napadá, co udělat nějaký náznak vzorku :?: teď působí trochu jalově...

Tady ještě pár fotek a jdu něco páchat 8-)

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Zatím Jakub.
Uživatelský avatar
kaktusak
Příspěvky: 2558
Registrován: sob 21.1.2012 10:39
Bydliště: Kyjov

Re: Bugatti T32/ABC/1:32/R.Vyškovský

Příspěvek od kaktusak »

Já jen nechápal jak budeš ty nýtky retušovat . To že je budeš barvit až na modelu by mě nenapadlo . Já bych je musel barvit ještě před přilepením , protože kdybych je barvil až na modelu tak by to bylo kolem dokola zaliskané až hrůza .
mára
Příspěvky: 207
Registrován: sob 7.1.2012 12:50

Re: Bugatti T32/ABC/1:32/R.Vyškovský

Příspěvek od mára »

Tak to je sice nevyvážený, ale brutální tuning historické vyškovánky. Asi kdybych se do něčeho takového pouštěl, tak bych asi první udělal vektorizaci a vyhlazení barev (aspoň karoserie ) na počítači. Nedávno mě právě napadl recolor na žlutou verzi Junkové, proto ty předchozí dotazy. Jenže krutě nestíhám a jsem rád za občasné chvilky kdy se dostanu aspoň k lepení. Takže možná někdy.
I když když se znovu dívám na ty fotky kde jsou vidět nýty vedle ručně kresleného startovního čísla, má to i tak svoje kouzlo. Něco jako když dáte na historické kamenné schodiště moderní nerezové zábradlí - když se to udělá s citem je to krásné, ale dá se z toho udělat i hnusný hybrid. Každopádně jsem zvědavý na výsledek.
Lepíš to z původní verze z 25. ročníku nebo z reedice? Ta reedice byla vyplchlejší, první vydání sytá tmavší bava. Nevím tedy co barevně se víc blíží realitě, to musí odpovědět někdo znalejší.
Vzpomínám když jsem to před 30 lety lepil jako karoserii k autodráze. Tenkrát tím mí "soupeři" pohrdali, protože měli své procary BMW, Porsche Nivea atd.
Tapan
Příspěvky: 367
Registrován: ned 18.1.2015 16:19

Re: Bugatti T32/ABC/1:32/R.Vyškovský

Příspěvek od Tapan »

Kubo, to je pecka :shock: Nýtky jsou super. Co se vzorku týče, nevím, jestli je v tomhle měřítku bez laseru něco možné. Leda tak proužky černého papíru, viz fotky zde: http://www.papermanie.cz/recenze/ferrari-01-mclaren, ale v hubenějším. Jen nevím, jestli tyhle vozy nějaký aspoň vzdáleně podobný vzorek používaly...aby to nevypadalo spíš nepatřičně.
Uživatelský avatar
JakubSDK
Příspěvky: 1663
Registrován: stř 5.6.2013 15:44
Bydliště: Nymburk

Re: Bugatti T32/ABC/1:32/R.Vyškovský

Příspěvek od JakubSDK »

Ahoj,

Zbyňku,
mě ani jiná možnost barvení nýtků nenapadla než po nalepení, když jsem vzal v potaz samotnou velikost a množství, tak mě třeba varianta nalepení nýtků na fólii, následné barvení, finální odlepení a znovunalepení na model rychle přešla :lol: Tato varianta se zdá v poho, jen je potřeba retušovat opravdu s citem a pevnou rukou...


Máro,
to by už byl úplně jiný(nový) model Bugattky, kdybych ho hodil do PC a provedl korekce barev. Mám raději origo verzi, kterou s citem potuním a mám z toho velikou radost a dobrý pocit 8-)
Jinak je to druhá verze 7/33. Co si zase vzpomínám já, tak před 30 lety jsem byl ještě na houbách ale věřím, že soupeři pohrdali, ale třeba Porsche Nivea moc krásy nedostalo :)


Tapane,
díky ;) ono těch vzorků bylo více:
Obrázek Obrázek

ale já bych volil asi tento:
Obrázek

a zkusím ho udělat jen tak lehce z kancl. papíru a uvidím jak se to bude tvářit ;)

Zatím ahoj a díky za reakce Jakub.
Uživatelský avatar
JakubSDK
Příspěvky: 1663
Registrován: stř 5.6.2013 15:44
Bydliště: Nymburk

Re: Bugatti T32/ABC/1:32/R.Vyškovský

Příspěvek od JakubSDK »

Hezký večer přátelé,

po 14ti dnech nelepení jsem opět tu s dalším hodně drobným postupem.. Už mám doma druhý výtisk tohoto vozu a mohu směle pokračovat v krasojízdě ;)
Pro začátek na rozjezd jsem si zkusil zhotovit prolisy sání na přední části vozu a nevypadá to nejhůř, ještě trochu řeším ten intík, jelikož na modelu je palubní deska a na skutečném voze ne, tak nevím jestli zacházet až do takových extrémů :?: nechám se překvapit...

Teď už pár obrázků aktuálního stavu:

Obrázek Obrázek Obrázek

Zatím ahoj Jakub.
Tapan
Příspěvky: 367
Registrován: ned 18.1.2015 16:19

Re: Bugatti T32/ABC/1:32/R.Vyškovský

Příspěvek od Tapan »

Kdo si hraje, nezlobí :-D Pěkně, Kubo
Odpovědět

Zpět na „Veterány“