Náchodské nádraží, měř. H0 (1:87) 1.republika/protektorát

Uživatelský avatar
Daniel
Příspěvky: 1015
Registrován: úte 29.5.2012 8:27
Bydliště: České Budějovice

Re: Náchodské nádraží, měř. H0 (1:87) 1.republika/protektorá

Příspěvek od Daniel »

No taky si myslím, že ta kalkulace mi moc napasuje s absolutní detailností (o které píšeš výše) a malonákladovým vydáním.

Jen tak pro zajímavost - model od S-B "Empire State Building" má udávaný rozměr 113x33x15 cm, takže podobný jako by mělo mít chystané nádraží. Jeho rozsah je 15 stran A3 a cena těsně pod tisícovkou (a detaily žádné, protože je to 1:400). Takže tvoje kalkulace je hodně zajímavá, pokud to bude detailní model, nebo výklad pojmu "detailnost" je u společnosti Betexa trochu jiný než u modelářů. Tím ale neříkám, že to není možné ;) . Rozhodně ti (vám) držím pěsti , at ten projekt dotáhnete do zdárného konce a minimálně do archivu si jeden kousek pořídím (tedy pokud cena nevyletí o řády výš).
Danken
Příspěvky: 37
Registrován: sob 11.4.2015 11:09

Re: Náchodské nádraží, měř. H0 (1:87) 1.republika/protektorá

Příspěvek od Danken »

Pokud nebude náš "vyslanec", o kterém jsem psal výše, že je krom jiné architekt a restaurátor a pochopitelně modelář, spokojen v Betexe s tím co my požadujeme, máme v záloze dražšího výrobce ( i to jsem výše zmínil ). Bylo nám sděleno, pro příklad: Příprava grafická, rozkreslení, rozdílkování atd cca 8-12000,. dle náročnost, plus tiskové a obalové záležtosti 15-20000,-, když vezmu rozumných 30000,-, tak nám teoreticky stačí prodat 100ks po 300,-, ne ;-) ? Přesto díky detailnosti počítáme s dvojnásobkem, tedy nutným prodejem 200 kusů. Jak jsem psal, není problém na takový model dvě kila přihodit a hned by byl za 500,-, ale to nepotřebujeme. S tou Amerkou 1:400, jak jsi psal, logicky, takový obr v takovém měřítku a přesto jako model velký, musí být dražší...
Uživatelský avatar
Daniel
Příspěvky: 1015
Registrován: úte 29.5.2012 8:27
Bydliště: České Budějovice

Re: Náchodské nádraží, měř. H0 (1:87) 1.republika/protektorá

Příspěvek od Daniel »

To si právě myslím že ne, protože jsou to samé pravidelné tvary, takže na kreslení určitě mín náročné (časově) než detaily na nádražní budově z 30. let.

Tak a už nic nepíšu , at můžete v klidu pracovat 8-)
Danken
Příspěvky: 37
Registrován: sob 11.4.2015 11:09

Re: Náchodské nádraží, měř. H0 (1:87) 1.republika/protektorá

Příspěvek od Danken »

Ale my čekáme až se Betexa vrátí z veletrhu v Reichu :-) Naopak, piš, každý názor dobrý :-) Od tý druhý, zatím nejmenovaný firmy by to přišlo na 2x tolik. Jak jsem psal, nebude-li detalní spokojenost v Betexe, tak...ale slíbili, že nám vyjdou vstříc a upřímně, myslím, že takovýhle projekt pro ně bude taky slušná reklama...
Uživatelský avatar
Daniel
Příspěvky: 1015
Registrován: úte 29.5.2012 8:27
Bydliště: České Budějovice

Re: Náchodské nádraží, měř. H0 (1:87) 1.republika/protektorá

Příspěvek od Daniel »

Napadlo mne ještě zda uvažujete o doplnění šmikačky o set (sety) s laserem vyřezanými doplňky. Myslím že tohle měřítko by si to i zasloužilo a detailnosti by to prospělo ( i za cenu zvýšení ceny kompletního setu modelu) :roll:
Danken
Příspěvky: 37
Registrován: sob 11.4.2015 11:09

Re: Náchodské nádraží, měř. H0 (1:87) 1.republika/protektorá

Příspěvek od Danken »

As, lasecutu možnost máme celkem za slušnej peníz. Uvidíme jak dopadne stříhačka a případně do doplníme jako doplňkovou sadu :-) pro nás určo, a pro zájemce z řad těch co koupí stříhačku...good idea bro.
Danken
Příspěvky: 37
Registrován: sob 11.4.2015 11:09

Re: Náchodské nádraží, měř. H0 (1:87) 1.republika/protektorá

Příspěvek od Danken »

No pokud se vše podaří, tak jak plánujeme, bude to krásná věc :-)
Danken
Příspěvky: 37
Registrován: sob 11.4.2015 11:09

Re: Náchodské nádraží, měř. H0 (1:87) 1.republika/protektorá

Příspěvek od Danken »

..a nebo jsme teď mluvili o variantě, pouze v PDF, a každý si vytiskne sám. Což přijde mnohem levněji. V podstatě o polovinu.
ronyx
Příspěvky: 124
Registrován: čtv 28.6.2012 21:53
Bydliště: Náchod

Re: Náchodské nádraží, měř. H0 (1:87) 1.republika/protektorá

Příspěvek od ronyx »

Toto téma mne zaujalo (takže sem ho četl snad 20x :-D), samozřejmě tím víc, že jsem Náchoďák atd.
Zatím to vypadá, že se dotyčný model skutečně zrodí a tak mne napadlo, že by bylo škoda toho nevyužít v několika ohledech
- zpropagovat Náchod
- zpropagovat papírové modelářství jako takové (včetně Muzea papírových modelů)
- zpropagovat vydavatele a jeho činnost (bunkrologie a věci s tím související – veřejnosti přístupné bunkry atd.)
- pro vydavatele zajistit návratnost vložených prostředků do výroby modelu
a určitě se najdou další, jen mne třeba zrovna nenapadly.

Celkově k modelu. Když už bude model v měřítku 1:87 (což bude opravdu velký model), určitě by bylo možné ho vydat i v měřítkách menších pro modeláře pracujících v jiných měřítkách (menší model = větší šance na zvýšení prodejnosti také díky tomu, že ho budou moci využít i modeláři v měřítkách TT či N a hlavně už bude velikost modelu srovnatelná třeba s některými hrady a zámky (Hluboká od Betexy měří cca 70cm), což už je pro mnoho modelářů přijatelnější pro domácí uložení a vystavení (a tím i zakoupení modelu).

Propagace vydaného modelu a tím návratnost vložených prostředků vydavatele (v ideálním případě dokonce ziskovost) veřejným vystavením sestaveného modelu kromě původního záměru použití v městě Náchodě (např na nádraží) – jako poutač na „bunkry“. Jako další bych viděl navázání spolupráce s Muzeem papírových modelů v Polici – vystavení a prodej modelu v expozici muzea, vzájemná spolupráce při propagaci Muzea a aktivit bunkrologů. Nabízí se možnost využití modelu k propagaci a prodeji při tradiční soutěžní výstavě Kaden cup (doufám, že 2015 bude), ale i dalších – třeba opět ve spolupráci s Muzeem, protože loni jsme jako Muzeum měli poprvé propagačně - prodejní stánek na Kaden cupu 2014 a pokud Kaden cup bude pokračovat i v dalších ročnících, hodláme v tom samozřejmě pokračovat.

Pokud bude mít autor tématu chuť, nechť se mi ozve na mail nebo SZ a můžeme to probrat třeba i osobně.
Danken
Příspěvky: 37
Registrován: sob 11.4.2015 11:09

Re: Náchodské nádraží, měř. H0 (1:87) 1.republika/protektorá

Příspěvek od Danken »

Ronyx - SZ :-)
Danken
Příspěvky: 37
Registrován: sob 11.4.2015 11:09

Re: Náchodské nádraží, měř. H0 (1:87) 1.republika/protektorá

Příspěvek od Danken »

..a navíc jsme původně Muzeum v Polici oslovili s tím, zda oni by nám ho neuměli sehnat, tím spíše, že se jedná o stejný okres..Velice příjemná a vstřícná paní nám ale bohužel sdělila, že nic podobného momentálně nechystají...Upřímně, co se týká papírového modelářství, hlavně modelářů stavících stavby, tak v poho, ovšem pro vláčkaře to až tak "brutálně" zajímavé není..zaprvé se jená o II.epochu (1925-45) a většina vláčkařů si jede ty svý osmdesátky. Na druhou stranu geniální nápad s více měřítky..nu, více v SZ Ronyx.
Danken
Příspěvky: 37
Registrován: sob 11.4.2015 11:09

Re: Náchodské nádraží, měř. H0 (1:87) 1.republika/protektorá

Příspěvek od Danken »

Takže, jen pro doplnění do vlákna... Zájem je a to je dobře. Navíc se budeme domlouvat na možnosti výroby i v menších měřítkách ( TT, N ) :-)
dany
Příspěvky: 1
Registrován: ned 30.8.2015 8:18

Re: Náchodské nádraží, měř. H0 (1:87) 1.republika/protektorá

Příspěvek od dany »

Dobrý den také bych měl zájem.
Odpovědět

Zpět na „Ostatní“