Kostel všech svatých - Milotice / O.Hejl / O.Hejl / 1:150

Uživatelský avatar
JakubSDK
Příspěvky: 1663
Registrován: stř 5.6.2013 15:44
Bydliště: Nymburk

Re: Kostel všech svatých - Milotice / O.Hejl / O.Hejl / 1:15

Příspěvek od JakubSDK »

Však ano Křemílku,

jak píše Yvan, koukni do šmikajdy a oměř si půdorys ve kterém je znázorněna i zeď a podle toho si nech udělat podložku +- jak budeš chtít ;) ;)

Jinak krásně slepeno pane Teo, kostelík mám zatím uložen v šuplíku a čeká až na něj příjde řada. A pokud bude možnost koupě laser brány, tak určitě budu mít zájem :)

Ať se vám daří Jakub.
maja
Příspěvky: 134
Registrován: pon 19.5.2014 19:50
Bydliště: Hodonín

Re: Kostel všech svatých - Milotice / O.Hejl / O.Hejl / 1:15

Příspěvek od maja »

Víš, ono je těžký, Křemílku, pomoct, když člověk vlastně nemůže rozklíčovat, co vlastně chceš. Stavět kostel "ze hřbitovní zdi", to je hodně zajímavý záměr, ale upřímně nevím, jak toho dosáhnout. Pokud jsi myslel BEZ hřbitovní zdi, tak přece na tom terénu je umístění kostela znázorněno, tak si vystřihni ten půdorys a nech si udělat podle toho desku. Anebo si jednoduše uřízni přiměřeně velký obdélník sololitu (o něco větší, než kostel samo), prdni stavbu někam na střed a zbytek zatravni. Na to nepotřebuješ ani platit stolařovi. Ona ta zeď by byla velký sousto. I tak to není vůbec jednoduchý model, to je vidět hned, je tam spousta plastických prvků, výřezů, lizén - tam určo nebude moc prostor pro chyby, tak nevím... TEO je kouzelník, ten to má úplně eňoňuňo, ale on dokáže takto udělat sebetěžší domeček (domek, kostelíček, kostel, hradíček, hrad)! Podle toho, že to má zmáklé zdánlivě levou zadní, nesuď obtížnost této stavby. Radši si dej ještě pár menších kostelíků na jednu stránku, fakt, je to škoda to třeba nedodělat!
Uživatelský avatar
křemilek
Příspěvky: 114
Registrován: pon 25.2.2013 19:03
Bydliště: Brumov.Bylnice
Kontaktovat uživatele:

Re: Kostel všech svatých - Milotice / O.Hejl / O.Hejl / 1:15

Příspěvek od křemilek »

o dpověď pro maju ja bych těl určitě tam dat i tu hřbitovní zeď ale nechci pouít ten papiroví terén co je ve šmíkajdě chtěl bych to dat jen na podložku aj kostelíček i zed a zbytek dosypu travou díky
maja
Příspěvky: 134
Registrován: pon 19.5.2014 19:50
Bydliště: Hodonín

Re: Kostel všech svatých - Milotice / O.Hejl / O.Hejl / 1:15

Příspěvek od maja »

Ahoj, ajo, už rozumím! Ale to můžeš tím posypem pokrýt i ten papír až kam budeš chtít (kamkoliv dáš lepidlo) tak, že nebude nikde vidět. Ten papír tam vůbec neva a máš to jednodušší!
maja
Příspěvky: 134
Registrován: pon 19.5.2014 19:50
Bydliště: Hodonín

Re: Kostel všech svatých - Milotice / O.Hejl / O.Hejl / 1:15

Příspěvek od maja »

jo a sorry, končíme tady s tím, jo? Je to TEOvo vlákno...
Uživatelský avatar
Zdeněk-TEO
Moderátor
Příspěvky: 1295
Registrován: pon 12.12.2011 10:16
Bydliště: Havlíčkův Brod

Re: Kostel všech svatých - Milotice / O.Hejl / O.Hejl / 1:15

Příspěvek od Zdeněk-TEO »

Když už mám z pravé ruky sádru dole, je potřeba vyzkoušet jak se mi ji daří rozhýbávat. No a také bylo už dobré ze skříně sundat rozdělané dílo. Jeden velice ochotný modelář a kamarád, mi nafotil dost detailních fotek okolo reálné předlohy tohoto modelu. Mám tedy z čeho čerpat, tak se pokusím terén okolo modelu přiblížit také realitě.

Nechal jsem si vyřezat pomocí laserového paprsku sochy a pár dalších doplňků, které vyzkouším umístit okolo budovy kostela.

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Obrázek
pahejl69
Příspěvky: 304
Registrován: čtv 26.1.2012 17:19

Re: Kostel všech svatých - Milotice / O.Hejl / O.Hejl / 1:15

Příspěvek od pahejl69 »

Teda to je mazec!
Uživatelský avatar
Aki
Moderátor
Příspěvky: 1740
Registrován: pát 20.1.2012 23:27
Bydliště: doma
Kontaktovat uživatele:

Re: Kostel všech svatých - Milotice / O.Hejl / O.Hejl / 1:15

Příspěvek od Aki »

to je bomba :) ještě mě napadlo - co zkusit těm sochám trošku zakulatit hrany?
Uživatelský avatar
Zdeněk-TEO
Moderátor
Příspěvky: 1295
Registrován: pon 12.12.2011 10:16
Bydliště: Havlíčkův Brod

Re: Kostel všech svatých - Milotice / O.Hejl / O.Hejl / 1:15

Příspěvek od Zdeněk-TEO »

Aki to už ne. Sošky jsou dost mrňavé a lepenka moc nedrží pohromadě - rozvrstvuje se. Všechny až na Ježíše, jsou vyříznuté z lepenky tl.2mm. Svůj účel na modelu to splní i v této podobě. Zrovna lepím na podložku imitaci betonových plátů okolo budovy.
Uživatelský avatar
kaktusak
Příspěvky: 2573
Registrován: sob 21.1.2012 10:39
Bydliště: Kyjov

Re: Kostel všech svatých - Milotice / O.Hejl / O.Hejl / 1:15

Příspěvek od kaktusak »

Jsem rád , že jsi to nevzdal . Budu hodně bedlivě sledovat .
Uživatelský avatar
Zdeněk-TEO
Moderátor
Příspěvky: 1295
Registrován: pon 12.12.2011 10:16
Bydliště: Havlíčkův Brod

Re: Kostel všech svatých - Milotice / O.Hejl / O.Hejl / 1:15

Příspěvek od Zdeněk-TEO »

Zbyňo...tak koukej. Terének okolo hřbitovní zdi je tak nějak spáchaný. Jestli dojde i na popelnice ještě nejsem zcela rozhodnutý. Dekly kanálů jsou na svých místech. Budova kostela s bránou jsou k podložce zatím jen na sucho. Stromy jsem si objednal tento týden....dodací lhůta minimálně 3 týdny, takže do Brna bych to stejně nedal.

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Obrázek
Uživatelský avatar
Aki
Moderátor
Příspěvky: 1740
Registrován: pát 20.1.2012 23:27
Bydliště: doma
Kontaktovat uživatele:

Re: Kostel všech svatých - Milotice / O.Hejl / O.Hejl / 1:15

Příspěvek od Aki »

nááádherný to máš, fakt že jo :) asi si budu muset taky pořídit domů hen ten lejzr :)
Uživatelský avatar
kaktusak
Příspěvky: 2573
Registrován: sob 21.1.2012 10:39
Bydliště: Kyjov

Re: Kostel všech svatých - Milotice / O.Hejl / O.Hejl / 1:15

Příspěvek od kaktusak »

Moooc pěkný . Jak si prosím tě dělal ten travní posyp ? A nebo je to takový ten zelený " koberec " ? Mě zmátl ten hnědý podklad já bych použil spíš zelený . Jen předesílám , že terény dělat neumím . Bohužel jsem skončil u obarvených pilin , proto se ptám .
Uživatelský avatar
Zdeněk-TEO
Moderátor
Příspěvky: 1295
Registrován: pon 12.12.2011 10:16
Bydliště: Havlíčkův Brod

Re: Kostel všech svatých - Milotice / O.Hejl / O.Hejl / 1:15

Příspěvek od Zdeněk-TEO »

Aki tak....a teď vyzní, jako kdybych měl doma laserovou mašinku. Tsssss, kdybych měl, to by byla jiná paráda.

Zbyňo, na polysterenový základ je nanesená šedá modelovací hmota, která udává tak nějak tvar a reliéf podložky. Po zaschnutí jsem vodovkami (tmavě hnědá, troška černé a fialové) natřel vytvořenou plochu terénu. Barva nebyla plná sytá, jak to děláváme na retuš, ale špinavá spíše voda. Plocha dostala nádech do hněda a při tom si místy ponechala i ten šedivý odstín.
Je to základ pro nanášení drceného molitanu.
Tráva: Směs nejjemnější molitanu (co jde koupit) světle zelený a středně zelený, společně s trošinkou hlíny (přes jemné sítko přesátá hlína co jsem ve sklepě zametl po bramborách) a jemňoučké šedé hlíny (co jsem si koupil na modelářské akci v Maďarsku) jsem naspal do cukřenky s jemným sítkem. Plochu, kde vznikne trávník jsem natřel hodně zředěným herkulesem (lehounce mléčná herkulesová voda). Cukřenkou se směsí jsem potřepal plochu - někde více, jinde méně. Jsou místa, kde se trávníček nechytl a zde se projeví předešlá příprava plochy. Mezi trávníčkem prostupuje hnědo - šedá barva znázorňující hlínu, co je v reálu taktéž viditelné.
Cukřenky, které používám k aplikaci drceného molitanu.
Obrázek

Silnice: Na tu jsem použil papírovou imitaci asfaltu (zakoupena v železničním modeláři - pruhy 10 x 50xm). Bílé pruhy na silnici natřeny barvou tamiya. Obrubníky okolo silnice jsou ze strojní lepenky 1mm, kdy jsem si nařezal pruhy 2mm a ty pokrátil na hranolky 10mm dlouhé. Kus po kuse přilepeny okolo silnice a horní hrana přetřena světle šedivou barvou tamiya.
Obrázek

Chodníky:Zámková dlažba dvojího druhu. Tak tu jsem si nakreslil v corelu (kostička po kostičce). Tvar chodníků jsem si přibližně vytáhl z leteckých snímků na mapách a z poskytnutých fotek. Celé jsem to ještě dolaďoval na již připravené podložce.


Na fotce to vypadá jako jednolitý koberec, ale není tomu tak

Tihle motorkáři budou tak součástí modelu. To aby to nebylo moc smutné.

Obrázek
Uživatelský avatar
kaktusak
Příspěvky: 2573
Registrován: sob 21.1.2012 10:39
Bydliště: Kyjov

Re: Kostel všech svatých - Milotice / O.Hejl / O.Hejl / 1:15

Příspěvek od kaktusak »

Díky za vyčerpávající návod . V dohledné době mě čeká tvorba krajiny a určitě Tvé rady využiji . A jsem přesvědčený , že nejenom já . Ještě jednou díky moc .
Odpovědět

Zpět na „Sakrální stavby“