Kamov Ka-25 / Fly Model / 1:120 úprava

Modely soutěžní kategorie LKT

Moderátoři: old_Mr_Grim, numi

Odpovědět
Uživatelský avatar
Jirka Z.
Příspěvky: 721
Registrován: úte 24.1.2012 12:45
Bydliště: Praha

Kamov Ka-25 / Fly Model / 1:120 úprava

Příspěvek od Jirka Z. »

Na Chodově jsem se konečně rozhoupal v rozhodnutí, jestli oprášit nějakého kostlivce nebo se pustit do nového modelu. A nový model vyhrál. Jak jsme se s několika lidmi na Chodově bavili, že vrtulníky jsou má srdeční záležitost, ale nemám odvahu se do nich pustit, tak jsem se to rozhodl změnit. A vybral jsem z archivu pro zmenšení model vrtulníku poměrně zajímavé koncepce.

Vybraným modelem je vrtulník Kamov Ka-25 od vydavatelství Fly Model.

Obrázek

Původně je model v měřítku 1:33, předělávat jej budu do obligátních 1:120. Info o historii tentokrát vynechám, poměrně dost informací se dá najít na webu. Jestli se nepletu, tak zhruba 3 roky zpátky stavbu modelu prezentoval Štefíno. Já se pustím do zmenšeného bratříčka.

Stavbu jsem začal interiérem pilotního prostoru. Zatím vše sedí bez komplikací. Řada součástek, hlavně u sedačky, je hodně titěrných.

Obrázek

Jirka Z.
Uživatelský avatar
štefíno
Příspěvky: 902
Registrován: sob 21.1.2012 10:33
Bydliště: Zlín / Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Kamov Ka-25 / Fly Model / 1:120 úprava

Příspěvek od štefíno »

Hodně zdaru. Model jako takový je celkem v pohodě, horší to bylo s návodovkama, když vezmu že mi ve finále tak 30 dílů zbylo a nevěděl jsem kam je mám dát protože se zdálo že už tam nic nepřijde :D
Uživatelský avatar
Jirka Z.
Příspěvky: 721
Registrován: úte 24.1.2012 12:45
Bydliště: Praha

Re: Kamov Ka-25 / Fly Model / 1:120 úprava

Příspěvek od Jirka Z. »

Děkuju za info a podporu. Že mi vždycky zbydou dílky jsem si už zvykl, tak se nebudu děsit, že jich bude víc... :)

Nějaký ten postup kupředu. Oba vnitřní prostory dokončené, takže je čas se pomalu pustit do kostry a pláště. U zadního prostoru osádky provedeno zjednodušení u nohou sedaček. Rám ve tvaru "U" nahrazen sloupky.

Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
Jirka Z.
Příspěvky: 721
Registrován: úte 24.1.2012 12:45
Bydliště: Praha

Re: Kamov Ka-25 / Fly Model / 1:120 úprava

Příspěvek od Jirka Z. »

Práce na vrtulníku jde kupředu jen velmi zvolna. Po rozpracování tohoto projektu jsem bohužel musel začít řešit jiné věci než modelařinu, takže za uplynulý víc jak měsíc jsem dal dohromady akorát pár dílků z ocasu.

Obrázek
Odpovědět

Zpět na „Letecká a kosmická technika / Aircraft, real space“