Papírová Růže 2015 - 22.-23. 5. 2015 + pokus o rekord

Propozice a oficiální informace o soutěžích a výstavách papírových modelů

Moderátoři: spida, JOK

Odpovědět
Uživatelský avatar
old_Mr_Grim
Moderátor
Příspěvky: 801
Registrován: pon 12.12.2011 11:48
Bydliště: Jindřichův Hradec

Papírová Růže 2015 - 22.-23. 5. 2015 + pokus o rekord

Příspěvek od old_Mr_Grim »

Výroční soutěž k 70 rokům od konce 2. světové války a pokus o rekord

V květnu 2015 uplyne 70 let od konce války v Evropě a při této příležitosti vyhlašuje KJPaPZV soutěž modelů druhoválečné bojové techniky. Tato soutěž proběhne jako doplňková na standardní ligové soutěži v Jindřichově Hradci 23. května 2015.

Propozice doplňkové soutěže:
:arrow: Modely budou rozděleny podle příslušnosti k tehdy válčícím stranám a podle věku modeláře (do 14 let žáci, 15-18 let junioři, nad 18 let senioři). Hodnotit bude komise složená z přítomných zkušených modelářů a hlavním kriteriem bude čistota a přesnost slepení modelu. Nejlepší modely budou oceněny.
:arrow: Modely mohou být v jakémkoli měřítku a úrovně zpracování od jednoduchých miniboxových až po Hi-tec, upravené, přebarvené a patinované. Ani nemusí být nové, přivézt můžete i staré „uloženky“.
:arrow: Současně je tato doplňková soutěž i pokusem o ustanovení rekordu v počtu papírových modelů bojové techniky 2. světové války shromážděných na jednom místě, takže když máte doma modely techniky která se účastnila bojů a nechce se vám soutěžit, přivezte je aspoň na výstavu.
:arrow: Každý účastník obdrží potvrzení s pořadovým číslem. V případě že by mohly vzniknout spory o tom že nějaký typ techniky byl skutečně nasazen, přivezte sebou i nějakou dokumentační fotografii.

:idea: Startovné se v doplňkové soutěži neplatí !

:!: Propozice standardní ligové soutěže budou doplněny. :!:
Uživatelský avatar
Lepič
Příspěvky: 308
Registrován: pon 23.1.2012 22:06

Papírová Růže JH - Papírová liga 22. - 23. 5. propozice

Příspěvek od Lepič »

PROPOZICE

Klub KJPaPzV zve všechny na další ročník soutěže Papírová Růže.

Konat se bude v tradičních prostorách DDM v Růžové ulici v Jindřichově Hradci.

Soutěžit se bude v tradičních kategoriích:
VDT,MDT,PT,L,LKT,MA,VA ve věkových kategoriích MŽ,SŽ, J a S
MINI (do 9let)
MT – malá technika pro věkové kategorie MŽ, SŽ a J (seniory otevřeme při minimální účasti čtyř modelářů)
DIO, PO a figurky budou otevřeny a případně rozděleny podle počtu přihlášených modelů

Elektronické přihlášky budou spuštěny začátkem května.

Samozřejmě bude také divácká soutěž o putovní pohár ředitele DDM a pořadatelé udělí i jednu speciální cenu.

Počet modelů není nijak omezen, v jednotlivých kategoriích se bude ale započítávat pouze nejlepší umístění. Přihlásit můžete i modely upravené patinované a přebarvené !

Startovné: senioři 30 Kč/mod, junioři 10 Kč/mod, žáci 10 Kč/mod pro první tři modely, za každý další model zaplatí sen.10,- jun.5,- MINI jednorázově 10,- za libovolný počet modelů
Zdarma všechny modely na výstavu.

Do Papírové ligy se budou započítávat nejlepší maximálně tři umístění v různých kategoriích

Program soutěže:
Pátek 22.5.
17:00 - 21:00 přejímka modelů do všech soutěžních kategorií
od 22:00 hodnocení modelů metodou líbí-nelíbí přítomnými modeláři

Sobota 23.5.
8:00 - 10:00 přejímka modelů na výstavu a do doplňkové soutěže
9:00 - 15:00 otevřeno pro veřejnost, doplňková soutěž, burza, prodej modelů
12:00 - 13:00 vyhodnocení doplňkové soutěže
od 14:00 vyhlášení výsledků

Vstupné na výstavu: děti od 6 let 10,- dospělí 30,- rodinné vstupné 50,- Kč. Zdarma všichni kdo přinesou model na výstavu.

Doplňková soutěž:
Letos v květnu uběhne 70 let od konce bojů 2. SV v Evropě a proto jsme se rozhodli uspořádat pokus o rekord v počtu papírových modelů bojové techniky druhé světové na jednom místě. Současně je to i soutěž o nejlepší model válečné techniky za každou hlavní bojující mocnost, tj. Sovětský Svaz, Velká Británie, USA, Německo, Itálie a Japonsko, ve věkových kategoriích žáci, junioři a senioři. Podrobné propozice doplňkové souže byly zveřejněny zde: viewtopic.php?f=30&t=4363
Do DS můžete modely přihlásit ještě v sobotu dopoledne, ale kdo přiveze model už v pátek a bude to model nový, může s ním soutěžit i v příslušné oborové kategorii.



Účastníci soutěže kteří přijedou v pátek mohou v DDM i přenocovat, ale musí mít vlastní karimatku a spacák, neboť místa je dost, ale spací nábytek není. Pro nocležníky bude připravena i plná penze ( večeře, snídaně a oběd ) pro rozhodčí a prodejce modelů zdarma, pro ostatní za 50,- Kč All incluzive, 30,- jenom jídlo a 20.- jenom nocleh.

K dispozici bude též uzavřené parkoviště patřící k DDM.

Prosím všechny kdo chtějí přijet v pátek, aby mi napsali SZ nebo mail či SMS, můžete i volat, abych věděl s kolika lidmi mám počítat.
Taktéž prosím prodejce modelů a zájemce s nabídkou do burzy aby si stejným způsobem rezervovali místa.

Za pořadatele se těší
Jiří Nymburský
Lepič
jirka1968@gmail.com
775 621 942
Uživatelský avatar
Lepič
Příspěvky: 308
Registrován: pon 23.1.2012 22:06

Re: Papírová Růže 2015 - 22.-23. 5. 2015 + pokus o rekord

Příspěvek od Lepič »

Doplňková soutěž - doplnění informací

Protože se mně už několik kolegů ptalo jaké že modely mohou přivézt do soutěže bojové techniky, tak to sem doplním pro všechny.

Přivézt můžete papírový model jakékoli techniky která se účastnila bojů 2. světové války, tj. osobní a nákladní auto, dělo, polopásové vozidlo, pásové vozidlo, letadlo, loď či ponorku. V naší řeči MDT, VDT, PT, LKT a L. Modely mohou být i staré a několikrát použité bez rozdílu měřítka a mohou být i na podložce (DIO). Na místě budou rozděleny na válčící strany, rozhodující bude kamufláž, a oceněny budou nejlepší kusy od žáků, juniorů a seniorů.

Doufám že jsem to napsal dost jasně, pokud máte ještě nějaké dotazy, klidně je pište sem.
czbrasi
Příspěvky: 23
Registrován: ned 22.1.2012 7:48
Bydliště: Plzeň - Černice

Re: Papírová Růže 2015 - 22.-23. 5. 2015 + pokus o rekord

Příspěvek od czbrasi »

No už se těším na ty armády.
Ještě podpořím Wehrmacht s 251 + Pak, spojence Staghoundem a z východu dorazí cisternová Zis5 a Čapajev.
Uživatelský avatar
Jirka Z.
Příspěvky: 721
Registrován: úte 24.1.2012 12:45
Bydliště: Praha

Re: Papírová Růže 2015 - 22.-23. 5. 2015 + pokus o rekord

Příspěvek od Jirka Z. »

Jojo, také jsem nezkonale zvědavý, co se na "srazu historické techniky" objeví za poklady... :)

Moje skupinka techniky z druhé světové už taky pomalu ladí motory na odjezd. Ale to hlavní, proč píšu - dotaz:

Chcete i kořištní techniku? Myšleno tak, že mám modely techniky Československé předválečné armády, která po okupaci skončila v rukou Wehrmachtu, resp. Luftwaffe. Zbarvení ale mají původní, tzn. armáda ČSR.

Díky.

Jirka Z.
Uživatelský avatar
Lepič
Příspěvky: 308
Registrován: pon 23.1.2012 22:06

Re: Papírová Růže 2015 - 22.-23. 5. 2015 + pokus o rekord

Příspěvek od Lepič »

Psal jsem že rozhodujcí při zařazení modelů bude kamufláž, to ale není přesné.

Správně mělo být napsáno "marking" neboli výsostné znaky.

Takže český tank s německými kříži staruje za Německo, Tiger s rudou hvězdou za CCCP, atd..
Uživatelský avatar
Lepič
Příspěvky: 308
Registrován: pon 23.1.2012 22:06

Re: Papírová Růže 2015 - 22.-23. 5. 2015 + pokus o rekord

Příspěvek od Lepič »

Jak jsem psal nahoře v propozicích, i na tuto soutěž bude možno posílat přihláška emailem.
Zde: https://drive.google.com/open?id=0B3t40 ... authuser=0" onclick="window.open(this.href);return false;
si můžete stáhnout trochu upravený soubor Františka Sochora, ve kterém se při vyplňování seznamu generují rovnou přihlášky. Vyplněný soubor můžete pak poslat na můj mail: jirka1968@gmail.com, nebo ho přivézt na flešce, a přihlášky si vytisknete. Startovní čísla vyplníme na místě při přejímce.

Stejným způsobem můžete přihlásit i bojovou techniku do doplňkové soutěže, jen do horního velkého okna místo klubu napište "BOJOVÁ TECHNIKA" a nevyplňujte oborovou kategorii.

Stažení souboru jsem si dnes vyzkoušel a mělo by být funkční. Pokud by s tím ale přesto měl někdo problém, napište mi na výše uvedený mail, pošlu vám ho přímo.

Děkuji a těším se na shledání na soutěži.

Jiří Nymburský
Lepič
jiri.k
Příspěvky: 484
Registrován: úte 3.1.2012 21:55
Bydliště: praha

Re: Papírová Růže 2015 - 22.-23. 5. 2015 + pokus o rekord

Příspěvek od jiri.k »

bohužel nepřijedu
Uživatelský avatar
old_Mr_Grim
Moderátor
Příspěvky: 801
Registrován: pon 12.12.2011 11:48
Bydliště: Jindřichův Hradec

Re: Papírová Růže 2015 - 22.-23. 5. 2015 + pokus o rekord

Příspěvek od old_Mr_Grim »

Přidávám motivační foto několika z cen pro vítěze letošní doplňkové soutěže.
Tak doufám, že vás přijede co nejvíc, ať je máme komu dát :wink:

Obrázek
Uživatelský avatar
JaKR
Příspěvky: 189
Registrován: sob 21.1.2012 10:15
Bydliště: Plzeň

Re: Papírová Růže 2015 - 22.-23. 5. 2015 + pokus o rekord

Příspěvek od JaKR »

Ahoj. Chtěl bych se zeptat zda jsou již někde k dispozici elektronické přihlášky. Honza
Jirka
Příspěvky: 153
Registrován: sob 21.1.2012 20:29
Bydliště: Pacov

Re: Papírová Růže 2015 - 22.-23. 5. 2015 + pokus o rekord

Příspěvek od Jirka »

Stačí se podívat o 3 příspěvky výše ...
Uživatelský avatar
JaKR
Příspěvky: 189
Registrován: sob 21.1.2012 10:15
Bydliště: Plzeň

Re: Papírová Růže 2015 - 22.-23. 5. 2015 + pokus o rekord

Příspěvek od JaKR »

Děkuji za upozornění a tímto se omlouvám za spamování, ten příspěvek mi nějak unikl, asi to bude chtít nové brýle.
Uživatelský avatar
Lepič
Příspěvky: 308
Registrován: pon 23.1.2012 22:06

Re: Papírová Růže 2015 - 22.-23. 5. 2015 + pokus o rekord

Příspěvek od Lepič »

Zdravím,

jako doprovodný program pro letošní rok se nám podařilo domluvit návštěvu v Leteckém muzeu v Deštné, a to i s dopravou. Dům dětí nám půjčí malý autobus s řidičem a účastníky doveze tam i zpět. Autobus bude přistaven v 10:00 a návrat je plánován na dvanáctou, kapacita je pouze 20 osob, přednostně tedy budou odbaveni účastníci v žákovských a juniorských kategoriích a jejich doprovod a rozhodčí kteří v pátek budou hodnotit soutěžní modely. Další zájemci se mohou do Deštné dopravit vlasními vozy za autobusem a v muzeu se přihlásit jako jedna skupina, vstup je pak pro všechny zdarma.


Dále tu mám několik zpráv o dopravní situaci:
Nejhorší je to na železnici. Mezi Táborem a Veselím je kvůli výstavbě koridoru výluka a cestující přepravují autobusy. Počítejte proto prosím s komplikacemi při přepravě větších zavazadel.

Na silnici je z téhož důvodu uzavřen želzniční přejezd na STARÉ SILNICI u sloupu, objížďka je značená přes Pleše, ale dá se jet z Veselí přes Řípec.
Sjezd na J. Hradec z dálnice D3 je funkční z obou směrů.
Na příjezdech do JH z ostatních směrů by neměly být žádné větší uzavírky, možná jen místní opravy.

A ještě jedna technická:
Na sále v DDM letos není tancování, takže už od 17:00 bude náš a můžeme se věnovat přípravě stolů.
Tapan
Příspěvky: 367
Registrován: ned 18.1.2015 16:19

Re: Papírová Růže 2015 - 22.-23. 5. 2015 + pokus o rekord

Příspěvek od Tapan »

Pěkná akce :-) Nemohl jsem se moc zdržet a přivezl jsem si domů jen dva nové kousky, protože jsem byl pod dohledem manželky :-D ale jinak super, napřesrok vyrazím zas :-)
Odpovědět

Zpět na „Kalendář akcí / Calendar of paper shows“