Galerie - JoskaM

Vaše alba a přehledy dokončených modelů
Uživatelský avatar
JoskaM
Příspěvky: 1635
Registrován: sob 21.1.2012 9:17
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Galerie - JoskaM

Příspěvek od JoskaM »

Takže já začnu svojí galerii svým představením.
mé pravé jméno je Joska, a modelařím tak od 5-6 let. Abc a plastáky jsem lepil za pochodu ze školy. Ale to asi každý, takže mi rukama prošlo tuny modelů. Teprve posledních pár let se snažím dotáhnout modely k dokonalosti. Ale to už posuťe sami.
Uživatelský avatar
JoskaM
Příspěvky: 1635
Registrován: sob 21.1.2012 9:17
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Re: Galerie - Joska

Příspěvek od JoskaM »

První asi nejmenší skupina je železnice

LOKOMOTIVA T 679 020 - 1:87 - ABC (SK-008) - Pomeranč

pohodvá stavba, prolakováno nitrolakem, stavěno asi před 6 lety.

Obrázek Obrázek

úzkorozchodná lokomotiva PX-29 - 1:25 - Modelik
Prakticky muj první polák, chtěl jsem"nějakou páru. Bohužel zůstane nedodělatný, krabička s posledními díly zmizela neznámo kam, ale bylo to jen nějaké táhlo na levém boku a stupačky?

Obrázek Obrázek Obrázek

listopad 2012
po návratu synka z nemocnice ho doma čekala mašinka Tomáš od Spidy
znatelné poškození jde na vrub pozdějšímu focení, už schází hák a táhla kol.
Obrázek Obrázek
Naposledy upravil(a) JoskaM dne čtv 22.11.2012 18:40, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
JoskaM
Příspěvky: 1635
Registrován: sob 21.1.2012 9:17
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Re: Galerie - Joska

Příspěvek od JoskaM »

Druhou ještě menší skupinou kterou tu představím je architektura.
Někde v krabici je ještě Towrer Bridge z ABC ale o jeho stavu ani radši nebudu přemýšlet.

Budova na přání mé manželky je Šikmá věž v Pise , asi netřeba představovat. ABC, m 1:150, R. Vyškovský je tomu už dávno co jsem to lepil manželce do Italského pokoje (v domě který snad jednou budeme mít))
(Dovolte mi jednu fotku z pohledu, odkud není moc často focená :lol: )
Obrázek Obrázek Obrázek

Loňská (2011) vánoční 24hodinovka přidala jeden kostelíček
Březina kostel sv.Vavřince, Ondra Hejl, 1:150
Lepilo se to perfektně, věřím, že příští rok to dopadne ještě lépe.
Obrázek Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
JoskaM
Příspěvky: 1635
Registrován: sob 21.1.2012 9:17
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Re: Galerie - Joska

Příspěvek od JoskaM »

Pásovou techniku spojím s vojenskou ale i leteckou.

I tyto modely vznikaly za neznalosti tohoto DF, takže retuš fixami, jestli vůbec. Vrstvy laku - samozřejmě lesklého, vrstvy prachu a sluníčka dělají své.
Československý tank lehký tank Praga LT vz 38 M1:35 - ABC - Vyškovský
Obrázek Obrázek

vrtulník z M.A.S.H. BELL 47, ABC,
Snažil jsem se zde nahradit papírovou kopuli foliia isolepou, jak vidíte, byl jsem nakonec rád za tu papírovou.
Obrázek Obrázek Obrázek

Obrněné vozidlo M20 - M1:35, ABC Vyškovský

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Další modely asi netřeba představovat:

Praga V3S Protichemická jednotka ČR, M1:32, PK Graphica
Proč jsem dal místo drátků nitě? Ani vám nevím...
Obrázek Obrázek Obrázek

US Jeep Willis MB 1:24, ABC, Vyškovský
Tak toho jsem lepil asi dvakrát, je to prostě legenda. Vzorek je pan Pilník, to jsem ještě Tea neznal
Obrázek
Obrázek Obrázek Obrázek

TATRA 813 8x8 Kolos , M 1:32, ModelEx

Fakt nevím kde se tam vzal ten flek...jinak retuš fixkou... :oops:
Obrázek Obrázek Obrázek

SK-010 , Praga Trial - je to z ABC, víc asi nezjistím.
Obrázek Obrázek
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Dakarky a jeden speciál

Liaz 11 154 Dakar 1988 a Tatra 815 VD 10 300 4x4 Dakar 1988 , Albatros, M 1:32 R.Vyškovský
Co napsat více, snad jen, že zadní nápravy jsou na gumičkách a pérují, celá konstrukce je zpevněná, a Liza nemá odklápěcí kabinu, je na tvrdo přilepená, osy kol jsou z bambusu, a už scházejí zrcátka, oba modely byly lepeny se záměrem, aby si s nimi mohl opatrně hrát synek, výsledek vidíte (radši jsem vám nefotil, jak dopadlo první vydání, modelů - to jsem lepil jako malý a to už je uplně rozpadlé)
Obrázek
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Poslední model jsem vyměnil za číslo čtyřlístku, dnes bych ho asi za tuhle cenu asi nesehnal, co?
Tatra kolem světa 815 GTC
Obrázek Obrázek
Jak vidíte model pomalu umírá, ale na jeho lepení nezapomenu, i když je to bezmála přes 20let.
Uživatelský avatar
JoskaM
Příspěvky: 1635
Registrován: sob 21.1.2012 9:17
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Re: Galerie - Joska

Příspěvek od JoskaM »

Autojeřáb P.W.D. 4136, M 1:43, Ja-124 ABC
Celý model je podlepen a vyztužen, plná kola jsou na svářecích drátech, někde jsem tu posílal fotku jak jeřáb slouží na vyprošťovacích pracech na dráze (synkově, ovšem pod tatínkovým řízením (zrcátka stále na svém místě. :lol:
Obrázek
Obrázek Obrázek

za MDT a závoďáky:

Astra Kit Car, ABC(JA-129), M1:32
To jsem ještě svojí astřičku ani neměl...dal bych si více záležet.
Obrázek
Obrázek Obrázek Obrázek

Honda NSX EPSON Nakajima Racing PIAA, 1:24?, Internet Free - Epson
Obrázek Obrázek

Fiat Abarth 500, 1:24?, Internet Free - Club Scorpione
Oba fréé modely stavěny pro synka, ale ten je má poctivě vystavené - neotáčejí se kola, tudíž se s nimi špatně hraje! Tatínku!)
Obrázek Obrázek

Ferrari F2002-2002
PKAA Petr Spinler 1:24

je model stavěný na zakázku, nyní jsem obdržel fota, takže se můžete podívat. Mě to teda nadchlo.
Model nebyl stavěn na foru, ale na grafikovi jsou vidět postupy, no standartní práce, jsou zde i lepší patlalové.
Nadstandartně dodělávaný jen vzorek, pneu. A na originále jsou patrné min. 3 chyby - připisované mému neumu. Jinak model se lepil uplně sám.
Obrázek Obrázek
Obrázek Obrázek

Kfz 166 Schwimmwagen. Obojživelné auto, které se prý vyrábělo i v poválečném Československu. Apoň pro mě jeden z vrcholů válečné techniky, tak jako třeba Lada Niva - překonaly nadčasovost a jejich elegance je prostě úžasná.
Ačkoli jsme začali se Zbyňdou - Kaktusákem jako paralelku, krerý teda nedokončil, tak mu musím poděkovat nebýt jeho, asi bych se do ní nepustil A nebýt jeho, asi bych nedokončil - jak z nějakého filmu jsem doletěl na nádraží a on mi v rychlosti předal matky - poslední díl - s hvizdem průvodčího 8-) .
Model je od Modeliku 1:25, ale ani náhodou jeho označení nekorespenduje s konkrétním vozem. Je zde mnoho změn. Jinak model je kompletně přebarven a dodělány detaily jako jsou: přední náprava, kryt přední nápravy, nádrže a rozdody mazacího systému, kokpit, prostor převodovky a motorový prostor atd.
Obrázek Obrázek
Obrázek Obrázek

Chevrolet Corvair Monza GT
1:24 Antimon - Ondřej Hejl, autor Attila Csákvari

Model lze postavit ze z lesklého papíru nebo z matného, Lesklý nic neodpouští i tak je to lákavá předloha:
Obrázek Obrázek

Sněžný Rolls-Royce
1:32ABC-Richard Vyškovský
Model stavěn z originálu jako součást akce RV90.
Obrázek Obrázek
Naposledy upravil(a) JoskaM dne sob 17.10.2020 17:24, celkem upraveno 3 x.
Uživatelský avatar
JoskaM
Příspěvky: 1635
Registrován: sob 21.1.2012 9:17
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Re: Galerie - Joska

Příspěvek od JoskaM »

Taky jsem si čichnul k beta stavbám:
T805 Vystřihovánky.cz, 1:32
Tatra má složité tvary, ale lepí se dobře! A tím, že je lepená podobně jako poláci, tedy všechno podlepit, je pevná jak židovská víra.
Obrázek Obrázek
Při stavbě se nám strašně stírala barva. Takže mám aspoň výmluvu, proč je tatra tak srašně moc flekatá.
Uživatelský avatar
JoskaM
Příspěvky: 1635
Registrován: sob 21.1.2012 9:17
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Re: Galerie - Joska

Příspěvek od JoskaM »

Další velkou skupinou kterou budu oddělovat jsou beta stavby Jirky Boušky - http://www.agromodels.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
traktor Zetor 25 K - 1:32, Jiří Bouška - Beta test + sečka jediný dostavěný model který byl ručně malován (druhá beta byla stopnuta pro přechod na lepší grafiku)
Obrázek Obrázek


Následovala beta Fortschrittu E512, 1:32 - sklízecí mlátička. Tedy jeden z prvních modelů předělaných v PC Od Jirky Boušky.
Obrázek Obrázek

Zapomněl jsem si tu uvést Škodu Liaz ŠT-180, verze s dvoj montážemi a lopatou nebo stohovacími vidlemi.
Obrázek Obrázek


Zetor 3011....

Obrázek Obrázek

Diskový podmínač, něco bez motoru :-)
Obrázek

Nakladač NUH-500, zase nám to rezne, nikdo se o to nestará :lol:
Obrázek Obrázek

Samojízdná řezačka Fortschritt E281 (Němka) se sběracím ústrojím, lištou na trávu a kukuřici a podvozkem pro travní lištu.
Jiří Bouška 1:32

Stavěna bílá a barevná Beta verze - celý model prodělal úpravu a rozšíření detailů.
Obrázek Obrázek
Obrázek

Fortschritt E516 Beta test
Jiří Bouška 1:32

Obrázek Obrázek
Obrázek Obrázek

Jedna nebeta:
Jedna rychlá zakázka pro nastávajícího tatínka... A zároveň výzva od TonyR - jo kabina je těžká, ale jde to. Report ze stavby není.
Obrázek Obrázek

Další nebeta i když kousek ověření zde probíhal:
Zetor 7745 s vyřezávačem siláže 1:32 zatím nevydaný model a bude rozšířen o celou jámu.
Jiří Bouška
Obrázek Obrázek
Obrázek Obrázek

DT-75 zemědělský pásáček, výbroné lepeníčko, ta drobná zkouška trpělivosti ...
Obrázek Obrázek

Na přání pár dalších modelů.
Obrázek Obrázek
O modrou verzi řezačky si nepište, existuje jen jeden jediný exemplář a víc jich nebude.
Obrázek Obrázek
červená škodovka už dělá radost za hranicema
Obrázek Obrázek
Naposledy upravil(a) JoskaM dne ned 4.5.2014 19:36, celkem upraveno 6 x.
Uživatelský avatar
JoskaM
Příspěvky: 1635
Registrován: sob 21.1.2012 9:17
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Re: Galerie - Joska

Příspěvek od JoskaM »

Čím jiným začít než

Nina, ABC - M 1:100, R. Vyškovský
Nina, neboli krásná, malá, zde již po přestavbě, známá je spíše s latinskými plachtami jako nejmenší loď flotily pana Kolumba.
Obrázek
Obrázek Obrázek

A co objevila tato flotila?

America, M 1:100, Fly model

Jak se tady nadává na Fly, tak tehnle model byl do měsíce hotov. Litoval jsem jen, že jsem nenarýhoval prkna. Jinak tato plachetka měla dosti pohnutou historii, ale o ní píšu na jejím vlákně.
Obrázek
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Cyklon R-27 polský záchranný člun, M 1:100, PRO-model

Tak když jsem dostal tento model do ruky, tak jsem si říkal, že se asi někdo zbláznil, ty jemné díly byly fakt hrozný. Pak nastal strašný zákys na trupu, kdy jsem prakticky model uložil do krabice a čekal, ale byl to první trup, který jsem přetřel a na který jsem použil cigaretové papírky. Což byla rady nalezená už tady na foru. zbytek byl už jen o výdrži.
A koukám, že to jsou první lepší fotky tohohle modelu ode mě.
Obrázek
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Velká škoda, že jsem nevyřezal okna...model by dostal uplně jiný nádech.

Schnellboot S-100, M 1:100, Wak
Jeslti bych někdy stavěl RC, a mělo by to mít trochu odpich na vodě, tak S-100 bude jasná volba. Můj první zcela přemalovaný model. od této doby se to se mnou táhne.
Obrázek
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Tak a opusťme modely do malých bytů a pojďme do Modelů

USS Indianapolis, M 1:200, Modelik
Můj první křižník, asi 2 roky stavby. Teprve při focení jsem si zase vzpoměl na scházejících asi 20mm potahu(krásně to vylezlo), paluby a 5mm obšívky, ale to už mohla být moje chyba, nebo možná chyba kostry. Tak či tak, zábradlí je z sítě proti hmyzu, jak vidíte, nic moc-po letech se kroutí jak had. Retuš? Na tu při dokončování nebyla nálada a už takhle skončila, ale má čestné místo proti japonské ponorce I-25.
Obrázek
Obrázek
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Bitevní loď Richelieu
Fly Model 1:200

"Tenhle parníček" jsem stavěl přes 2 roky, s notnými přestávkami. Je kompletně přebarvován, ne abych zakryl chyby, ale chtěl jsem vytáhnout kamufláž a změnit barvu nástavby - v tomto stavu měla loď opouštět americké přístavy a vracet se ke Svobodným Francouzům. Dokáže někdo spočítat všechny námořníky? A jestli ano, zná je jménem :lol:
Obrázek Obrázek
Obrázek Obrázek
Co dodat. Je ještě prostor pro zlepšení.
Obrázek
Po výstavě v Neratovicích doplňuji foto s cenami - pohár a 3 místo za nejobdivovanější model výstavy a 3 místo za hodnocený model v Neratovicích
Obrázek

Další kocábka je RIXTHOF, originál je ORP SMOK, ale to tak moc lákavá předloha nebyla, takže model byl přebarven, oreznut, doplněn o 19 námořníků a mořskou hladinu,
ORP SMOK, GPM, 1:100
na výstavě v Praze 2 místo.
Obrázek Obrázek
Obrázek Obrázek

Po roku stavby a roku stání v suchém doku jsem dorazil konečně tuto kocábku, kterou jsem dostal od kolegů z práce asi k třicetinám, je to hrozné, ale za těch pár(osm) let, zbyl v té práci jen jeden, ale to je jiná pohádka.
takže

S.M.S Seydlitz, GPM, 1:200 - laserové a leptané díly
Obrázek Obrázek

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Graf Zeppelin
Angraf- 1:200
Asi nebudu psát o modelu, ale o skutečné lodi. Letadlovka, která nikdy nevyplula na bojou akci, stala se plovoucím skladem dřeva a pak skončila na dně severního moře jako terč pro ruská torpéda.
Obrázek Obrázek

IJN NISSHIN
Angraf- 1:200
Pohodová stavba doplněná lasery. Na to, že jsem někde ztratil jednu stranu a trup jsem musel přebarvovat a na dokončení jsem potřeboval karanténu s covidem jsem si stavbu užíval.
Obrázek
Obrázek Obrázek Obrázek
Naposledy upravil(a) JoskaM dne pon 15.3.2021 20:29, celkem upraveno 4 x.
Uživatelský avatar
JoskaM
Příspěvky: 1635
Registrován: sob 21.1.2012 9:17
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Re: Galerie - Joska

Příspěvek od JoskaM »

Ponorky:
Obrázek Obrázek
No nejsou ty ocelový rakve krásný. Na dovolené se mi dostala do ruky knížka "Smrt na všech mořích" od P.H. Freye, od té doby se náš malý byt pomalu těmito doutníky plní.

Německá ponorka U-boot typ VIIV/44, M 1:100, Fly model
Asi nejznámější ponorka, musíte uznat že má velmi jemné tvary, je to taková slečna. ta se stavěla opravdu sama.
Obrázek
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Chtělo to prořezat otvory, co?

Německá ponorka U-boot typ IX/40, M 1:100, Fly model
Příprava na VII, no ten trup je hrůza, uznávám. ale patří holky k sobě.
Obrázek
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Japonská útočná ponorka Otsu Gata I-25, M 1:100, Halinský
kompletně prořezáno, přebarveno, svařeno, onýtováno (pozor dle fantazie a odhadu!!), oreznuto.
Obrázek
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Ponorka U-XVII - Walter
GPM 1:100

Obrázek Obrázek

Letos z jsem si z Německa přitáhl pár modelů. Jeden z jich byl Nautilus, tedy ponorný člun Kapitána Nema. Nemohu napsat, že by šlo o nějaký echt model. Nepřesnosti velké, ale předloha velmi lákavá. Jako nápad jistě skvělý.
Nemův ponorný člun NAUTILUS
Deutsches Schiffahrtsmuseum 1:100 - tím měřítkem si nejsem 2x jist :lol: přeci jen se jedná o fikci, že?
Vítejte na palubě:
Obrázek
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek :lol:

H.L. Hunley, 1:25, RENOVA
U této ponorky jsem zkusil interér a nelituji toho. Je to vůbec první ponorka, co kdy úspěšně zaútočila na nepřátelskou loď a uspěla.
Obrázek

BIBER, HECHT, MOLCH, SEEHUND
GPM, 1:25

čtveřice miniponorek, které méně či více zasáhly do bojů, ukazují spíše o na odvahu námořníků.
Obrázek Obrázek

NEGER
Free - Renova 1:25

asi mé první Free, velmi vděčný model. Bohužel měřítkově moc nejde do víše uvedené rodinky.
Obrázek

Listopad 2012

Batyskaf Nautile, ABC, 1:XX označení BaJ.97-01.05.S By měl být Badalec, ale za Návodem je Ladislav Jakubčo.
Musím říci, že hodně chyb, typu nenavazujících dílů. i tak hezký modýlek!
Obrázek

Obrázek Obrázek

Další druhoválečná kráska je přípobřežní ponorka Typ II B
GPM , 1:100
Obrázek Obrázek

Ponorka Alvin, Richard Vyškovský, 1:40, ABC zimní speciál 1987
objevitelka Titanicu
Obrázek

Další člen z vlčí smečky
U-boot-VIIC, U-570, GPM, 1:100
Stavba byla odpovídající, nadšený jsem z děla a kulometu, opravdu detailně provedná, já si samozřejmě neodpustil trochu té rzi, (hlavním důvodem je kamufláž pár chybek, které se mi staly)
Obrázek
Obrázek Obrázek

Ponorka O.B.Gerna z Krymské války
Paralleles 1:35
Asi jedinná ponořená ponorka. Ta konstrukce je obdivuhodná, stejně asi jako odvaha v tom plout.
Obrázek Obrázek

Ponorka Surcouf
Extra Model 1:100
Slepá ulička vývoje - jeden z typů modelů který byl osazen velkorážnými děly. Velice příjemná stavba.
Obrázek Obrázek


U-XIV Milchkuh
Dom Bumagi 1?100
jedna z mála ponorek známých jako Mléčné krávy- německá zásobovací ponorka.
Obrázek Obrázek

S ponorka určitě nekončíme!
Naposledy upravil(a) JoskaM dne sob 17.10.2020 17:40, celkem upraveno 4 x.
Uživatelský avatar
JoskaM
Příspěvky: 1635
Registrován: sob 21.1.2012 9:17
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Re: Galerie - JoskaM

Příspěvek od JoskaM »

Doplněny fotky Zetoru 7745 s vyřezávačem siláže, mašinky Tomáše a Batyskafu Nautilus
stockholmik
Příspěvky: 305
Registrován: úte 31.1.2012 10:10
Bydliště: Náchod

Re: Galerie - JoskaM

Příspěvek od stockholmik »

moc pěkná galerie, moc rád koukám na Tvá díla.
Uživatelský avatar
opel123
Příspěvky: 160
Registrován: čtv 30.8.2012 9:54

Re: Galerie - JoskaM

Příspěvek od opel123 »

No doufám , že do té doby , co to vyjde , nebude ten zetor vyprodaný :P
Uživatelský avatar
JoskaM
Příspěvky: 1635
Registrován: sob 21.1.2012 9:17
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Re: Galerie - JoskaM

Příspěvek od JoskaM »

Doplněny další modely
Smok, Chevrolet Monza, pozapomenutá ponorka U-II,
a něco ze zemědělství
Pavel Pejša
Příspěvky: 602
Registrován: sob 7.1.2012 13:12

Re: Galerie - JoskaM

Příspěvek od Pavel Pejša »

Pěkná sbírka. Taky bych chtěl takhle umět stavit.
Pokud vezmeš někdy na výstavu do Brna ponorný člun NAUTILUS, tak máš šanci na medaili. Nemusíš stavit velký složitý model.
Uživatelský avatar
JoskaM
Příspěvky: 1635
Registrován: sob 21.1.2012 9:17
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Re: Galerie - JoskaM

Příspěvek od JoskaM »

Proč? Ten moc výstavní není, moc mi neseděl.. rozdíly 5mm nebyl problém, jsem zvědavý na Alvina...
Vidíš tak to mě vlastně čekají ještě 2, tedy 3 ponorky, ještě ta kráska z filmu "Vynález zkázy"
Odpovědět

Zpět na „Galerie postavených modelů / Galleries of finished models“