Náchodské nádraží, měř. H0 (1:87) 1.republika/protektorát

Danken
Příspěvky: 37
Registrován: sob 11.4.2015 11:09

Náchodské nádraží, měř. H0 (1:87) 1.republika/protektorát

Příspěvek od Danken »

Zdravím všechny kolegy. Chci se zeptat, zda byjste měl někdo teoretický zájem o model NÁCHODSKÉHO nádraží z doby první republiky/protektorátu ve velikosti H0 ( 1:87 )? Jde o to, že potřebuji nechat jeden vyrobit pro sebe do dioramy z doby protektorátu a logicky čím více kusů bude vyrobeno, tím to přijde levněji..

Danken

P.S. Bude hodně detailní a kvalitní, spíše tedy pro zkušenější modeláře..
Naposledy upravil(a) Danken dne sob 11.4.2015 14:23, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Aki
Moderátor
Příspěvky: 1731
Registrován: pát 20.1.2012 23:27
Bydliště: doma
Kontaktovat uživatele:

Re: Náchodské nádraží, měř. H0 (1:87) 1.republika/protektorá

Příspěvek od Aki »

jak to myslíš "čím více kusů bude vyrobeno"? tady si to tak nějak každej vyrábí sám :) nepředpokládám, že to bude tištěný ofsetem, takže potom vyjde 1 kus stejně draho při jakýmkoliv počtu vytisknutým na inkoustový tiskárně
Danken
Příspěvky: 37
Registrován: sob 11.4.2015 11:09

Re: Náchodské nádraží, měř. H0 (1:87) 1.republika/protektorá

Příspěvek od Danken »

No, asi jsem to blbě napsal..nechám si vyrobit dle dobových architektonických plánů vystřihovánku, kterou si pak postavím..jenže výroba tohoto, dejme tomu atypickýho kusu něco stojí, takže příklad: pokud ji výrobce překreslí a vytiskne v měřítku jen pro mě, přijde mě na, teď plácnu 5000,-..když jich odeberu 200ks, zaplatím třeba 7000,- takže, zkrátka, dal jsem sem toto vlákno, pokud se najdou další zájemci, a nevidím důvod proč ne, tak bude nový kvalitní model, a mě i ostatní přijde model na, opět teď budu vařit z vody na cca 150,-. To až po finální domluvě s výrobcem..takže takhle :-)
Danken
Příspěvky: 37
Registrován: sob 11.4.2015 11:09

Re: Náchodské nádraží, měř. H0 (1:87) 1.republika/protektorá

Příspěvek od Danken »

Bude to kvalitně udělaný model firmou, která vyrábí archy s papírovými modely...
Uživatelský avatar
Aki
Moderátor
Příspěvky: 1731
Registrován: pát 20.1.2012 23:27
Bydliště: doma
Kontaktovat uživatele:

Re: Náchodské nádraží, měř. H0 (1:87) 1.republika/protektorá

Příspěvek od Aki »

tak určitě by se nějaký zájemci našli, já sám bych si jeden kousek určitě pořídil. ale nemůžeš čekat, že jich prodáš 200 za tejden... Zkus se domluvit třeba s Ondrou Hejlem, ten modely domečků jak kreslí, tak sám vydává, třeba spolu něco vymyslíte. tady má nick pahejl69
i když ty už máš výrobce asi vybranýho :) smíme vědět, kdo by to měl bejt, jestli to není tajný? :)
Danken
Příspěvky: 37
Registrován: sob 11.4.2015 11:09

Re: Náchodské nádraží, měř. H0 (1:87) 1.republika/protektorá

Příspěvek od Danken »

Takhle, vysvětlím to od začátku :-) já jsem plastikář a zároveň bunkrák. A do expozice německého působení na čsl. opevnění stavíme dioramu z odvozu pancéřových prvků z náchodského nádraží Němci v červnu 1940. Hodně velkej, a povede-li se dle plánů, tak i nádhernej projekt. Kvůli kolejím a železničním vozidlům a v neposlední řadě i velikosti jsme zvolili H0 měřítko. Lokomotivu, posunku, vagonky a stavebnice německý vojenský techniky máme, tam už jen patinujeme :-) Hodně si uděláme jako scratche, ale já osobně jsem puntíčkář a chch aby to celé bylo dokonalé a z Evergreenů odpovídající nádraží nepostavím :-D , tak jsem vybral variantu papíru, neb jako kluk jsem lepíval z ABC a vím, že to zvládnu i dnes :-) Firma je Betexa.
Uživatelský avatar
Aki
Moderátor
Příspěvky: 1731
Registrován: pát 20.1.2012 23:27
Bydliště: doma
Kontaktovat uživatele:

Re: Náchodské nádraží, měř. H0 (1:87) 1.republika/protektorá

Příspěvek od Aki »

já nikdy nic nevydával, ale asi je to všechno o domluvě. někdo do toho prostě musí vrazit balík peněz, který se mu vrátěj až když se aspoň část modelů prodá. a ten někdo bude pravděpodobně buď vydavatel, nebo ty sám :)
Danken
Příspěvky: 37
Registrován: sob 11.4.2015 11:09

Re: Náchodské nádraží, měř. H0 (1:87) 1.republika/protektorá

Příspěvek od Danken »

Tak Aki a to je přesně důvod proč jsem vytvořl toto vlákno, neb pokud nenajdu alespoň 50 dalších zájemců, tak budu volit jinou variantu :-)
Uživatelský avatar
Aki
Moderátor
Příspěvky: 1731
Registrován: pát 20.1.2012 23:27
Bydliště: doma
Kontaktovat uživatele:

Re: Náchodské nádraží, měř. H0 (1:87) 1.republika/protektorá

Příspěvek od Aki »

obávám se, že jen tak z fleku 50 zájemců nenajdeš :)
Danken
Příspěvky: 37
Registrován: sob 11.4.2015 11:09

Re: Náchodské nádraží, měř. H0 (1:87) 1.republika/protektorá

Příspěvek od Danken »

vůbec není kam spěchat, s tím diem je taková práce, že klidně půl roku počkáme, navíc jsem to naházel ještě na FB do různejch modelářskejch skupin :-)
hank
Příspěvky: 263
Registrován: stř 25.1.2012 21:08

Re: Náchodské nádraží, měř. H0 (1:87) 1.republika/protektorá

Příspěvek od hank »

Já bych měl taky zájem...
Danken
Příspěvky: 37
Registrován: sob 11.4.2015 11:09

Re: Náchodské nádraží, měř. H0 (1:87) 1.republika/protektorá

Příspěvek od Danken »

Fajn, během hodiny tři kousky, jj, ono to půjde :-) píšu si tedy Tvůj nick a holt sleduj toto vlákno :-)
Uživatelský avatar
Honza K.
Příspěvky: 28
Registrován: ned 22.1.2012 20:42
Bydliště: Šestajovice

Re: Náchodské nádraží, měř. H0 (1:87) 1.republika/protektorá

Příspěvek od Honza K. »

Zdravím, já bych se taky přidal a klidně i dva kousky.
Danken
Příspěvky: 37
Registrován: sob 11.4.2015 11:09

Re: Náchodské nádraží, měř. H0 (1:87) 1.republika/protektorá

Příspěvek od Danken »

bezva, píšu si nick a sledu vlákno :-) Hezkej večír :-)
Danken
Příspěvky: 37
Registrován: sob 11.4.2015 11:09

Re: Náchodské nádraží, měř. H0 (1:87) 1.republika/protektorá

Příspěvek od Danken »

Tak zatím i s FB 16 kusů :-)
Odpovědět

Zpět na „Ostatní“