Bumažnoje Modelírovanie - Petr Veliký

Rady, poznatky a zkušenosti při stavbě a konstrukci papírových modelů

Moderátor: spida

Odpovědět
Ivas
Příspěvky: 1
Registrován: čtv 26.3.2015 9:33

Bumažnoje Modelírovanie - Petr Veliký

Příspěvek od Ivas »

Zdravím všechny papíráky. Modelařím už více než 55 let a celý život dělám RC 1:100,1:144 a 1:200 a dřevo od Artesanie Latiny a OcCre 1:90. Na stará klena jsem si koupil "papír" " Petr Veliký 1:200" od "Bumažnoje modelírovanie". Ne ,že bych ho chtěl stavět z papíru Používám ho jako plán a loď stavím na vodu jako RC, ale některé díly v nástavbách bych chtěl použít z papíru. Je to pokus a tak se chci poradit. Některé díly jsou na moje ruce až příliš titěrné. Jak stáčíte a lepíte ruličky o průměru 1,5 mm a krychličky 2x2x2 mm či ještě menší? Pokud takto malý díl v místě ohybu lehce naříznu, po ohybu se karton naruší a pokud se to pokouším ohnout v kleštičkách a nebo v posuvce bez naříznutí, ohyb má paměť a vrací se. A jaké používáte lepidlo? Na stavbu jsem použil kartonovou kostru, ale jen jako stavební podporu, protože trup musím laminovat a později papírovou kostru vykuchat. U nástaveb používám místo kartonu jako podklad plast tl.1 mm.
Moje modely "Vincennes","Arley Burke","Spruance", "Sovremennyj", "Bismarck", "New Jersey", "La Cendelaria", "San Juan Nepomuceno", "Santisima Trinidad", San Francisco II" najdete v Galerii na http://www.modelylodi.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
Uživatelský avatar
old_Mr_Grim
Moderátor
Příspěvky: 801
Registrován: pon 12.12.2011 11:48
Bydliště: Jindřichův Hradec

Re: Bumažnoje Modelírovanie - Petr Veliký

Příspěvek od old_Mr_Grim »

Ahoj a vítej ;)
Pro začátek jsem si dovolil přesunout ti téma do správné sekce
Odpovědět

Zpět na „Stavba, konstrukce, tipy a triky“