Tip - z čeho vyrábět dlouhé, ale tenké osy

Rady, poznatky a zkušenosti při stavbě a konstrukci papírových modelů

Moderátor: spida

Odpovědět
Uživatelský avatar
krabsimon
Příspěvky: 19
Registrován: stř 4.2.2015 0:14

Tip - z čeho vyrábět dlouhé, ale tenké osy

Příspěvek od krabsimon »

Ahoj,

nad tímto problémem jsem přemýšlel sám tuze dlouho. Vždy jsem to řešil tím, že jsem seřízl nějakým způsobem špejli. Na krátké osy se dá použít párátko, ale co na ty delší?

Dnes, když jsem vykládal nákup, tak jsem rozsypal pár špaget. Po prvotním nezmaru se však, alespoň z mého úhlu pohledu, zrodil velký objev! :D Podíval jsem se na špagety a zadumal, zda by nešly použít jako osy kol pro Porsche, které právě stavím. Musím říct, že špageta testem prošla a dokonce i po nabarvení vodovkou zůstala pevná.

Nevím, zda to už někoho napadlo nebo ne, ale já jsem problém dlouhých a tenkých os řešil hodně dlouho, a tímto ho považuji za vyřešený, tak snad to někomu pomůže. :) Co se týče značky, tak se jednalo o špagety "Barilla"... :D

A zde už špageta v akci:
Obrázek
Tapan
Příspěvky: 367
Registrován: ned 18.1.2015 16:19

Re: Tip - z čeho vyrábět dlouhé, ale tenké osy

Příspěvek od Tapan »

Je to velice neotřelý nápad, ale asi zůstanu u uhlíkových tyček. Ačkoliv už jsem ke stavbě využil ledacos včetně například mouky, ke špagetám jako osám nějak neumím získat dostatečnou důvěru :-)
PedroSunchez
Příspěvky: 135
Registrován: stř 12.11.2014 12:51

Re: Tip - z čeho vyrábět dlouhé, ale tenké osy

Příspěvek od PedroSunchez »

Špagety jsou velmi originální vlastně i docela levné, ale dle mého názoru křehké řešení. Ale chystáš-li večeři, proč ne. Já tady http://www.mgmodel.eshop-zdarma.cz/inde ... gory_id=36" onclick="window.open(this.href);return false; nakoupil za pár peněz něco laminátových a uhlíkových tyček různých průměrů a mám na velmi, velmi dlouhou dobu vystaráno. Je to určitě pevnější než špagety, ovšem já jsem bez večeře ;-)
Uživatelský avatar
JakubSDK
Příspěvky: 1663
Registrován: stř 5.6.2013 15:44
Bydliště: Nymburk

Re: Tip - z čeho vyrábět dlouhé, ale tenké osy

Příspěvek od JakubSDK »

Mě se osvědčili dráty na svařování hliníku, koupil jsem jich asi 10bm od pruměru 0,9 - 3mm a cena byla okolo 20-30 koruny ;) ale jsem též bez večeře :lol: :lol:

P.S. používám je i na výrobu pístů a odpadá mi tím lepení hliníkové pásky ;)
Uživatelský avatar
Brzdič
Příspěvky: 2395
Registrován: pon 12.12.2011 14:11
Bydliště: Brno

Re: Tip - z čeho vyrábět dlouhé, ale tenké osy

Příspěvek od Brzdič »

Jo špagety už jsem taky použil na vnitřní konstrukci zadní nástavby u dakarky (na strop). :lol: Ani nevím kde ten model skončil. :lol:

Obrázek
Uživatelský avatar
Vojta Č.
Administrátor
Příspěvky: 1356
Registrován: pon 5.12.2011 16:28
Bydliště: Matka měst

Re: Tip - z čeho vyrábět dlouhé, ale tenké osy

Příspěvek od Vojta Č. »

Já bych se u špaget bál jednak toho, že to nějak zavlhne, povolí a zplesniví, druhým toho, že se mi do modelu daj nějaký brebery hladový...
Upozornění pro alergiky- tento model obsahuje lepek! :D & :D
Odpovědět

Zpět na „Stavba, konstrukce, tipy a triky“