VAZ-2101 / W.M.C. Models / 1:12

Moderátoři: Zdeněk-TEO, Zrzek

Odpovědět
Uživatelský avatar
toptopic87
Příspěvky: 30
Registrován: stř 16.1.2013 11:47
Bydliště: Sokolov

VAZ-2101 / W.M.C. Models / 1:12

Příspěvek od toptopic87 »

Foto originálu dodám po víkendu. Další má stavba ve velkém měřítku a s vlastními úpravami. Vaz 2101 mě moc nebavil, při této stavbě jsem zjistil, že mě baví stavět pouze nákladní automobily nebo nějaká těžká technika. Navíc není zrovna nejlehčí stavět model se čtyřmi otevíracími dveřmi. Jakmile uděláte jednu chybu, tak to rozhodí přesnost celého auta a nic na tom pak nesedí přesně. Já takovou chybu udělal hned na začátku a táhlo se to se mnou celou stavbu. Spousta tmelení, broušení + vlastní doplňky. Střechu jsem musel dvakrát předělávat aby alespoň odpovídala na výšku dveří.
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek


Následovalo několik vrstev plniče a opět spousta broušení. Nakonec jsem nedosáhl výsledků, které jsem si představoval. Na modelu jsem strávil už spoustu času a ani jsem nevěděl jak to dopadne s mezerami okolo dveří... nechtěl jsem ztrácet čas, když by se náhodou model pak stejně nepovedl. Je to přeci jen papírový model, tak na něm pár kazů může být :)
Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
toptopic87
Příspěvky: 30
Registrován: stř 16.1.2013 11:47
Bydliště: Sokolov

Re: VAZ-2101 / W.M.C. Models / 1:12

Příspěvek od toptopic87 »

Na začátku jsem nezmínil co se chystám postavit. Nezapomněl jsem, je to úmysl. Už někdo z vás tuší co chystám postavit? Podle barvy karoserie byste to mohli poznat.

Následovalo stříkání airbrushem - tuto techniku se stále učím. S nástřikem jsem byl docela spokojen, bylo to asi čtvrté nebo páté stříkání, které jsem prováděl. Nejvíce jsem bojoval s nečistotou, která se na model sedala. Ten "správný" odstín (dle mého odhadu) jsem našel pouze v polomatné barvě - používám Revelky.
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek


Následovalo stříkání bezbarvého laku, taky od Revellu:
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

!!! Většina fotek je focena mobilem, kvalita byla celkem na slušné úrovni, tak snad to bude vyhovovat i Vám!!!
Uživatelský avatar
Matys
Příspěvky: 112
Registrován: sob 7.1.2012 11:11
Bydliště: Svitavy
Kontaktovat uživatele:

Re: VAZ-2101 / W.M.C. Models / 1:12

Příspěvek od Matys »

tak to je jasné vozidlo soudruhů od VB ;)
Uživatelský avatar
toptopic87
Příspěvky: 30
Registrován: stř 16.1.2013 11:47
Bydliště: Sokolov

Re: VAZ-2101 / W.M.C. Models / 1:12

Příspěvek od toptopic87 »

Správně, získáváš jednoho bludišťáka ;)

Další práce na karoserii a podvozku, opět mnoho tmelení a broušení. Touto činností jsem se zabýval snad častěji, než samotným lepením.
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Funkční zatáčení:
Obrázek Obrázek

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
toptopic87
Příspěvky: 30
Registrován: stř 16.1.2013 11:47
Bydliště: Sokolov

Re: VAZ-2101 / W.M.C. Models / 1:12

Příspěvek od toptopic87 »

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek


Barva Alcad vyžaduje černý podklad, proto jsou nárazníky černé
Obrázek
Uživatelský avatar
toptopic87
Příspěvky: 30
Registrován: stř 16.1.2013 11:47
Bydliště: Sokolov

Re: VAZ-2101 / W.M.C. Models / 1:12

Příspěvek od toptopic87 »

Nápisy na kapotě a na dveřích. Povedly se?
Obrázek Obrázek
Chladič se absolutně vůbec nepovedl, strávil jsem na něm nejmíň 5 hodin a výsledek stojí za h _ v n o. Rozhodl jsem se, že chladič nechám, bude mi připomínat jaká to byla pakarná! A přiznávám, že mi v rozhodování také pomáhala moje lenost :D


Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek


Podélně uložený čtyřválec OHC o objemu 1 198 cm3. Výkon 44 kW (60 koní) byl přenášen čtyřstupňovou manuální převodovku na zadní kola.
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Obrázek

pokračování příště
Tonny1
Příspěvky: 225
Registrován: pát 20.1.2012 22:21
Bydliště: Kroměříž

Re: VAZ-2101 / W.M.C. Models / 1:12

Příspěvek od Tonny1 »

Pěkná práce ,pozor na středový sloupek má být v barvě kastle (podivej se na dobový fotky je to tam docela vidět)ty auta se skládaly z oranžové kastle a bílích dveří a kapot

https://udalosti.signaly.cz/1204/ziguli ... llComments" onclick="window.open(this.href);return false;
Uživatelský avatar
Brzdič
Příspěvky: 2378
Registrován: pon 12.12.2011 14:11
Bydliště: Brno

Re: VAZ-2101 / W.M.C. Models / 1:12

Příspěvek od Brzdič »

Takovej angličák. :lol: :lol: :lol: Moc pěkný.
Uživatelský avatar
Laďuša
Příspěvky: 122
Registrován: pon 1.9.2014 21:03
Bydliště: Klatovy / Plzeň

Re: VAZ-2101 / W.M.C. Models / 1:12

Příspěvek od Laďuša »

Vypadá to dost dobře. Pokud by jsi měl chuť posunout model o něco málo dál (vpodstatě skoro neviditelnýma detailama), zkus zaměnit vn kabely. Podélně uložený OHC motor Lada má pořadí zapalování 1 - 3 - 4 - 2, tady vidim postupně 1 - 2 - 3 - 4. Hadice z expanzky pak vede těsně pod víčko chladiče. Kardan má vůz ve skutečnosti dělenej na dvě části cca v půlce. A dál v modelu asi úplně chybí tzv. sekyrky, což je výztuha na podvozku kolmá na směr jízdy hned za předníma kolama a před držákama na hever. Zde si vypučim obrázek kolegy z Ladafóra, kde jsou dvě posledně zmiňovaný věci pěkně vidět :)
http://store.mceza.com/files/vaz/zigul2-0014.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;
Odpovědět

Zpět na „Ostatní“