Subaru Telescope / free / 1:300

Odpovědět
Uživatelský avatar
Daniel
Příspěvky: 1015
Registrován: úte 29.5.2012 8:27
Bydliště: České Budějovice

Subaru Telescope / free / 1:300

Příspěvek od Daniel »

Předlohou modelu je jedna z budov Mauna Kea Observatories na Havaji, v které je umístěn dalekohled Subaru s průměrem 8.3 m . Stavba byla dokončena v roce 1998 .

Obrázek

Foto převzaté z http://www.unawe.org/resources/images/subaru_telescope/" onclick="window.open(this.href);return false;

Model je volně stažitelný na stránkách Canon http://cp.c-ij.com/en/contents/3148/03312/index.html" onclick="window.open(this.href);return false;. Rozsah šmikačky je 6 stran s návodem + 11 stran s díly (těch je 60 číslovaných).

Obrázek Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
Daniel
Příspěvky: 1015
Registrován: úte 29.5.2012 8:27
Bydliště: České Budějovice

Re: Subaru Telescope / free / 1:300

Příspěvek od Daniel »

Stavbu jsem zahájil podle návodu. První tři díly (střecha s výztuhami) byly bez problému. Když jsem ale začal lepit stěny, zjistil jsem, že díl je o cca 1 mm kratší a proto nesedí lomová místa. Nejprve jsem myslel, že je to nepřesností v mém lepení, ale když se to opakovalo i u druhé strany, tak jsem to ustřihl a budu to muset nějak "nastavit".

Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
Daniel
Příspěvky: 1015
Registrován: úte 29.5.2012 8:27
Bydliště: České Budějovice

Re: Subaru Telescope / free / 1:300

Příspěvek od Daniel »

Při stavbě podle návodu jsem se začal trochu (víc) ztrácet a tak jsem se rozhodl, že to zkusím stavět jako klasický barák, tedy od spodu ;) .

Protože se mi nelíbily ty originální vrata ve šmikačce (a ani jsem nepochopil, jak je tam napasovat), trochu jsem si je upravil

Obrázek Obrázek

A takhle vypadá základna zkompletovaná (a pro jistotu i kompletně podlepená)

Obrázek
Uživatelský avatar
Daniel
Příspěvky: 1015
Registrován: úte 29.5.2012 8:27
Bydliště: České Budějovice

Re: Subaru Telescope / free / 1:300

Příspěvek od Daniel »

Pokaždé když vybalím tenhle model si říkám, zda má ještě cenu pokračovat, když jsou v něm ty nepřesnosti a zjednodušení a zatím pokaždé zvítězí ta zvědavost, jestli si s tím nějak dokážu poradit . Takže další malý progres je tu - nástavba na ochozu

Obrázek

a pokusné sestavení spodní stavby

Obrázek Obrázek
Odpovědět

Zpět na „Ostatní“