24 hodinovka - 6. ročník - prezentace

Modely soutěžní kategorie MA a VA

Moderátor: Aki

Odpovědět
lukše
Příspěvky: 102
Registrován: stř 17.10.2012 15:05
Bydliště: Hulín

Re: 24 hodinovka - 6. ročník - prezentace

Příspěvek od lukše »

Ahoj, také ještě připojuji několik (o něco lepších) závěrečných fotek, zatím bez terénu, ten budu dodělávat později.
Obrázek
Obrázek Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
Aki
Moderátor
Příspěvky: 1731
Registrován: pát 20.1.2012 23:27
Bydliště: doma
Kontaktovat uživatele:

Re: 24 hodinovka - 6. ročník - prezentace

Příspěvek od Aki »

gratulace všem, kdo dokončil :) já to nestih, ačkoliv to letos neměl bejt vzhledem k rozsahu žádnej velkej problém. holt jsem musel dát přednost jiným aktivitám, takže kostelík dokončím o něco pozdějc, pak sem nějakou tu finální fotku taky prdnu :)
Uživatelský avatar
kaktusak
Příspěvky: 2558
Registrován: sob 21.1.2012 10:39
Bydliště: Kyjov

Re: 24 hodinovka - 6. ročník - prezentace

Příspěvek od kaktusak »

Přidávám finální fotky .

Obrázek

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
Aki
Moderátor
Příspěvky: 1731
Registrován: pát 20.1.2012 23:27
Bydliště: doma
Kontaktovat uživatele:

Re: 24 hodinovka - 6. ročník - prezentace

Příspěvek od Aki »

kaktusak: a co ty nezaretušovaný hrany? :) ty šutry bys štětečkem máznout moh ;)
yvan
Příspěvky: 972
Registrován: pát 20.1.2012 23:01

Re: 24 hodinovka - 6. ročník - prezentace

Příspěvek od yvan »

Tak už to vypadá, že je beznadějně po limitu, takže nastal čas typického "co říci závěrem".

Počet zúčastněných a počet dokončených modelů je i letos slušný. Je vidět, že o tradiční trénink schopností je zájem a že vás to baví. Možná bych se pro příště přimlouval za to, aby časový plán prezentace dostal trochu větší váhu. Mnohem lépe to vypadá, když co hodinu následuje fotka, než když je půl dne ticho. Samozřejmě, že v průběhu dne se vyskytnou okolnosti, které si vynutí delší pauzu. Někomu se třeba taky pracuje líp, když se do toho chvilku "zažere" a vydechne si až po dvou hodinách. Ale myslím si, že jedna fotka za víc než čtyři hodiny už ztrácí pro diváky na zajímavosti. Taky se pak hůře porovnává, co komu jak dlouho trvá. Naopak pokud víte, že vaše reálné časové možnosti jsou pod schopnostmi slepit to tak rychle, asi nemá cenu se do toho pouštět a zbytečně spěchat. Ruku na srdce, za hodinku nebo dvě se takový model asi slušně slepit nedá. Tak to jenom tak pro příště.

S ohledem na způsob prezentace a kvalitu výsledného produktu jsme s Ondrou vybrali k ocenění uživatele lukše, který za 16 hodin práce zvládl jak pěknou prezentaci, tak velmi pěkně zpracovaný kostelík. Gratulujeme.

lukše: Napiš mail Ondrovi na ondrahejl@seznam.cz, dostane se ti drobné odměny ;)

Všem ostatním děkujeme za účast, všem dokončivším gratulujeme k úspěchu. Je to náročné, kdo to zkoušel, ten to tuší, takže opravdu je k čemu. A vy ostatní si to můžete zkusit třeba příště.
Uživatelský avatar
Tomáš S.
Příspěvky: 998
Registrován: sob 21.1.2012 21:39
Bydliště: Uherský Brod

Re: 24 hodinovka - 6. ročník - prezentace

Příspěvek od Tomáš S. »

Ke klidu v duši mi tu chybí ještě závěrečné číselné zhodnocení a srovnání. Takže jdu na to, celkem se zapojilo 17 modelářů z toho dokončilo 13 a jak je už patrné nedokončili 4.

Pro srovnání, v roce 2013, kdy se lepil Vroutek se účastnilo 22 modelářů a dokončilo se 14 modelů. V roce 2012, tehdy se lepily Kasejovice se účastnilo 21 modelářů a dokončeno bylo opět 14 modelů. Co se týče hodin kdy většina z nás dokončovala, tak to bylo tento ročník výrazně nižší než minule - pro srovnání, minulý rok jsem byl také třetí a to jsem dokončil v 1:40, tentokrát šlo jen 5 lidí přes půlnoc. Kasejovický ročník si už nepamatuju, ovšem tam jsem dokončoval mezi posledníma okolo čtvrté hodiny ranní... 8-)

Tady už konečné čísla ve formátu JMÉNO | POČET POSTŮ | ZAČÁTEK - KONEC | CELKOVÝ ČAS (seřazené je to chronologicky).

Jirka Z. | 8 | 6:25 - 22:50 | 16h a 25 min
kaktusak | 7 | 6:29 - 18:30 | 12h a 1 min
AmatER | 3 | 7:36 - 22:15 | 14h a 39 min
Tomáš S. | 11 | 8:10 - 22:13 | 14h a 3 min
Lesy | 7 | 8:25 - 2:09 | 17h a 44 min

-Modras- | 11 | 8:30 - 22:45 | 14h a 15 min
JanaZalesakova | 8 | 8:40 - 22:17 | 13h a 37 min
Dalibor Zálešák | 7 | 8:40 - 21:48 | 13h a 8 min
lukše | 9 | 8:50 - 00:52 | 16h a 2 min
Vojta Č. | 11 | 9:13 - 23:45 | 14h a 32 min

FreeVoj | 7 | 9:17 - 3:32 | 18h a 15 min
radecacek | 5 | 10:00 - 9:47 | 23h a 47 min
JakubSDK | 5 | 10:11 - 2:08 | 15h a 57 min
Imar2201 | 4 | 10:50 - 5:45 | NEDOKONČIL
maja | 5 | 11:30 - 6:00 | NEDOKONČIL

Minor | 1 | 20:16 - ____ | NEDOKONČIL
Aki | 1 | 21:20 - _____ | NEDOKONČIL


Zeleně je výherce, červeně jsou ti co to nestihli a oranžovou jsou ti co jsou až nebezpečně rychlí a měli by jsme si na ně dávat pozor 8-) - kaktusak je jasný, Vojta Č. když lepí tak je rychlý skoro jak yvan a AmatER je taky něco, protože teprve ve 12:37 zařízl do vystřihovánky, kdyby se to počítalo od tohoto času dosáhl by výsledného času 9 hodin a 38 minut (+ hodina za to rýhování by to bylo stejně stále 10 hodin a 38 minut, což je velice nadprůměrné)! Průměrný čas mi pak vychází přibližně na 15 hodin a 30 minut.

Na závěr bych ještě připomněl to strašné video Vojty Č.: https://www.youtube.com/watch?v=yKtQnq2 ... e=youtu.be" onclick="window.open(this.href);return false; - rozhodně pěkný nápad, pokud na to máte techniku a chuť určitě to příští rok zkuste!

To je asi vše, teď už mám konečně klid a můžu nechat tohle vlákno zapadnout prachem...
lukše
Příspěvky: 102
Registrován: stř 17.10.2012 15:05
Bydliště: Hulín

Re: 24 hodinovka - 6. ročník - prezentace

Příspěvek od lukše »

Abych řekl pravdu, ani ve snu by mně nenapadlo, že k ocenění budu vybrán zrovna já. Moc děkuji. Ondrovy už jsem svůj mail napsal.

S tím častějším vkládáním fotek souhlasím a pokud se zůčastním i příští ročník, pokusím se vkládat fotky každou hodinu.

Také ještě gratuluji všem, kterým se podařilo dokončit model včas, a děkuji za organizaci této pěkné akce.
Uživatelský avatar
Aki
Moderátor
Příspěvky: 1731
Registrován: pát 20.1.2012 23:27
Bydliště: doma
Kontaktovat uživatele:

Re: 24 hodinovka - 6. ročník - prezentace

Příspěvek od Aki »

tož jsem taky nakonec dorazil do cíle, i když s křížkem po funuse :) teda vlastně ještě bez křížku, páč mi krapet zatuhnul vteřiňák. ale jednou i ten křížek bude, slibuju :)

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
maja
Příspěvky: 134
Registrován: pon 19.5.2014 19:50
Bydliště: Hodonín

Re: 24 hodinovka - 6. ročník - prezentace

Příspěvek od maja »

Je 28. dopol. a já jsem teda dokončil 24 hodinovku! Je sice trošku jiný měsíc a už další rok, ale datum je datum, ne? :twisted:
Ta oranž retuš vypadá na fotkách šíleně, ale není to až tak (blbec jsem to přetíral podruhé zas u lampičky-bludičky, tak jsem to "trefil" - to je daň za anilinky - neudržím při desátém namočení štětce úplně stejný odstín jako na jiné části modelu). Fasády jsem zašpinil trochu inspirován originálními fotkami (jsem hovado, bo Ondra ho nahodil krásně;) ). Jediné, s čím jsem se pral bylo napojení kněžiště, ale to byl můj problém, protože jsem nezaúhloval rohy lodi a nahoře vznikl malinko nepravý úhel a k tomu jsem ještě nejdřív přilepil střechu na loď (nevím proč??? :shock: ) - a pak už jsem se nedostal donitř, abych to líp přitiskl doprotivky. Při ohýbání podstřešní římsy na věži jsem to v tom 24 hodinovém stresu otočil naruby a všiml si toho AŤ TEĎ při procházení fotek spolubojovníků, že mám střechu s přesahem přes stěny věže, místo aby byla tou římsou malinko vyzdvižena nad okraj, úplný ***kroť se ve výrazech!***. Asi bych tu to vlákno ani neměl kazit, ale pro pořádek a jako memento sem hodím foto toho mého "díla".
Tak po tom 24 hodinovém maratonu (vlastně 744 hodinovém :D ) jdu konečně spokojen spát (h...o, zařezávat v práci budu!!!!, protože dělat tohle měsíc je ostuda; i když jsem zjistil, že mi to pak trvalo jen 5 hod čistého času, takže bych to byl stihl, jen už nebyly morálně volní síly. ani fyzické - holt šnek).
Čau u Letohrádku H.

Obrázek Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
Aki
Moderátor
Příspěvky: 1731
Registrován: pát 20.1.2012 23:27
Bydliště: doma
Kontaktovat uživatele:

Re: 24 hodinovka - 6. ročník - prezentace

Příspěvek od Aki »

tož hlásím konečně definitivně finíto :)

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Odpovědět

Zpět na „Architektura / Architecture“