Rotunda sv. Máří Magdaleny, Přední Kopanina / O.Hejl / 1:150

Odpovědět
Uživatelský avatar
Aki
Moderátor
Příspěvky: 1731
Registrován: pát 20.1.2012 23:27
Bydliště: doma
Kontaktovat uživatele:

Rotunda sv. Máří Magdaleny, Přední Kopanina / O.Hejl / 1:150

Příspěvek od Aki »

sympatická, pohodová stavbička bez nějakých větších záludností. menší problémy mi působilo napasování tý rovný stříšky ke kulatý prostřední věži, ale za to můžou jenom moje nešikovný prsty. lehce jsem vytunil hranatou věž, kde jsem zplastičnil zeď nahoře v okýnkách... křížky dodáme později :)

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
Aki
Moderátor
Příspěvky: 1731
Registrován: pát 20.1.2012 23:27
Bydliště: doma
Kontaktovat uživatele:

Re: Rotunda sv. Máří Magdaleny, Přední Kopanina / O.Hejl / 1

Příspěvek od Aki »

ták, křížky jsou na světě :) dělám je vždycky k několika modelům najednou, abych omezil zasmradění bytu na minimum :) snažil jsem se je udělat co nejvíc podle skutečnosti. až po nafocení jsem si všimnul, že mi ten na hranatý věži letí drobátko ke straně, toto už je opraveno, na fotkách s terénem už bude rovně :) na terén si ale musí baráček pár tejdnů počkat, až mi dorazej podložky...

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
maja
Příspěvky: 134
Registrován: pon 19.5.2014 19:50
Bydliště: Hodonín

Re: Rotunda sv. Máří Magdaleny, Přední Kopanina / O.Hejl / 1

Příspěvek od maja »

Super postavené;, v origo modelu ta sdružená okna nemají vůbec nic, žádný řešení, aspoň zaslepení černým dílem? jen džuzna dovnitř, to, že Ondra udělal??? Takže jsi tam šoupl karton a vybarvil velkou část vnitřku? Vypadá to moooc dobře!. Jo a ještě, prosíím, ty křížky pájíš? Cím se to barví? (hrůza, těch otázek :) , ale vyzvídám od zkušeňáka - od samotného moderátora (teda Moderátora!! ;) !!
Uživatelský avatar
Aki
Moderátor
Příspěvky: 1731
Registrován: pát 20.1.2012 23:27
Bydliště: doma
Kontaktovat uživatele:

Re: Rotunda sv. Máří Magdaleny, Přední Kopanina / O.Hejl / 1

Příspěvek od Aki »

hehe, moderátor jsem víceméně jenom proto, že ten původní s tím praštil a hodil mi to na krk :D
přesně tak, okna jsou řešený jen džuznou dovnitř, jako je to v reálu. takhle je ale řešená spousta věžiček (zvoniček) na kostelíkách, třeba i od Mistra Vyškovskýho. každej model jde nějak upravit a zamalovat díl zevnitř tmavou barvou, nebo přidat sílu stěny přece není žádnej velkej problém :)
křížky nepájím, v týhle velikosti by se to nedalo, páč ty tenký drátky jsou jen o chlup silnější, než moje vlasy :) je to lepený vteřiňákem natupo, spodek je kus párátka, kulička korálek. občas si u toho i pěkně zanadávám :) natřený je to zlatou Agamou, tu koupíš v každý modelářský prodejně...
maja
Příspěvky: 134
Registrován: pon 19.5.2014 19:50
Bydliště: Hodonín

Re: Rotunda sv. Máří Magdaleny, Přední Kopanina / O.Hejl / 1

Příspěvek od maja »

Moc dík za rady s křížkama!!! Vypadá to totiž takto suprově, mnohem víc realističtěji, než to řezat z papíru.
jinak ty díry - jojo, jasný, jde to dodělat, podlepuju to v každém případě, jen jde o to imitovat doře tu reálnou sílu stěny, bo u těch románů je to někdy pořádná tloušťka (nebo pak jde o to, jestli tam nějak nevyrobit rovnou sloupek). Jinak vím, že to chybí na mnoha jiných modelech. Jen, že jsem viděl od Ondry takové kulantní řešení na některém modelu (teď přesně nevím, nemám to u sebe, takový hodně flekatě kvádříkovaný kostel s věží, možná to byla Mohelnice???) - měl tam takové spešl dílky - vlepky, celé černé, které zamezily čumendě dovnitř věže. Ale možná tenhle model je starší výroby, než ten mnou popisovaný, tak tam taková vymoženost ještě není, nevím. Ale fakt je, že se to dá dovytunit lehko, to máš pravdu. Pěkně jsi to slepil, znovu na to koukám ;)
Uživatelský avatar
Zdeněk-TEO
Moderátor
Příspěvky: 1292
Registrován: pon 12.12.2011 10:16
Bydliště: Havlíčkův Brod

Re: Rotunda sv. Máří Magdaleny, Přední Kopanina / O.Hejl / 1

Příspěvek od Zdeněk-TEO »

No já jsem okna ve věži tohoto modelu řešil následovně.....model jsem lepil koncem roku 2007

Obrázek
maja
Příspěvky: 134
Registrován: pon 19.5.2014 19:50
Bydliště: Hodonín

Re: Rotunda sv. Máří Magdaleny, Přední Kopanina / O.Hejl / 1

Příspěvek od maja »

Jo, takhle přesně jsem to myslel, vypadá to parádně, i když ta zeď je v reálu dokonce ještě silnější!!
Uživatelský avatar
Aki
Moderátor
Příspěvky: 1731
Registrován: pát 20.1.2012 23:27
Bydliště: doma
Kontaktovat uživatele:

Re: Rotunda sv. Máří Magdaleny, Přední Kopanina / O.Hejl / 1

Příspěvek od Aki »

Teo: já bohužel hledal fotky kvůli křížkům až když jsem to měl hotový, jinak bych asi zkusil totéž, co ty... příště musím gůglit asi o něco dřív :)
Uživatelský avatar
Aki
Moderátor
Příspěvky: 1731
Registrován: pát 20.1.2012 23:27
Bydliště: doma
Kontaktovat uživatele:

Re: Rotunda sv. Máří Magdaleny, Přední Kopanina / O.Hejl / 1

Příspěvek od Aki »

moje vleklá lepikrize úspěšně pokračuje, ale aspoň jsem se dokopal udělat k několika hotovým modelům jednoduchej terén... podložka je upravenej fotorámeček z Tesca, terén sádra, posyp různej mix... tož můžu říct po 2 a půl letech konečně HOTOVO :D

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
Aki
Moderátor
Příspěvky: 1731
Registrován: pát 20.1.2012 23:27
Bydliště: doma
Kontaktovat uživatele:

Re: Rotunda sv. Máří Magdaleny, Přední Kopanina / O.Hejl / 1

Příspěvek od Aki »

Výstavu v Neratkách nepřežily křížky, tak jsem spáchal nový... Kdyby někdo chtěl, opět budou k dispozici...

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Odpovědět

Zpět na „Sakrální stavby“