Dům tisku SSM /R. Vyškovský/ 1:150

Odpovědět
Uživatelský avatar
Daniel
Příspěvky: 1015
Registrován: úte 29.5.2012 8:27
Bydliště: České Budějovice

Dům tisku SSM /R. Vyškovský/ 1:150

Příspěvek od Daniel »

Tenhle model jsem měl na hromádce "projektů" už hodně dlouho, než jsem do něj konečně stříhnul :D .

I když mám originál, který vyšel na pokračování v Abc číslo 1 a 2 ročník 32 (ani netuším, jak starý vlastně je), 2x a při pohledu na Aukro je stále sehnatelný za rozumné peníze, rozhodl jsem se pro stavbu z kopie kvůli (ne)kvalitě papíru.

Model je vytištěný na 5 listech + 1 s návodem. Mají k tomu být ještě nějaké střihy na střechu, ale ty nemám tak budu muset odměřovat a vyrábět vlastní.

Obrázek Obrázek

Původně jsem měl v úmyslu model tunit, ale naštěstí mne to ještě před začátkem stavby přešlo a tak to bude klasická stavba u "krabičky". I tak to celé poskládat aspoň trochu koukatelně bude docela zážitek, aspoň tedy podle prvních dílů :?

Ale dost řečí a jdeme stavět. Zatím to vypadá takhle

Obrázek Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
Daniel
Příspěvky: 1015
Registrován: úte 29.5.2012 8:27
Bydliště: České Budějovice

Re: Dům tisku SSM /R. Vyškovský/ 1:150

Příspěvek od Daniel »

Trochu jsem pokročil a to osazením střechy včetně atria

Obrázek Obrázek

Bohužel jsem se neubránil snaze o reálnější provedení atiky, kterou jsem z tloušťky dvou slepených papírů navýšil na cca 2mm .

Obrázek

Po dokončení celého modelu (tedy pokud se k tomu vůbec dostanu - není to až tak záživná stavba jak jsem si myslel při prohlížení 2D :? ) uvažuji doplnit po celém obvodu atik oplechování.

A ještě jednu úpravu jsem si dovolil - místo Mistrem navrženého trávníku s pískových cestičkami v atriu jsem to celé vydláždil betonovými dlaždicemi .

Obrázek
Uživatelský avatar
Vojta Č.
Administrátor
Příspěvky: 1356
Registrován: pon 5.12.2011 16:28
Bydliště: Matka měst

Re: Dům tisku SSM /R. Vyškovský/ 1:150

Příspěvek od Vojta Č. »

Teda je to taková zvláštní perverze, lepit tohleto... Co se vlastně ví o předloze? Přiznávám, že vůbec netuším, kde to stojí / stálo a Google letmé pokusy dost sabotuje.
Uživatelský avatar
Daniel
Příspěvky: 1015
Registrován: úte 29.5.2012 8:27
Bydliště: České Budějovice

Re: Dům tisku SSM /R. Vyškovský/ 1:150

Příspěvek od Daniel »

Původně jsem myslel, že to bude takový jednoduchý modýlek, prostě pár krabiček bez okýnek slepených k sobě. Již po téhle první části ale vidím, že z toho leze obluda, která ve finále nebude nijak zajímavá. :?

Ale k tvému dotazu na předlohu. V návodu se píše: "Pokud pojedete z centra Prahy tramvají na konečnou v Radlicích, určitě nepřehlédnete velkou červenou budovu. Kovová deska vedle vchodu hlásá, že vstupujete do Domu dětského a mládežnického tisku SSM, kde sídlí i redakce Abc." Co je z toho dnes nebo zda to ještě stojí nevím a při hledání na Google jsem byl stejně (ne)úspěšný.
Uživatelský avatar
Zdeněk-TEO
Moderátor
Příspěvky: 1292
Registrován: pon 12.12.2011 10:16
Bydliště: Havlíčkův Brod

Re: Dům tisku SSM /R. Vyškovský/ 1:150

Příspěvek od Zdeněk-TEO »

Našel jsem daný objekt. Sídlí tam v nádvoří Auto Expres Servis....

http://www.mapy.cz/letecka?x=14.3989291 ... d&id=13686" onclick="window.open(this.href);return false;

Číslo objektu 61.....aspoň si myslím, že je to ono.

http://www.mapy.cz/zakladni?x=14.398929 ... d&id=13686" onclick="window.open(this.href);return false;
Uživatelský avatar
Daniel
Příspěvky: 1015
Registrován: úte 29.5.2012 8:27
Bydliště: České Budějovice

Re: Dům tisku SSM /R. Vyškovský/ 1:150

Příspěvek od Daniel »

Zdeňku díky moc - myslím že to je přesně ono 8-)
Uživatelský avatar
AmatER
Příspěvky: 623
Registrován: sob 21.1.2012 16:02
Bydliště: Marienbad
Kontaktovat uživatele:

Re: Dům tisku SSM /R. Vyškovský/ 1:150

Příspěvek od AmatER »

Jo, je to ono. Jen ta konečná tramvají se přestěhovala o kus dál - byl to poslední vratný trojúhelník, na kterém končila pravidelná linka. Když si na seznamích mapách přepnete na fotomapu z roku 2006, stojí vedle tohohle šeredného baráku na dvorku tramvaj ;)
Obrázek
(Dodnes existuje v pražské tramvajové síti ještě jeden vratný trojúhelník - Zvonařka, který se ale používá jen nárazově v případě výluk tratí v centru.)
Honz88
Příspěvky: 102
Registrován: stř 1.2.2012 12:37

Re: Dům tisku SSM /R. Vyškovský/ 1:150

Příspěvek od Honz88 »

Náhodou spolu s Jednotou je to mezi návalem románských kostelíků a gotických tvrzí příjemný oživení. Takže budu stavbu sledovat a jsem zvědavej na výsledek. I u mě se totiž pomalu rodí jedno podobně krabičkoidní dílo, i když jeho předloha je mnohem zajímavější a známější, než tato.
Uživatelský avatar
Standa F.
Administrátor
Příspěvky: 1206
Registrován: pon 5.12.2011 16:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Dům tisku SSM /R. Vyškovský/ 1:150

Příspěvek od Standa F. »

Opravdu se nenajde mnoho lepičů, kteří jdou do něčeho podobného - bravo, Dane! 8-) Dost drastická ukázka tendenční industriální vystřihovánky pokrokového typu a též toho, co RV občas tvořívával na zakázku. Lepím sice z ABC kdeco, ale do toho jsem nikdy nešel - a ani nepůjdu ... každopádně uctivost! ;)
Odpovědět

Zpět na „Ostatní“