TATRA T148 NTt 6x6 Benzina / Ripperworks / 1:32 - HOTOVO

Moderátoři: Zrzek, spida, zvukar

Odpovědět
Uživatelský avatar
Majo71
Příspěvky: 368
Registrován: pon 30.1.2012 17:56
Bydliště: Sány, okr.Nymburk

TATRA T148 NTt 6x6 Benzina / Ripperworks / 1:32 - HOTOVO

Příspěvek od Majo71 »

Zhruba od 9.8. som sa občas po večeroch venoval tomuto krásnemu modelu, prvej T148 od RW. Keďže času nebolo moc nazvyš, model som dokončil až dnes. Pár týchto Tatroviek som tu už videl postavených, takže to nebude žiadna novinka na tomto fóre, ale chcel som sa podeliť o skúsenosti pri jej stavbe. Stavba prebiehala bez väčších problémov, všetko pekne sedelo, ako je u modelov od RW zvykom. Keďže to bola moja prvá 148, tak som si najprv zlepil skúšobnú verziu kabíny z kópie na 160 g/m2 papieri, aby som odchytal záludnosti a kabínu dostal "do ruky" - viď obrázky na úplnom konci prezentácie. Skúšobnú kabínu som lepil podľa alternatívneho Zollovho postupu. Keď som potom lepil originál kabínu, tak som ju skúsil zlepiť podľa návodu zo zošita, ale tá mi moc nevyhovovala, nepáčila sa mi strecha, ešte som si k tomu umazal sklo, tak som si kúpil ďalší model a 3.verzia kabíny bola už definitívna :-) (staval som ju zase osvedčeným Zollovým spôsobom). Určite modelárom, ktorí ešte T148 nelepili, doporučujem si vyskúšať túto kabínu najprv na "nečisto", zistia, kde sú záludnosti pri lepení a pri originále si na to dajú pozor. Oproti návodu som rám 24 prilepil k šasi (ku nosiču kabíny) ešte pred kompletáciou motoru a kabíny, rovnako aj výfuk, myslím, že je to tak lepšie. Oproti originál šmikajde som si pridal "kovové" obruče, vyrobené z papiera a natreté striebornou Agamou a klaksóny, ktoré som si okopíroval z modrej T148 NTt a natrel striebornou fixou, na kolesá som použil kartónové výplne a laserové dezény, všetko ostatné je ako bolo vo vystrihovačke. Na kapote som nepoužil zadné čelo, podarilo sa mi tvar kapoty zafixovať aj bez neho, ale zlepil som si ho, pretože mi výborne poslúžilo ako šablóna na správne natvarovanie kapoty. Tak a teraz už fotodokumentácia :-):

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

No a toto je výsledok:

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

A tu je pár fotiek skúšobnej a "nepodarenej" kabíny :-):

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
Ričmond
Příspěvky: 697
Registrován: ned 2.12.2012 13:38
Bydliště: Předměřice n. Jizerou

Re: Tahač TATRA T148 NTt 6x6 Benzina/Ripperworks/1:32 - HOTO

Příspěvek od Ričmond »

Ahoj,
podle mě by zasloužila ještě trochu víc péče hlavně ta kapota - přece jenom je nejvíc na ráně. Taky mně na ní přijdou tlusté ty výztuhy.
Přechod plastu na kov (černá na modrou) u sání by měl být aspoň ostrý, případně bych ještě zkusil namotat něco na způsob manžety :)

Ale zase se mi líbí že bílou máš bílou a že když model vznikal na tajňáka dodals dost fotek :)

Takže gratuluju a nech si nadále dařit :)
Uživatelský avatar
Majo71
Příspěvky: 368
Registrován: pon 30.1.2012 17:56
Bydliště: Sány, okr.Nymburk

Re: Tahač TATRA T148 NTt 6x6 Benzina/Ripperworks/1:32 - HOTO

Příspěvek od Majo71 »

Jasne, chyby tam sú, o tom "žádná" :-), ručičky potrebujú ešte trochu tréningu na T148, ale našťastie v skutočnosti to tak zle nevypadá, ten prevít foťák vytiahne všetky neduhy. A čo sa týka tých výstuh na kapote, tak som ich podlepil presne podľa návodu, tak neviem....Určite to chce zlepiť viac 148-ičiek a potom sa to snáď do ruky dostane.
Ondatra
Příspěvky: 34
Registrován: ned 23.6.2013 18:35
Bydliště: město automobilů

Re: Tahač TATRA T148 NTt 6x6 Benzina/Ripperworks/1:32 - HOTO

Příspěvek od Ondatra »

Já myslím, že až na několik detailů na kapotě (čelní skla, výztuhy) je to celkem povedený model. Blahopřeji k dokončenému dílu!
Odpovědět

Zpět na „Nákladní vozy a tahače“