Řezací podložka

Rady, poznatky a zkušenosti při stavbě a konstrukci papírových modelů

Moderátor: spida

PedroSunchez
Příspěvky: 135
Registrován: stř 12.11.2014 12:51

Re: Řezací podložka

Příspěvek od PedroSunchez »

To že řezací podložka šetří ostří skalpelu je bez debat. Nicméně i při používání podložky se ostří břitu časem otupí. Obzvláště při řezání kartonu, tam jdou břity do háje velmi rychle. Dovolím si doporučit jemnozrnný brusný kámen za pár desítek peněz, třeba něco takového http://www.prodejbrusiva.cz/brusny-kame ... arborundum
Stačí kousek tekutého mýdla, nebo uplivnout, párkrát obtáhnout ostří a skalpel je zas ve formě. Jó carborundum brousek, to je pane kousek :)
Uživatelský avatar
Vojta Č.
Administrátor
Příspěvky: 1356
Registrován: pon 5.12.2011 16:28
Bydliště: Matka měst

Re: Řezací podložka

Příspěvek od Vojta Č. »

PedroSunchez +100 bodů :)
Já teda zpravidla se skalpelem končim ne tím, že je tupej, ale že mu v nějakém rohu urvu špičku :/ Ano, jsem nešikovnej a nestydim se na to :)
Uživatelský avatar
Zdeněk-TEO
Moderátor
Příspěvky: 1292
Registrován: pon 12.12.2011 10:16
Bydliště: Havlíčkův Brod

Re: Řezací podložka

Příspěvek od Zdeněk-TEO »

Špička jde vždy odbrousit z druhé tupé strany brusným kotoučkem modelářskou vrtačkou.
Uživatelský avatar
Mimapnd
Příspěvky: 263
Registrován: ned 24.6.2012 9:59
Kontaktovat uživatele:

Re: Řezací podložka

Příspěvek od Mimapnd »

zapojim sa, ja pouzivam na ostrenie "vreckovu diamantovu kartu"
Obrázek, je fajne ohybna, takze aj ked clovek nevie nejako extra brusit, tak nabrusi...a cepielku pouzijem aj 5x viac ako bez brusenia.
Uživatelský avatar
Jeňa Sova
Příspěvky: 205
Registrován: pát 16.6.2017 14:19
Bydliště: pod Hostýnem...

Re: Řezací podložka

Příspěvek od Jeňa Sova »

Ahoj, zajímal by mě váš názor. Momentálně mám podložku Model Craft a po skoro dvou letech používání pomalu dosluhuje. Tak jsem tedy začal zkoumat. MC znova nechci, rád bych vyzkoušel jinou. No, narazil jsem na dvě, ze kterých chci vybrat, ale nenašel jsem po netu směrodatné informace. Máte s nimi zkušenosti?


První je Donau GMBH Elektronik: http://betexa.cz/rezaci-podlozka-a3-29x ... mm-p-89710" onclick="window.open(this.href);return false;

Druhá Olfa: http://betexa.cz/rezaci-podlozka-olfa-z ... ky-p-89014" onclick="window.open(this.href);return false;
Uživatelský avatar
JoskaM
Příspěvky: 1635
Registrován: sob 21.1.2012 9:17
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Re: Řezací podložka

Příspěvek od JoskaM »

Já mám olfu velikosti asi A2 a mám ji ...možná 8 let, a říkám si že bych si možná mohl přát novou, ale to jen z rozežranosti. A to u mě dostává na frak.
Uživatelský avatar
Shagrath
Příspěvky: 549
Registrován: ned 6.3.2016 20:38
Bydliště: Žilina u Kladna

Re: Řezací podložka

Příspěvek od Shagrath »

Za mě jednoznačně Olfa. Mám jí pět let a bez jediného problému. Ta už něco nařezala. Ale volil bych tloušťku 2 mm
Uživatelský avatar
Jeňa Sova
Příspěvky: 205
Registrován: pát 16.6.2017 14:19
Bydliště: pod Hostýnem...

Re: Řezací podložka

Příspěvek od Jeňa Sova »

Nakonec jsem objednal taky Olfu, od Donau mám doma jednu menší (cca A5) a přijde mi, že je jen o trošku lepší, než MC. Je nepoužitá a kdyby ji někdo chtěl, stačí napsat...
Uživatelský avatar
JakubSDK
Příspěvky: 1663
Registrován: stř 5.6.2013 15:44
Bydliště: Nymburk

Re: Řezací podložka

Příspěvek od JakubSDK »

Dobrý večer přátelé,

rád bych se s Vámi podělil o zkušenost s touto řezací podložkou. Jedná se o celkem novou záležitost cca rok... Od firmy AK- interactiv, řezací podložka tvořena 5ti vrstvami tloušťky 3mm a standartní rozměry A3 a A4. Za mě osobně veliká spokojenost a hlavní předností této podložky je její pořizovací cena, především pro začínající modeláře si myslím, že bude atraktivní. A4 mě vyšla na cca Kč 80,- a A3 na cca Kč 130,-.

Třeba to někoho zaujme ;)

Tak zatím Jakub.

Obrázek
Nafe_CZ
Příspěvky: 817
Registrován: čtv 27.2.2014 15:18

Re: Řezací podložka

Příspěvek od Nafe_CZ »

JakubSDK píše:Dobrý večer přátelé,

Třeba to někoho zaujme ;)
Ahoj, zaujme, zrovna to řeším.
Díky za tip

Štefan
Odpovědět

Zpět na „Stavba, konstrukce, tipy a triky“