Švihov do třetice / vlastní tvorba / cca 1:350

Uživatelský avatar
Jenda B.
Příspěvky: 243
Registrován: pon 6.2.2012 18:39
Bydliště: Nýřany

Re: Švihov do třetice / vlastní tvorba / cca 1:350

Příspěvek od Jenda B. »

Zdravím všechny, tak pomalu směřuji do finále a už vidím světlo na konci tunelu :) Jen mě trochu mrzí, že jsem měl asi zvolit jiný travní posyp, třeba piliny a nebo molitan, místo statické trávy. No nic, ted už s tím nic nenadělám............ Takže vzhůru do finále a tady pár fotek současného stavu.
Obrázek Obrázek
Obrázek Obrázek
Obrázek Obrázek
Obrázek
Uživatelský avatar
JaKR
Příspěvky: 189
Registrován: sob 21.1.2012 10:15
Bydliště: Plzeň

Re: Švihov do třetice / vlastní tvorba / cca 1:350

Příspěvek od JaKR »

Tak na tohle se těším. Doufám, že to přivezeš na Velblouda.
Uživatelský avatar
Jenda B.
Příspěvky: 243
Registrován: pon 6.2.2012 18:39
Bydliště: Nýřany

Re: Švihov do třetice / vlastní tvorba / cca 1:350

Příspěvek od Jenda B. »

Zdárek, tak pokud do pátku neumřu, tak na "Bemblouda" stoprocentně dorazím. I s tímhle kouskem. A taky se těším...... :)
Jinak na té trávě se mi nelíbí, že neudělá tak hustý koberec a místy prosvítá podklad. A ještě to vypadá, jako kdyby kastelánovi exitovala sekačka na trávu, zkrátka je moc dlouhá.
Kluci v akci
Příspěvky: 60
Registrován: ned 6.1.2013 13:59

Re: Švihov do třetice / vlastní tvorba / cca 1:350

Příspěvek od Kluci v akci »

Tráva je skutečně divoká. Ale když už jsi všechno před tím dělal stejně, tak to máš aspoň v jednom stylu. Ale je důležité, že sis toho všiml sám. Jak vidíš, jsou lidi, kterým neměřítkovost stále uníká :)
Uživatelský avatar
Aki
Moderátor
Příspěvky: 1731
Registrován: pát 20.1.2012 23:27
Bydliště: doma
Kontaktovat uživatele:

Re: Švihov do třetice / vlastní tvorba / cca 1:350

Příspěvek od Aki »

já pro tohle měřítko používám piliny přesátý přes cedník :)
Uživatelský avatar
Jenda B.
Příspěvky: 243
Registrován: pon 6.2.2012 18:39
Bydliště: Nýřany

Re: Švihov do třetice / vlastní tvorba / cca 1:350

Příspěvek od Jenda B. »

Ahoj pane, tak úpravu terénu na tvém zmenšeném Švihově jsem měl na mysli, když jsem psal o pilinách. Na to, jak jsou piliny "humpolácký" materiál, tak v tvém podání vypadají perfektně. Škoda jen, že mi tohle nenapadlo dřív.....
Uživatelský avatar
Jenda B.
Příspěvky: 243
Registrován: pon 6.2.2012 18:39
Bydliště: Nýřany

Re: Švihov do třetice / vlastní tvorba / cca 1:350

Příspěvek od Jenda B. »

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: Švihov najdeš všude tam, kde je krásně voňavoučko :lol: :lol: :lol: :lol:
Uživatelský avatar
Aki
Moderátor
Příspěvky: 1731
Registrován: pát 20.1.2012 23:27
Bydliště: doma
Kontaktovat uživatele:

Re: Švihov do třetice / vlastní tvorba / cca 1:350

Příspěvek od Aki »

Jenda: mám několik různě hrubých cedníků, používám je třeba i na přesátí hlíny. piliny byly úplně první posyp, co jsem kdy koupil, ale použil to jen na jeden model, páč se mi to moc nelíbilo :) ale přesátý vypadaj dobře :)
Uživatelský avatar
Jenda B.
Příspěvky: 243
Registrován: pon 6.2.2012 18:39
Bydliště: Nýřany

Re: Švihov do třetice / vlastní tvorba / cca 1:350

Příspěvek od Jenda B. »

Zdravím všechny patlaly a na vědomost dávám že, Švihov, toho jména třetí, jest dokončen. :D
Posledních pár dní bylo pro mě docela hektických, tak jsem i rád, že už to mám za sebou. Sebekriticky musím přiznat, že na modelu není vše tak, jak jsem si představoval. Snažil jsem se o co možná největší věrnost s předlohou, ale najde se i pár drobných odlišností proti skutečnosti. S polotovarem od Betexy se to však nedá srovnat. Zrovna tak i do budoucna pořeším jiné typy travních posypů - díky Aki a Groupíku ;)
Tímhle modelem je téma Švihova u mě vyčerpané, ale nevylučuji, že někdy v budoucnu mi opět Švihne :lol:
Taková podoba barokem zdegradovaného hradu by byla výzvou. Ale podkladů pro tohle období je zatraceně málo a musela by naplno zapracovat fantazie. A pak by bylo otázkou, nakolik bych se blížil realitě a co by byl výmysl.
No nic, takže hotovo a zítra hurá na Bemblouda, a kam jinam, než opět na Švihov. :D :D
Obrázek Obrázek
Obrázek Obrázek
Obrázek Obrázek
Obrázek Obrázek
Obrázek Obrázek
Obrázek Obrázek
Obrázek
Uživatelský avatar
Aki
Moderátor
Příspěvky: 1731
Registrován: pát 20.1.2012 23:27
Bydliště: doma
Kontaktovat uživatele:

Re: Švihov do třetice / vlastní tvorba / cca 1:350

Příspěvek od Aki »

paráda :)
Kluci v akci
Příspěvky: 60
Registrován: ned 6.1.2013 13:59

Re: Švihov do třetice / vlastní tvorba / cca 1:350

Příspěvek od Kluci v akci »

Tak ti mě napadlo, že bys mohl udělat 4tý bonus. A sice hrad v podobě, jak bys ho rekonstruoval v současnosti ty. Přiznejme si, že v této podobě to památkáři "přešvihli" a hrad nepůsobý na první pohled vábně. vypadá jako malá vesnická bytovka:) nebo jiná jzd BUDOVA :)
Uživatelský avatar
Jenda B.
Příspěvky: 243
Registrován: pon 6.2.2012 18:39
Bydliště: Nýřany

Re: Švihov do třetice / vlastní tvorba / cca 1:350

Příspěvek od Jenda B. »

Tedy Knoxíku, myšlenka vskutku kacířská. Co by tě asi na ní řekl prof. Durdík :lol: :lol:
Hrad prošel za dobu své historie určitým vývojem, a z toho minimálně polovinu svého věku byl víceméně zanedbáván. Vypadá tedy tak, jak se na něm podepsali staletí a jeho obyvatelé. Nechybělo moc, dvakrát by z něj byla dokonce i zřícenina. Jednou za Ferdinanda III, který nařídil jeho likvidaci a podruhé v 1. pol. 20. století, kdy byl statkem a jeho hospodářský správce na něj z vysoka .....
Je tedy zázrakem že se nám zachoval alespoň v takovém stavu a pro mě má jako takový svůj půvab
Na druhou stranu je ale pravda, že by si zasloužil více finančních prostředků na svoje opravy a údržbu.
Já bych ho ale nerekonstruoval jinak, zachoval bych v co největší míře původní konstrukce a omítky. A určitě bych nestavěl nové "gotické" krovy, podsebití, arkýře, věžičky.............. atd.
Jen jedna věc by nebyla na škodu. Obnovit původní půdorys vnějšího opevnění alespoň ve stejné podobě, jako je vystavěna jeho část v rámci protipovodňových úprav.
Makr
Příspěvky: 309
Registrován: ned 4.3.2012 16:09

Re: Švihov do třetice / vlastní tvorba / cca 1:350

Příspěvek od Makr »

Jen jedna věc by nebyla na škodu. Obnovit původní půdorys vnějšího opevnění alespoň ve stejné podobě, jako je vystavěna jeho část v rámci protipovodňových úprav.[/quote]

Souhlas Jendo.
Taky bych ten "barák" v rohu zboural :-))
Ty určitě víš, kterej myslím. :-)
Martin
Kluci v akci
Příspěvky: 60
Registrován: ned 6.1.2013 13:59

Re: Švihov do třetice / vlastní tvorba / cca 1:350

Příspěvek od Kluci v akci »

Jendo a já bych se přeci jen tebou o to pokusil. Jak by sis to představoval ty. Určitě máš představu. Nemluvím o kompletní rekonstrukci, ale o nějakou vizi co bys na současném stavu vylepšil či udělal jinak... my bychom svou vizi už měli..... a nekonalo by se žádné z mrtvích vstání.... jen projekt, jak by vypadal teď lépe.... nový kabát.... chápanda?
Uživatelský avatar
KarelM
Příspěvky: 137
Registrován: sob 21.1.2012 14:23
Bydliště: Plasy

Re: Švihov do třetice / vlastní tvorba / cca 1:350

Příspěvek od KarelM »

Teda Kluci a Makře .... Vy Jendovi dáváte ... Jendo, nedej se ... jsem s Tebou ... :twisted: ... ( ale ty Makrovo baráky zbourej až to budeš tvořit :lol: :lol: )
Odpovědět

Zpět na „Hrady, zámky, tvrze“