Fiat 131 Abarth / Antonický, ABC / 1:32

Moderátoři: Zdeněk-TEO, Zrzek

Odpovědět
SkylineJDM
Příspěvky: 219
Registrován: čtv 1.5.2014 17:25

Fiat 131 Abarth / Antonický, ABC / 1:32

Příspěvek od SkylineJDM »

V tématu Latvija jsem psal, že postavím Tatru 815 Cesta kolem Světa, měla to být od Antonického, jenže jak jsem si nechal udělat skeny tak se to tam nějak ty kraje na A4 nevešli, v týdnu to zkusím v trafice znova ofotit... Taky jsem si nechal udělat kopii tutoho fiatu tak se do něj pouštím.... Jezdil ve skupině group 4
Obrázek

Obrázek Obrázek Obrázek
SkylineJDM
Příspěvky: 219
Registrován: čtv 1.5.2014 17:25

Re: Fiat 131 Abarth / Antonický, ABC / 1:32

Příspěvek od SkylineJDM »

Takže po menším tichu, jsem něco slípnul na fiatu, zadní část SPZ a Světla jsou podlepeny.... Přední část hotová + přední přídavné lampy jsou podlepeny. Něco málo hotové na podvozku ;)

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
komar
Příspěvky: 290
Registrován: ned 12.2.2012 13:13
Bydliště: Heart of Hostýn Hills

Re: Fiat 131 Abarth / Antonický, ABC / 1:32

Příspěvek od komar »

...lepšíš se, jen ta černá retuš na blatnících a jinde by měla být v patříčném odstínu. Neretušovat žluté blatníky černou, ale žlutou... ;) modrou retušuj modré plochy atd... Je to sice otrava kolikrát, zvlášť u "strakatých" závoďáků, ale model dostane zase jiný šmrnc. Tak třeba příště ... ;)
SkylineJDM
Příspěvky: 219
Registrován: čtv 1.5.2014 17:25

Re: Fiat 131 Abarth / Antonický, ABC / 1:32

Příspěvek od SkylineJDM »

Já vím, že by to bylo lepší ale fixou to moc vidět není a jiný prostředek než tuš nemám... Jestli existuje nějaká sada tuše tak jí koupím, ale vodovky a tempery najednom stolu u pc fakt nechci mít ;) :D
Uživatelský avatar
fantomas666
Příspěvky: 151
Registrován: sob 21.1.2012 12:43
Bydliště: Olomouc

Re: Fiat 131 Abarth / Antonický, ABC / 1:32

Příspěvek od fantomas666 »

Když už tedy vážně nechceš jít do vodovek případně temper, proč si nepořídíš sadu fixek? Barev je tam spousta a určitě to bude lepší než černá tuš na žluté hraně.
SkylineJDM
Příspěvky: 219
Registrován: čtv 1.5.2014 17:25

Re: Fiat 131 Abarth / Antonický, ABC / 1:32

Příspěvek od SkylineJDM »

Sadu mám ale ty jak se jim říká obyčejných ? :lol: To bych si ještě musel koupit aspoň Centropeny na CD ty barevné ;)
Uživatelský avatar
fantomas666
Příspěvky: 151
Registrován: sob 21.1.2012 12:43
Bydliště: Olomouc

Re: Fiat 131 Abarth / Antonický, ABC / 1:32

Příspěvek od fantomas666 »

Důvod? Když nechceš používat vodovky , mimochodem jsou daleko lepší, tak než mít vše retušované černou barvou myslím, že obyčejné fixy bohatě stačí.
SkylineJDM
Příspěvky: 219
Registrován: čtv 1.5.2014 17:25

Re: Fiat 131 Abarth / Antonický, ABC / 1:32

Příspěvek od SkylineJDM »

Nechce se mi to dělat u PC na stole mám repráky, klávesnici , myš prostě není kam co dát nové repráky mi zabrali skoro 35 % stolu, mi zužili místo :lol: . Modely stejna kvystavím na poličce a jsem spokojenej... Nejsem zas tak náročnej jak někteří zde co koukám ;)
SkylineJDM
Příspěvky: 219
Registrován: čtv 1.5.2014 17:25

Re: Fiat 131 Abarth / Antonický, ABC / 1:32

Příspěvek od SkylineJDM »

Takže model je pro mě tím pádem hotový, docela jsem ztratil nervy u zrcátek a lepení malých bočních detailů, zrcátka letěli do koše, nechápu jak mám ohýbat tak malé díly, že ani pravítkem, tužkou ničím mi to pořádně nešlo. Výfuk mi jde skoro k zemi. Prostě nechápu, přitom bych řekl, že podvozek mi sedí perfektně... Ale holt jsem lempl, na každým modelu udělám nějakou chybu... Také nechápu lepení vnitřních poklic u kol, když už je mám hotové tak si na špejli vyřezávám po nůžkách otvor, jak mi tu někdo radil dříve, točím, točím dokud to na špejli neklouže hladce a testuji osazení znovu a znovu... ... A když to osazuji na model ty kola tak vždy přes poklice špejle nechce jít a někdy to dělá problémy :? :evil: ... Fakt nechápu :evil: . Taky komplikace nastali při lepení stěračů, kdy jsem jeden málem přestřihnul.

Obrázek Obrázek ObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Lukas
Příspěvky: 112
Registrován: sob 21.1.2012 13:05

Re: Fiat 131 Abarth / Antonický, ABC / 1:32

Příspěvek od Lukas »

Ahoj, podle mě by stačilo, kdyby jsi tak se stavbou strašně nespěchal. Pak se můžeš divit, že ti nesedí ten výfuk, kola a další věci. Nad tou retuší fakt popřemýšlej, je to sice nuda, ale modelu do dá jiný šmrnc.
SkylineJDM
Příspěvky: 219
Registrován: čtv 1.5.2014 17:25

Re: Fiat 131 Abarth / Antonický, ABC / 1:32

Příspěvek od SkylineJDM »

Jop zkusím stím něco udělat v dalším modelu, ale nevím kdy budu lepit asi v týdnu, chvíli si dám oraz ve Skyrimu teď :lol:
Uživatelský avatar
samotr9
Příspěvky: 222
Registrován: sob 21.1.2012 23:36
Bydliště: Plzeň

Re: Fiat 131 Abarth / Antonický, ABC / 1:32

Příspěvek od samotr9 »

Protože si rozšíříš otvor u disku na špejli, která není nabarvená, tudíž po nabarvení je silnější, anebo musíš taky počítat s tím, že každá špejle nemá stejný průměr, takže pokud máš jednu špejli na rozšiřování otvorů a z další děláš osy, nediv se. Já používám párátka na krátké osy a u delších používám karbonové táhla na RC modely. Otvory vysekávám skalpelem, takže z 99,9% mi odpadá rozšiřování děr.
To že to mydlíš jak Skyrim je průser, máš model postavený za chviličku, neřešíš přesnost, retuš a je ti jedno, že to nevypadá hezky. Je to tvoje věc, ale tady budeš dostávat rady chvíli, pak už ti nikdo neporadí, nepochválí nebo nezkritizuje. Pár příspěvků jsem od tebe četl, ty budeš hodně paličatej....(nic ve zlém).
Nakonec tobě to dělá vizitku na poličce, ale postavit vedle sebe stejné modely, ale s rozdílným přístupem, sám se nad sebou zamyslíš.
Beru modelaření jako koníček, relax a útěk od starostí, ale bez nervů a občasného rozčilování se neobejdeš nikdy, a to si myslím, že ti tady potvrdí všichni modeláři.
SkylineJDM
Příspěvky: 219
Registrován: čtv 1.5.2014 17:25

Re: Fiat 131 Abarth / Antonický, ABC / 1:32

Příspěvek od SkylineJDM »

No vidíš to jsem taky zjistil, že když tu špejli nabarvím tak už to dělá problém osadit a to jsem si myslel že to nemá vilv. Ne dělám to ze stejné špejle. Já tu modelařinu zas tak nehrotím no jak ty hry, za týden budu mít xbox 360 a GTA V a forzu Horizont 4 + 5 tak mě tu možná nějaký čas neuvidíte :lol: :lol:
MilanS
Příspěvky: 7
Registrován: čtv 14.8.2014 20:18

Re: Fiat 131 Abarth / Antonický, ABC / 1:32

Příspěvek od MilanS »

Nenahnevaj sa....ale je to fakt hrozné, ani moj prvý model nebol na tom tak zle....
Odpovědět

Zpět na „Sport a F1“