Rychnov Model Show 2014

Výsledkové listiny, fotografie a postřehy ze soutěží a výstav papírových modelů
Uživatelský avatar
Tomys
Příspěvky: 1059
Registrován: pon 12.12.2011 10:56
Bydliště: Sparta, Greece

Re: Rychnov Model Show 2014

Příspěvek od Tomys »

Ták a eště já... to zase bude :-)
Jel sem v pátek do Rychnova na otočku... byl sem na to po té reklamní masáži zvědav.
Myslím že Michal koukal. Určo mě nečekal.
Ano nadšení organizaátorů bylo vidět. Modelů se sešlo celkem dost. Je třeba přiznat že tam bylo hodně i plastikáčů. Na lokální akciale dobrý.
To že byla fajna atmosfera bylo určitě tím, že se lidé znají a pak je to všechno tak nějak jednodušší.
Nebyl sem tam na hlavní den, to nemůžu soudit.
Pátek se ale nelišil od jiných akcí. Tady na mne zapůsobilo to nadšení. A určitě sem Michalovi nechtěl kazit radost. Už sem si na jeho styl zvyknul.
Každopádně sem nad tím co sem tam zažil popřemýšlel a npř. Jindř.Hradec byl na páteční atmosféru stejný, možná lepší.
Starost pořadatelů? Není rozdíl. Každá akce stojí nervy a čas a peníze. My sme taky ted na ModelHobby byli zadarmo a naopak čerpali svojí dovolenou...
A nám tam přišlo tisíce lidí...Muhehehe...kdo to dá ? Workšopíky sme taky dělali.
Ne, Rychnov dobrý, ale chtělo by to trochu pokory.
Tečka.
Uživatelský avatar
Michal Dostál
Příspěvky: 439
Registrován: sob 21.1.2012 12:14
Kontaktovat uživatele:

Re: Rychnov Model Show 2014

Příspěvek od Michal Dostál »

Yvane to vážně hodnotíš celý tým podle jednoho štěku na FB?
Tomys, vážně gratuluji.

Já jako hlavní organizátor tohle beru hodně osobně. To že se kluci s týmu plácají po zádech proč ne?
Dokázali něco skvělého, z propagovaly náš koníček u široké veřejnosti a odvedly kus práce.
Nemají se za co omlouvat. Určitě to sem nepsaly z nekalým úmyslem a určitě nečekaly takovou reakci.
A už vůbec ne aby někoho ponižovaly.
Sem napsaly jen tři organizátoři a naschvál nepsaly o části o kterou se staraly.
Máte vůbec potuchy o tom kolik lidí se na výstavě podílí? Že tu haníte celý tým.
Všichni to dělaly zdarma a jen pro dobrý pocit
Soukromá odezva byla veliká tohle co tu píšete je absolutně mimo.
Já to vážně nechápu, připadá mi jak kdyby jsme(výstavy) mezi sebou soutěžily.
Já měl jiný pocit ba naopak se máme podporovat.
Teď jsem se vrátil s výstavy z Polska, vychvalovali jsme výstavy v ČR a nabízely že polským kolegům pomůžeme v komunikaci s českými organizátory.
Celý týden po výstavě přemýšlím jestli furt mám na to nadále pokračovat.
Bohužel tyto vaše reakce mě přesvědčují v opak.
Nic z toho nemáme, krom dobrého pocitu. Na rovinu tohle si nenasloužíme a a nemám to zapotřebí.
Pokud byl úmysl my vše znechutit, tleskám povedlo se.
Pavel Pejša
Příspěvky: 602
Registrován: sob 7.1.2012 13:12

Re: Rychnov Model Show 2014

Příspěvek od Pavel Pejša »

Za mě asi tak. Nevidím důvod, proč bychom my jako pořadatelé nesměli naši akci zhodnotit. Pokud vím, nikde to není zakázáno. To, že to nikdo jiný nedělal je jeho věc. My měli prostě pocit že se to povedlo a ventilovali to ven. Dále naprosto nechápu co tady píšou lidé kteří na akci nebyli. jejich pohled je z mého hlediska naprosto irelevantní a nechápu proč vůbec reagovali. To že sem napsali lidé kteří se na oraginozvání nepodíleli a přesto se jim jevila akce jako super, že to museli napsat, tak to mě samozřejmě těší a proto nechápu reakce lidí, kteří reagovali, na tyto komentáře popudlivě. Aha já zapomněl, jsem v České Republice, a tak je toto chování vcelku přirozené. Psal, někdo z našeho klubu, když se chválily jiné akce, že je to špatně? ne nepsal. Takže prosím o klid, rejpalové ať hodnotí akce, kterých se zůčastnili, neboť potom bude jejich komentář za něco stát, v jiném případě jde jen o nechutné pomluvy.
yvan
Příspěvky: 975
Registrován: pát 20.1.2012 23:01

Re: Rychnov Model Show 2014

Příspěvek od yvan »

Zkrátka. To že to okomentuje víc pořadatelů místo jednoho za všechny podle mě problém není, akorát to (v kontextu toho, co se dá dočíst z dalších zdrojů) asi může působit přehnaně. A když je k tomu ještě přehnané vyzdvihování a zároveň zatracování všeho ostatního ze strany některých komentujících návštěvníků, tak to už některým přijde moc. Což, stejně jako pohled druhé strany, dokážu pochopit. To je podle mě celý "problém".
Uživatelský avatar
Medium
Příspěvky: 400
Registrován: pon 30.1.2012 21:28

Re: Rychnov Model Show 2014

Příspěvek od Medium »

Kluci v akci píše:No nechtěl jsem, ale už to musí ven.
To zažívám občas po náročné kalbě.... 8-) "Nechtěl..., ale musel...." to ihned avizuje, že se zas někdo nedokázal ovládnout a musel vypustit nějakou jedovatou slinu.

No co dodat. Jídlo na akcích? Když je, je to bonus. Když není, tak na to holt zrovna nebyly peníze, nebo člověk, který by se o to postaral. Nevím, snad se dokážeme najíst, napít a dojít si na toaletu i bez pořadatele. A že akci zhodnotili i pořadatelé? Mají právo i oni napsat jak se to líbilo jim, a jestli si to užili. A že to možná přehnali? Tak prostě byli v euforii, nad tím se snad dokážeme povznést, ne? To že někteří z návštěvníků napíšou něco dobře míněné a nevyzní to úplně dobře je věc jiná.

Michale a všichni z RMS (a stejně tak i ostatní pořadatelé čehokoliv), nenechte se odradit. Něco se povede líp, něco hůř. Nic nemůže být na 100%, a kdyby bylo, tak by to asi ani nebylo už lidské. A pokud člověk chce, tak si to dobré najde a akci si užije i přes nějaké problémy.
Kluci v akci píše:... reklamní kampaň.... Neustálé připomínání této akce... a pěkně po částech....
A jestli se Kluci v akci propagace nelíbila, má na to přece své právo. Mně se naopak líbila. Jen si tak říkám, že takovej Týřov byl propagován tak nějak dost podobně - po částech, dlouhodobě...a Bezděz už do nás taky hustíte zas a znova:) Kluci v akci není ovšem žádná nula, v tomto směru je to bez debat. Ovšem od té doby, co jste opustil, či byl vyštípán z řad moderátorů, jsou Vaše příspěvky vcelku dost jedovaté, útočné a vyvolávající nepříjemné vášně. Jste natolik inteligentní a z moderátorství znalý, jak uživatéle na fóru jednají. Jestli máte s někým z fóra nebo s celým fórem nějaký problém, tak nás s tím prosím opravdu již neserte ;) Vadí Vám plácání po zádech? Tak za todle by jste zasloužil akorát tak nakopat. 2 stránky zbytečnejch keců, zbytečné rozbroje, které stejně ničemu nepomůžou a akorát zkažená nálada u některých lidí. Bravo, ...ale dělejte zas to, co ostatním bude přinášet radost.
Kluci v akci
Příspěvky: 60
Registrován: ned 6.1.2013 13:59

Re: Rychnov Model Show 2014

Příspěvek od Kluci v akci »

Pleteš tu vejce s jabkama.
Něco jiného je reportáž o vzniku modelu a něco jiného reklama.....

Teď zase něco ze švestek:
Jako moderátor jsem odešel na svou žádost a dobrovolně, jednak mě to už nebavilo a jednak na to nějak nebyl čas.
Jediné co si teď tak trochu vyčítám, je že to Michal Dostál vzal osobně. Ale je to jeho věc. Tak to určitě nebylo myšleno. Nikde jsem neřekl, že ta akce byla špatná. To by bylo ode mě opravdu sprosté a neobjektivní.

Pro změnu, něco z melounů:
Ještě mi řekni, kdo tu hustí do někoho Bezděz? Nevšiml jsem si, že bych se tu o něm byl zmínil....

Nepleteš si náhodou Bezděz s Křivoklátem? (opět nebe a dudy)

A když mě tu radíš, tak ti dám taky jednu radu: Drž se tématu a netahej sem něco co sem nepatří.... ;)
Uživatelský avatar
Vojta Č.
Administrátor
Příspěvky: 1356
Registrován: pon 5.12.2011 16:28
Bydliště: Matka měst

Re: Rychnov Model Show 2014

Příspěvek od Vojta Č. »

IMHO problém tady nastal, když se přestalo mluvit o akci a začalo se mluvit o lidech. Takže zpátky k tématu, dík.
Ostatně akce, o které se nemluví potom, co proběhne, by byla jednoznačně horší ;)
Uživatelský avatar
Tomys
Příspěvky: 1059
Registrován: pon 12.12.2011 10:56
Bydliště: Sparta, Greece

Re: Rychnov Model Show 2014

Příspěvek od Tomys »

Michale dík :-)) Hold dobrej oddíl, tenhle Jirka Z, Jirka Křivohlavý, Tomys, Spida, Týřovman, Ondra Hejl a další...
Příští rok vás tam rád Michale aspoň na otočku tky rád uvidím...
Nevěřím že by tohle Rychnováky nějak zabrzdilo, spíš je to nakopne na příští rok to udělat eště lepší. Mediální masáž mi nějak nevadila. Splnila účel. Stavil sem se. Znovu opakuji, že tsm bylo fajne a pokud si kluci myslí že je to nejlepší akce u nás, tak je to jejich věc. Nesmí se ale podceňovat a hanit jiné akce. To ne... Na každé se najdou mouchy.
chuan
Příspěvky: 395
Registrován: úte 24.1.2012 22:26
Bydliště: Praha

Re: Rychnov Model Show 2014

Příspěvek od chuan »

Tomysi my taky děkujeme a jsme rádi, že jsme tě tam viděli bo je s tebou ohromná legrace.
Všichni, kdo něco pořádají sou u mě borci, protože to fakt není žádná legrace. Navíc si myslím, že soupeření mezi organizátory na úrovni konkurence je totální úlet, my si přeci nekonkurujeme my propagujeme náš krásnej koníček a každý dělá jak umí. My si nemyslíme, že naše akce je nejlepší. To nikdo z organizátorů netvrdí, my prostě jen zvolily trošku jiný koncept, zvolili jsme novou cestu. Je to zkoušení na oživení výstavnické a soutěžní sféry. My si myslíme, že zkusit nové je dobře a může to třeba i pomoct ostatním. Nedávno probíhala diskuze na toto téma, padlo spousta názorů a my jen zkoušíme nové o kterých si myslíme že by mohly fungovat. Opakuji nemyslíme si nic špatného o ostatních organizátorech ani jejich výstavách, naopak k nim chováme úctu.
Tuto docela nepříjemnou diskuzi rozjelo jedno myslím dost nešťastné napadení člověka, který nám výstavu pochválil, navíc ani nevím kdo to je. Proto Zanechme osobních averzí pusťme se do modelaření a vystavujme své výtvory na výstavách, aby široká veřejnost viděla jaký je papír nádherný materiál. Lidi neblbněte zanechte osobní záště.
Pavel Pejša
Příspěvky: 602
Registrován: sob 7.1.2012 13:12

Re: Rychnov Model Show 2014

Příspěvek od Pavel Pejša »

No myslím, že mě brácha předběhl a líp bych to asi nenapsal. Taky jsem rád že Tomys zavítal, neb s ním byla festovní zábava a mrzelo mě, že musel odjet. Ani já si nemyslím, že naše výstava byla nejlepší, jen naše výstava je prostě jiná než všechny ostatní. To je všechno. Je to směr, který jsme si určili a potlačíme ho dál. Nelíbí se mi ta negativní diskuze a nechápu kde se bere tolik zloby. Takže se těším na další výstavu, které se budu moci zúčastnit a je mi naprosto jedno kdo ji bude pořádat a také se těším na ostatní modeláře.
Uživatelský avatar
IceZero
Příspěvky: 574
Registrován: sob 21.1.2012 21:43
Bydliště: České Budějovice

Re: Rychnov Model Show 2014

Příspěvek od IceZero »

:( možná (spíš dost určitě), jsem tuhle blbou diskuzi odstartoval já - Knox se přidal později. Nemyslel jsem to špatně spíš jsem blbě formuloval, to co přede mnou napsal Tomys. Já byl jen chviličku při veřejné části, víc mi nedovolily pracovní povinnosti :( Takže se za to rýpnutí omluvuju. Ano výstava byla fajnová, doprovodný program sem nebyl a možná proto ta moje reakce byla jaká byla.
Ale pořád si stojím za tím, že není nejšťastnější řešení porovnávat jednotlivé akce - každý z pořadatelů má svou představu, své možnosti a ostatní co dělá výstavu výstavou. Rozhodně se všichni snaží udělat co nejvíc a za to by jim měly patřit díky...

Možná bude lepší to co navrhoval Ondra Hejl - dohadovat se tam, kde se řeší jestli je lepší Sparta nebo Kometa. takže ještě jednou pardon
JoseFxx
Příspěvky: 869
Registrován: sob 21.1.2012 15:51
Bydliště: Liberec

Re: Rychnov Model Show 2014

Příspěvek od JoseFxx »

Co se to tu semlelo je do nebe volající. Rýpalové by se měli zamyslet.
Uživatelský avatar
Michal Dostál
Příspěvky: 439
Registrován: sob 21.1.2012 12:14
Kontaktovat uživatele:

Re: Rychnov Model Show 2014

Příspěvek od Michal Dostál »

Ahoj všem, tohle je doufám poslední co tu zde budu psát a budu se asi znovu opakovat.
Z toho co se tu děje mi je absolutně smutno. Bohužel to není zdaleka vše, hodně toho proběhlo soukromě. Nikdo z kluků zde nepíše, že naše výstava je nejlepší. Nikdo z organizátorů zde žádnou výstavu neporovnával. Jestli někdo z chlapů co mi pomáhaly štěkl někde na FB, že naše výstava byla nejlepší, za to nemohu. Že někdo někde z návštěvníků měl tu potřebu napsat, že to u nás bylo nejlepší, se taky omlouvat nebudu.
Já jsem hlavní organizátor a měly jste se ihned obrátit na mě, hned bych srovnal nápravu. A ne vylézt až po nějakém štěku tady. Vaše připomínky že "nějaká výstava v horní dolní", "lokální akce" mě naprosto uráží, už jen to, že k nám jezdí modeláři 450km a celý tým kolem RMS je z celé republiky.O počtu modelů a soutěžících nemluvě.
Výtky k reklamní kampani jsou absolutně zcestné. Pouštíte se do kluků, že se plácají tady po zádech a proč sakra ne, mají proč, odvedly skvělou práci. Máte vůbec tucha kolik lidí bylo v týmu kolem RMS? Že soudíte celý tým? Pracovaly zadarmo dokonce někteří si musely zaplatit spaní, tohle si nezaslouží. Nemluvě o tom, že jsem celou výstavu připravoval hlavně já s manželkou, od sehnání peněz, přes reklamu až po ceny. Kluci hlavně dávaly připomínky a zamakaly až na výstavě. Tak proč by nemohly zhodnotit akci? Dokazovat někomu počet modelů ani návštěvníku nemusím, kdo byl ZDE mohl posoudit sám, samy recenze od návštěvníků mluví za vše. Hlavně by mě zajímalo, proč se nejvíce vyjadřují k naší výstavě modeláři, kteří tu osobně nebyli???
Nevím co mě štve více, že tu haníte tři roky naší práce, že se pouštíte do mých přátel.
Takže, abych to ukončil. Již jsem se dostal do bodu kdy již nechci akceptovat urážky a ponižování za věc které jsem dal minimálně rok života. Nemám na to již zdravotně ani fyzicky. Výstavu jsem dělal pro přátelé a pro dobrý pocit že propaguji náš krásný koníček.
Za ty tři roky jsme se dostaly hodně daleko a dokázaly že naše myšlenka je správná. Jak jsem psal, už na to nemám a po dlouhé úvaze již další ročník pravděpodobně nebudu pořádat já.
Věřím že RMS nezanikne, kolem mě je hodně přátel co to nedovolí. Budu se snažit co nejvíce jim pomoci. Všem co mi drželi palce moc děkuji. Ostatním organizátorům držím palce.
Uživatelský avatar
old_Mr_Grim
Moderátor
Příspěvky: 801
Registrován: pon 12.12.2011 11:48
Bydliště: Jindřichův Hradec

Re: Rychnov Model Show 2014

Příspěvek od old_Mr_Grim »

No, teda...nestačím se divit, co je mezi lidma za .... (doplňte si dle svého gusta)
Každopádně (i když jsem v Rychnově nebyl) máte mou, alespoň morální, podporu. Určitě na to klucí (ale i holky)nezanevřete a nenechte se odradit.
Vždyť i ty komornější akce jsou fajn. (jestli se ještě podle návštěvnosti dá o komornosti mluvit :) ) Je na všechno tak nějak víc času a prostor experimentovat.
A workshopy? Myslím, že to je krok správným směrem. To by mohlo hodně lidí přitáhnout, zaujmout.
Chcete to dělat jinak, po svém, proboha proč ne?
Jestli mi to příští rok vyjde, tak se taky přijedu kouknout.

Vydržte :wink:
Uživatelský avatar
Tomys
Příspěvky: 1059
Registrován: pon 12.12.2011 10:56
Bydliště: Sparta, Greece

Re: Rychnov Model Show 2014

Příspěvek od Tomys »

Workšopíky sou mega fajné..... A Michale, zase do toho půjdeš..je to droga
Odpovědět

Zpět na „Ohlédnutí za akcemi / Photos from paper shows“