Co Vás nebaví při modelaření ...

Aneb Kavárna - vítáni jsou slušní hosté
bernie
Příspěvky: 690
Registrován: úte 14.2.2012 11:15

Re: Co Vás nebaví při modelaření ...

Příspěvek od bernie »

K nasr... jsou pro mě chvíle, kdy vyřežu podlepený díl a on se rozpadne na původně lepené vrstvy. A vyřezávání drobných dílků v silném podlepu, které "papá" čepelky je také velmi, velmi zábavné.
Kid Karola
Příspěvky: 108
Registrován: ned 4.3.2012 10:03

Re: Co Vás nebaví při modelaření ...

Příspěvek od Kid Karola »

Tak mě například nebaví, když si nad hromádkou drobných, pracně zbastlených pididílků kýchnu a můžu je všechny dělat znovu.
IcePlanet
Příspěvky: 30
Registrován: pon 29.7.2013 10:13

Re: Co Vás nebaví při modelaření ...

Příspěvek od IcePlanet »

Uplne najviac ma nebavi retus, miesanie farieb a vyrabanie dielov ktore som pokazil :-)
Uživatelský avatar
snekousek
Příspěvky: 149
Registrován: čtv 20.12.2012 13:54
Bydliště: Planeta Země

Re: Co Vás nebaví při modelaření ...

Příspěvek od snekousek »

Tak jelikož dělám architekturu tak určitě šílím když z modelu na mě vyskočí XX oken které je třeba vyřezat, z ohýbat a slepit. Titěrná práce ale výsledek stojí za to.
jiri.k
Příspěvky: 484
Registrován: úte 3.1.2012 21:55
Bydliště: praha

Re: Co Vás nebaví při modelaření ...

Příspěvek od jiri.k »

už jsi dělal knihovnu od Ondry Hejla :twisted:
Dyk
Příspěvky: 3
Registrován: pát 26.9.2014 9:55

Re: Co Vás nebaví při modelaření ...

Příspěvek od Dyk »

Asi budu originální:

Mě vytáčí, když se babrám s nějakým místem a pořád to vypadá hrozně. Tak to vylepšuju vylepšuju až jsem spokojen a sám sobě odsouhlasím: Hezký to je. A jak stavba pokračuje, tak zjistím, že to na tom modelu vůbec není ta práce vidět, protože to prostě něco kryje. :roll:
Marian
Příspěvky: 86
Registrován: ned 26.2.2012 9:35

Re: Co Vás nebaví při modelaření ...

Příspěvek od Marian »

Kolesá ,kolieska, to priam neznášam
maggi
Příspěvky: 153
Registrován: stř 4.9.2013 18:37
Bydliště: Hořice

Re: Co Vás nebaví při modelaření ...

Příspěvek od maggi »

Taky nemám rád kola,hlavně že jsem si koupil dva podvalníky P-50.A u zasklívání kabin si taky užíván pěkně horký chvilky.
Uživatelský avatar
Laďuša
Příspěvky: 122
Registrován: pon 1.9.2014 21:03
Bydliště: Klatovy / Plzeň

Re: Co Vás nebaví při modelaření ...

Příspěvek od Laďuša »

Mě nebaví kola, retuš, malý díly, technologický prostoje, když mi to nejde... Sakra, co mi na tom vlastně baví? :lol: :mrgreen:
Uživatelský avatar
LSD
Příspěvky: 166
Registrován: sob 21.1.2012 14:21

Re: Co Vás nebaví při modelaření ...

Příspěvek od LSD »

Mě nebaví tradičně kola, ale co mi vytáčí ještě víc je jednobarevnost modelu, třeba V3S fekálka, Lanz bulldog od modeliku atd.. :D
Naposledy upravil(a) LSD dne ned 21.12.2014 8:55, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
komar
Příspěvky: 290
Registrován: ned 12.2.2012 13:13
Bydliště: Heart of Hostýn Hills

Re: Co Vás nebaví při modelaření ...

Příspěvek od komar »

Kolečka mě nijak zvlášť neiritují, když jich není víc jak 10... :twisted: Nejsou extra složité na tvarování ani na retuš. Oproti LSD jsem však spokojen, pokud si na modelu vystačím se dvěma či třema barvama na retuš... Všelijaké pestrobarevné závoďáky plné reklam...to je peklo. :?
A mívám celkem až chorobné obavy, že ten či onen dílek bude kratší, následně to nebude sedět a tak dopasovávám a skládám na sucho, což se někdy nakonec negativně projeví v podobě omakaného dílku s neostrými hranami apod...
...a vyřezat dílky podlepené kartonem tak, aby byl řez kolmý, čistý a nemusel to rozdupat a zahodit...
Uživatelský avatar
Brzdič
Příspěvky: 2397
Registrován: pon 12.12.2011 14:11
Bydliště: Brno

Re: Co Vás nebaví při modelaření ...

Příspěvek od Brzdič »

Já osobně nemusím když máte model rozdělaný na několik podsestav a ty pak skládáte dohromady. Protože se mi standardně stává, že ty sestavy moc nepasují a musíte vše opravovat a upravovat. Celý víkend jsem se snažil sladit vrchní část lokomotivy a rámu. Dva dny v háji a na modelu nepřibyl ani dílek, naopak sem tam bylo potřeba něco uříznout a posunout to třeba o milimetr bokem. :lol:

Lepení kol mě nechává chladným, to je brnkačka. :lol:
Uživatelský avatar
Kovář
Příspěvky: 485
Registrován: sob 21.1.2012 8:08
Bydliště: Zlín

Re: Co Vás nebaví při modelaření ...

Příspěvek od Kovář »

S pásama a kolečkama v libovolném počtu také nemám problém, beru to jako zašívánu. Nemusím u toho moc myslet, jen na začátku promyslím jak na to...
Nebaví mě ale broušení pásů, (jednotlivých dílků) protože si vždycky obrousím prsty.
Samozřejmě nadávám při hledání minidílků spadených pod stůl, zvlášť když spadne, až na něm strávím hodinu času. :evil: To pak jde hledat dobrovolně i moje žena.

Naopak baví mě model tunit, upravovat a vyšperkovat ho. Zkrátka práce která není jednotvátná a musím u toho přemýšlet.
Uživatelský avatar
vody
Příspěvky: 128
Registrován: pon 23.1.2012 17:57

Re: Co Vás nebaví při modelaření ...

Příspěvek od vody »

Nemám rád retuš, hlavně armádní zelenou...
Vlcacka
Příspěvky: 455
Registrován: pát 20.1.2012 21:42

Re: Co Vás nebaví při modelaření ...

Příspěvek od Vlcacka »

No přece kolečka! Já se furt sama sobě divím, proč lepím autíčka...
Odpovědět

Zpět na „Obecná diskuse“