Kabina Tatra 138 / vlastní tvorba / 1:32

Moderátoři: Zrzek, spida, zvukar

Odpovědět
Uživatelský avatar
DRracer
Příspěvky: 5
Registrován: pát 3.10.2014 18:28
Kontaktovat uživatele:

Kabina Tatra 138 / vlastní tvorba / 1:32

Příspěvek od DRracer »

Vážení lepiči a patlalové, již je tomu skoro 7 let, kdy jsem naposledy představil nějaký papírový model vlastní konstrukce. Doufám, že se definice lepiče a patlala nezměnila, kdyžtak omluvte mou delší nepřítomnost.

Rád bych touto formou prezentoval svůj papírový model kabiny Tatry 138. Model opět nevznikl jen tak, chtělo to ten správný impuls. Na modelářské akci Beskydy Kit Show 2013 jsme prezentovali dokončenou kabinu na RC Tatře 138 (lanový autobagr) v měřítku 1:14. Akce se mimo jiné účastnili i výrobci papírových modelů. Pln hrdosti na naši čerstvě dokončenou kabinu T138 téměř přesně odpovídající skutečnosti jsem trochu neomaleně "nepochválil" kamarádův pokus o jeho papírovou Tatru 138, jejíž proporce nebyly příliš zdařilé (ale na druhou stranu jsem viděl i horší pokusy). Výsledkem naší jinak přátelské debaty byla výzva, zda bych nedokázal udělat papírovou kabinu lepší. Konec konců, zdrojový 3D model už jsem měl, mělo by to být snadné.

Na řadu se kabina dostala až nyní. Kabinu jsem ve svém 3D editoru zjednodušil a vyexportoval. Jednalo se mi především o ověření tvarů a "slepitelnosti" v zadaném měřítku. Nezabýval jsem se tedy vybarvením dílů, ale ponechal jsem je v surovém stavu tak, jak jsem si naprogramoval výstup ze svého 3D editoru. Celkem 22 dílů sice vyžadovalo při lepení značnou pečlivost a důsledné dodržování naznačených navazujících hran, ale výsledek myslím aspoň trochu stojí za to. Posuďte sami :) ...

Obrázek Obrázek Obrázek

Detaily jako kliky, zrcátka apod. sice chybí, ale ukázalo se, že i tak kulatá a nepravidelná věc je realizovatelná jako papírový model s přiměřeným množstvím švů. Na skutečném autě jsou totiž rovná pouze boční okna ve dveřích. Dokonce i dveře jsou na skutečném autě "do vrtule"!
Uživatelský avatar
Alda
Příspěvky: 200
Registrován: pát 7.9.2012 18:50
Kontaktovat uživatele:

Re: Kabina Tatra 138 / vlastní tvorba / 1:32

Příspěvek od Alda »

Tak to vypadá dost dobře. Myslím že konečně tvarově nejpovedenější kabina T 138.
Uživatelský avatar
TomC2
Příspěvky: 378
Registrován: pát 20.1.2012 23:12
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Kabina Tatra 138 / vlastní tvorba / 1:32

Příspěvek od TomC2 »

Páni. :shock: Dost dobrý ;)
ApeX
Příspěvky: 163
Registrován: ned 4.8.2013 15:26

Re: Kabina Tatra 138 / vlastní tvorba / 1:32

Příspěvek od ApeX »

Je to luxusní,možná pár úpraviček a šla by z toho i T148 kabina,je to fakt hezké :)
vojta78
Příspěvky: 857
Registrován: pát 20.1.2012 22:04
Bydliště: Šternberk

Re: Kabina Tatra 138 / vlastní tvorba / 1:32

Příspěvek od vojta78 »

Dobrá práce. Kabina je dokonalá.
Uživatelský avatar
Petr Velecký
Příspěvky: 151
Registrován: sob 24.3.2012 23:15
Bydliště: Bocanovice

Re: Kabina Tatra 138 / vlastní tvorba / 1:32

Příspěvek od Petr Velecký »

Smekám kdybych měl klobouk na hlavě, vypadá to dost dobře :D

Petr
Uživatelský avatar
DRracer
Příspěvky: 5
Registrován: pát 3.10.2014 18:28
Kontaktovat uživatele:

Re: Kabina Tatra 138 / vlastní tvorba / 1:32

Příspěvek od DRracer »

Pánové, děkuji za pochvaly, to vždy potěší :) .

Tvarově a rozměrově věrná kabina T148 by z papíru samozřejmě šla stvořit rovněž, byť se trochu od T138 liší (nejen kapotou).
Kapotu T148 jsem vyexportovat a slepit zatím nezkoušel, protože T138 jsem považoval za větší výzvu ;) .
Uživatelský avatar
Tomáš S.
Příspěvky: 999
Registrován: sob 21.1.2012 21:39
Bydliště: Uherský Brod

Re: Kabina Tatra 138 / vlastní tvorba / 1:32

Příspěvek od Tomáš S. »

Pěkné, nevypadá to zle! Ovšem chtěl bych to vidět slepené i bez těch izočar (?), klidně i v té bílé. Dál by mě také zajímalo jak jsi na tom s možností že by byla kabina s interiérem?

Jinak jen k tomu focení - pokud jde o bílý model volil bych kontrastnější pozadí, například černou nebo modrou :idea: .
jarek
Příspěvky: 327
Registrován: sob 21.1.2012 0:11

Re: Kabina Tatra 138 / vlastní tvorba / 1:32

Příspěvek od jarek »

Ta kabina je super.. A ten přechod od sklem , do kapoty,nemám slov. Naprostá bomba..
Odpovědět

Zpět na „Nákladní vozy a tahače“