Tmelení papírových modelů.

Rady, poznatky a zkušenosti při stavbě a konstrukci papírových modelů

Moderátor: spida

Odpovědět
Ondrin
Příspěvky: 77
Registrován: úte 21.2.2012 13:02

Tmelení papírových modelů.

Příspěvek od Ondrin »

Zdravím místní osazenstvo :)
můžu se vás tu zeptat na vaše zkušenosti s tmelením papírových modelů? Jaký používáte tmel, čím ho pak brousíte? Koupil jsem si plastový tamiya, ale nejsem si úplně jistý, jestli jsem ho koupil správně - jestli je to ten pravý :)

Konkrétně mi jde o zatmelení defektu na mojem Challengeru od GPM, kterého teď lepím:

Obrázek

Obdobně to bohužel vypadá i na druhé straně, ten přechod se mi nepovedl :?

Předem díky ;)
Uživatelský avatar
djpavel
Příspěvky: 297
Registrován: pát 20.1.2012 23:16
Bydliště: Klatovy

Re: Tmelení papírových modelů.

Příspěvek od djpavel »

Já osobně používám tmel Plasto od Revellu.Díly před tmelením zabrousim jemným šmirglem,pak napustim vteřiňákem.Znova zbrousim a pak potáhnu tmelem.Je lepší nechvátat a tmelení opakovat víckrát v malých vrstvách.A pak nástřik.
Uživatelský avatar
Brzdič
Příspěvky: 2395
Registrován: pon 12.12.2011 14:11
Bydliště: Brno

Re: Tmelení papírových modelů.

Příspěvek od Brzdič »

Podle mě by tohle šlo opravit ořezáním dílků, zvláště pokud chceš model slepit čistě. Případné nedokonalosti bych zaretušoval a mělo by to být v pořádku.
Pokud použiješ tmel, dílek tím úplně změníš, přece jen ten tmel co máš má šedostříbrný odstín. :)
Ondrin
Příspěvky: 77
Registrován: úte 21.2.2012 13:02

Re: Tmelení papírových modelů.

Příspěvek od Ondrin »

Díky za rady. S ořezáním dílů mě to vůbec nenapadlo udělat, ale není to špatný nápad. Zároveň ale nevím, jestli na to mám to tak fiknout, abych to ještě víc nezkazil. Model bych chtěl slepit čistě a prezentovat ho na soutěži v březnu v Ostravě ;)
dva.v.1
Příspěvky: 10
Registrován: sob 13.9.2014 20:19
Bydliště: okolí Vyškova

Re: Tmelení papírových modelů.

Příspěvek od dva.v.1 »

jsem tu nový a z ohledem na vystavené modely neskutečný patlal. proto mám otázku - vzhledem k tomu že jsem absolutní začátečník - čím se dá tmelit nerovnost u papírových modelů ?
za jakoukoliv rtadu budu moc vděčný. dík moc
Uživatelský avatar
Vojta Č.
Administrátor
Příspěvky: 1356
Registrován: pon 5.12.2011 16:28
Bydliště: Matka měst

Re: Tmelení papírových modelů.

Příspěvek od Vojta Č. »

Jako absolutní začátečník a neskutečný patlal se na tmelení vykašli a trénuj přesnej řez a ohyb ;) Bez tmelení jede spousta modelářů a naprosto spokojeně ;)
Odpovědět

Zpět na „Stavba, konstrukce, tipy a triky“