Audi A4 DTM 2009 R14 plus/MegaGraphic/1:24/HOTOVO

Moderátoři: Zdeněk-TEO, Zrzek

Uživatelský avatar
Mára79
Příspěvky: 146
Registrován: sob 21.1.2012 11:17
Bydliště: Březová nad Svitavou

Re: Audi A4 DTM 2009 R14 plus/MegaGraphic/1:24

Příspěvek od Mára79 »

Jestli se odhodláš ty kola stříkat tak z vlastní zkušenosti nedoporučuju tohle:
Obrázek
Efekt chromu na papíře nic moc, jedině ten disk natřít zředěným Herkulesem. Barva špatně schne, ráda a dobře se odlupuje. Klasickou stříbřenku taky nebrat.

Lepší koupit za polovic sprej od Motipu, třeba odstín: Škoda stříbrná na disky, pokud je podklad světlí, stačí dvě vrstvy i bez plniče a efekt je parádní, mám vyzkoušeno.
Uživatelský avatar
Ričmond
Příspěvky: 697
Registrován: ned 2.12.2012 13:38
Bydliště: Předměřice n. Jizerou

Re: Audi A4 DTM 2009 R14 plus/MegaGraphic/1:24

Příspěvek od Ričmond »

Díky za připomínky :)

Kola už mám ale hotové. Oblepování páskou moc nedoporučuju, je to hrozně pracné a výsledek není 100% (jak říká Teo, příště to zkusím jinak, ale tady už jsem to nechal tak). Ale i tak se mi to líbí víc než ty originály.

Drážkování už nechám, dezén bude vidět jenom zespodu. Takže i když je to teda trochu blbost, předělávat to nebudu. Tím bych problematiku kol uzavřel, ponaučení jsem si z toho odnesl :D

No a teď už něco k postupu. Mám zpracovanou příď vozu. Vše zatím sedí pěkně, autorovi myslím není co vytknout. Jediné co se mi nepozdává, tak vystřihovánka v návodu říká, že lze v blatnících udělat takové ty výdechy - dle návodových kreseb. Bohužel na tom dílku ale nejsou ani naznačené, takže jsem vůbec neměl tušení jak to proříznout, takže jsem blatníky nechal bez nich.

Obrázek Obrázek Obrázek

Tak zatím :)
yvan
Příspěvky: 975
Registrován: pát 20.1.2012 23:01

Re: Audi A4 DTM 2009 R14 plus/MegaGraphic/1:24

Příspěvek od yvan »

Ričmond píše:Bohužel na tom dílku ale nejsou ani naznačené...
To je částečně moje chyba. Ofsetový tisk zmavil záměrně nevýrazné stínování a pak to uplně zaniklo. Pokud by někdo chtěl, přikládám šablonku pro prořezání blatníků.

Obrázek
Uživatelský avatar
Ričmond
Příspěvky: 697
Registrován: ned 2.12.2012 13:38
Bydliště: Předměřice n. Jizerou

Re: Audi A4 DTM 2009 R14 plus/MegaGraphic/1:24

Příspěvek od Ričmond »

:arrow: Yvan - díky, tomu říkám přístup autora. U mně už je pozdě, ale i tak chválím :)

Já jsem podle návodu zpracoval střechu a skla. Ty jsem nakonec nijak neupravoval - odradily mě jména jezdců na sklech.

Obrázek

Dále jsem zpracoval levý bok karoserie. Myslím, že nebude na škodu trochu rozkouskovat fotky. Důležité je to dobře vytvarovat před lepením:

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Jenom u toho posledního dílku -s Nintendem- jsem si nebyl jistý v jaké poloze zalepit jeho spodní část, takže tu jsem zatím nechal tak a přilepil jenom tu horní.

Když jsem ty dílky začínal vyřezávat, říkal jsem si že to přece nemůže sednou přesně a opak byl pravdou. Opravdu dobrá práce autora, doufám, že zadní část vozu nepokazím a půjde to stejně pěkně sesadit dohromady :)

edit: doplněno poslední foto s natvarovaným bokem
Naposledy upravil(a) Ričmond dne čtv 14.8.2014 20:02, celkem upraveno 1 x.
scad
Příspěvky: 69
Registrován: ned 22.1.2012 23:46
Bydliště: Klatovy

Re: Audi A4 DTM 2009 R14 plus/MegaGraphic/1:24

Příspěvek od scad »

Musím říct. že se s tím pereš opravdu krásně :) Tvarovat a nespěchat je základ a tobě to zatím pěkně roste. Budu dál sledovat, jak ti to naše "miminko" roste ;)
Uživatelský avatar
Zdeněk-TEO
Moderátor
Příspěvky: 1292
Registrován: pon 12.12.2011 10:16
Bydliště: Havlíčkův Brod

Re: Audi A4 DTM 2009 R14 plus/MegaGraphic/1:24

Příspěvek od Zdeněk-TEO »

Riči, koukám, že na dveřích resp. celý bok, nemáš horní plochu nad vodorovnou čárou - nad klikami natvarováno. Celý bok je na horní hrana do obloučku.
Uživatelský avatar
Ričmond
Příspěvky: 697
Registrován: ned 2.12.2012 13:38
Bydliště: Předměřice n. Jizerou

Re: Audi A4 DTM 2009 R14 plus/MegaGraphic/1:24

Příspěvek od Ričmond »

:arrow: scad: díky :)

:arrow: Zdeněk: no ve skutečnosti chyběla jenom ta jedna fotka, hned jsem to napravil. Ale oči máš jako ostříž, já bych si toho skoro nevšimnul. Ale díky za připomenutí, jistota je kulomet. Je dobře, že to někdo hlídá :)
Uživatelský avatar
Ričmond
Příspěvky: 697
Registrován: ned 2.12.2012 13:38
Bydliště: Předměřice n. Jizerou

Re: Audi A4 DTM 2009 R14 plus/MegaGraphic/1:24

Příspěvek od Ričmond »

Tak dodělal jsem boky, doplnil ještě prolisy pro kliky:
Obrázek

Dále jsem zpracovával zadní část vozu, které jsem se nejvíc bál, ale nakonec to nějak dopadlo :) U dílku, který tvoří přechod nad nárazníkem jsem vyjímečně nepoužíval nejtupější nůž, ale nejostřejší. Potom se ty zuby krásně "polámaly" tam kde měly. Dále jsem sesadil všechny části karoserie. Myslím že to sedlo dobře, chybí už jenom nápravy a vnitřní žebra která zafixují finální podobu.

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Ať pořád jenom nechválím přesnost modelu, tak musím ještě pochválit kvalitu tisku a papír. Pracuje se s tím parádně.

Co se mi naopak nelíbí, je číslování dílů od MG.. Nelíbí se mi dělení na 4 části s číslováním od 1, přijde mi to zmatečné. Ale je to asi otázka vkusu..

Tak zatím a já z toho jdu konečně dělat DTM :twisted:
JoseFxx
Příspěvky: 869
Registrován: sob 21.1.2012 15:51
Bydliště: Liberec

Re: Audi A4 DTM 2009 R14 plus/MegaGraphic/1:24

Příspěvek od JoseFxx »

Ričmond píše:Co se mi naopak nelíbí, je číslování dílů od MG.. Nelíbí se mi dělení na 4 části s číslováním od 1, přijde mi to zmatečné. Ale je to asi otázka vkusu..
V tomto rozdělení dílů má prsty někdo jiný než MG :D
Naopak je to přehlednější. Rozdělíš si dílky dle barev, a víš kde celek začíná.

Jinak model ti hezky roste.
A pozor na chyby VELKÝ BRATR se dívá :D :D :D :D
Uživatelský avatar
kaktusak
Příspěvky: 2566
Registrován: sob 21.1.2012 10:39
Bydliště: Kyjov

Re: Audi A4 DTM 2009 R14 plus/MegaGraphic/1:24

Příspěvek od kaktusak »

Pereš se s tím parádně . Bude to pěkný model .
Uživatelský avatar
Ričmond
Příspěvky: 697
Registrován: ned 2.12.2012 13:38
Bydliště: Předměřice n. Jizerou

Re: Audi A4 DTM 2009 R14 plus/MegaGraphic/1:24

Příspěvek od Ričmond »

Díky :)

Ještě jsem dodělal ty nápravy. Kola jsem zatáčecí nedělal. Osy ze špejlí jsem vynechal, abych lépe vyžehlil případnou nerovnost a model stál na všech 4. Díly náprav jsem všechny vyztužil kartonem. Také jsem objevil první "chybičku" (jenom z principu :D)). Místo pro přilepení žebra přední nápravy je z každé strany o něco širší.

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Ještě doplním náhled na zadní přítlačné plošky za blatníkem:

Obrázek


No a příště už to bude snad komplet.
Uživatelský avatar
Ričmond
Příspěvky: 697
Registrován: ned 2.12.2012 13:38
Bydliště: Předměřice n. Jizerou

Re: Audi A4 DTM 2009 R14 plus/MegaGraphic/1:24

Příspěvek od Ričmond »

Tak hlásím dobojováno :)
Ještě před fotkami pár posledních poznatků:
-na dílcích difuzoru chyběly červené rysky pro přilepení kolmých vzpěrek k zadním přítlačným ploškám (jediný problém celé stavby)
-nejtěžší části modelu mně přišlo navázání předního blatníku a boku, sladit to s výdechy a udržet rovinu. Dále zadní spoiler - jednoduché, ale náročné na udržení geometrie

-jinak absolutní pohoda co se přesnosti a tisku týká
-překvapil mě počet dílů (u jednodušší přední nápravy) jsem napočítal asi 240
-38 hodin i s "neslavným" vylepšením kol

Z modelu mám radost, doporučuju (ale ne pro uplného začátečníka, nebyla to taková rychlovečka jak jsem čekal a nějaké to tvarování tam bylo :) )

No a už ty fotky:

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Obrázek Obrázek Obrázek


Doufám, že je to aspoň trochu koukatelné. Děkuji autorovi za parádní modýlek a všem co stavbu sledovali a radili.
cepix
Příspěvky: 38
Registrován: sob 20.7.2013 11:13

Re: Audi A4 DTM 2009 R14 plus/MegaGraphic/1:24/HOTOVO

Příspěvek od cepix »

pěkná práce :)
Odpovědět

Zpět na „Sport a F1“