IFA Multicar M25 / Firebox / 1:32 / HOTOVO

Moderátoři: Zrzek, spida, zvukar

Uživatelský avatar
fantomas666
Příspěvky: 151
Registrován: sob 21.1.2012 12:43
Bydliště: Olomouc

Re: IFA Multicar M25 / Firebox / 1:32

Příspěvek od fantomas666 »

Jestli je Ti vážně 13 let tak nezbývá něž hluboká poklona. Model mám doma a vím jak malinké všechny dílky podvozku jsou. Super práce a neboj i interier jednou dáš. ;)
Uživatelský avatar
kaktusak
Příspěvky: 2566
Registrován: sob 21.1.2012 10:39
Bydliště: Kyjov

Re: IFA Multicar M25 / Firebox / 1:32

Příspěvek od kaktusak »

Na 13 let je to perfektní výkon . Tento model se mi moc líbí a určitě si ho někdy postavím a i jeho další varianty ( pokud budou ) . Co se týká kabiny , tak tam jsou možné asi 3 způsoby lepení . Každopádně to zasklení budí respekt a je jedním s faktorů , proč tento model zatím odkládám .
Adsy
Příspěvky: 13
Registrován: čtv 22.5.2014 21:43

Re: IFA Multicar M25 / Firebox / 1:32

Příspěvek od Adsy »

Ďakujem všetkým za pozitívne ohlasy.
Myslím že vek nieje podstatný. Snažím sa získať skúsenosti do ďalších modelov.
:arrow: fantomas666-Tiež som mal rešpekt z tých malých dielov ale nakoniec to nebolo až také zlé, aj keď niektoré sa mi nepodarilo zlepiť na prvý krát a musel som použiť sken. ;)
:arrow: kaktusak-Tiež plánujem zlepiť aj 2. variantu - nosič kontajnerov. Už len preto že má zelenú kabínu ktorá sa mi páči viac ako modrá.
Uživatelský avatar
Venca 21
Příspěvky: 500
Registrován: sob 18.2.2012 22:56
Bydliště: Písek

Re: IFA Multicar M25 / Firebox / 1:32

Příspěvek od Venca 21 »

Ahoj, předpokládám, že kabiny jsou u obou variant modelů záměnné. Chtěl bych si někdy slepit variantu valník, ale se zelenou kabinou od nosiče kontejnerů. To by asi neměl být problém?
Uživatelský avatar
Tomáš S.
Příspěvky: 999
Registrován: sob 21.1.2012 21:39
Bydliště: Uherský Brod

Re: IFA Multicar M25 / Firebox / 1:32

Příspěvek od Tomáš S. »

Stavbu sleduji a mám několik dotazů.
:arrow: Kdy retušuješ? Zdá se mi, že až po slepení dílů a to podle mě není úplně ideální - mnohem lepší je retušovat každý díl zvlášť před slepením. Po slepení to maximálně lehce doladit.
:arrow: Čím rýhuješ? Zdá se mi, že některé hrany retušuješ zbytečně kvůli způsobu rýhování které naruší tisk.
:arrow: Čím jsi lepil tu kabinu (spoj sklo-papír)? Jak píše kolega Kaktusák výše, je několik způsobů jak na to, tak by mě zajímalo se kterým jsi nepochodil, abychom ti případně poradili.
:arrow: Kde je vzorek? :)

Myslím, že jsi na dobré cestě a model od modelu se budeš lepšit. Jinak model sis vybral moc pěkný - spoustu detailů, které to krásně oživují!

Venca 21: Už jsem nad tím taky špekuloval, protože té modré kabině a šedému podvozku nemůžu přijít na chuť (modrou bych bral tak leda s cisternou a kropičem). Zeleno - černý valník je prostě klasika ;) . A co jsem tak viděl tak by se to mělo dát bez problémů zaměnit. Jediná věc co mi zbývá, je vymyslet zakulacené blatníky na zadní kola 8-)
Adsy
Příspěvky: 13
Registrován: čtv 22.5.2014 21:43

Re: IFA Multicar M25 / Firebox / 1:32

Příspěvek od Adsy »

Ďakujem za rady, Tomáš.
:arrow: Vždy som retušoval až po zlepení a myslel som si že je to správne. Teraz už budem pred.
:arrow: Na rýhovanie používam tupý odlamovací nôž.
:arrow: Fóliu som lepil sekundovým lepidlom, prišlo mi to pevnejšie ako obojstranná páska.
:arrow: Laserové diely som na Slovensku nevedel zohnať, na ďalšej vystrihovačke už ale určite budú. 8-)
Uživatelský avatar
kaktusak
Příspěvky: 2566
Registrován: sob 21.1.2012 10:39
Bydliště: Kyjov

Re: IFA Multicar M25 / Firebox / 1:32

Příspěvek od kaktusak »

Taky budu kabiny přehazovat i když valník s MODROU kabinou vidím skoro každý den , když jedu do práce . Jak tady už proběhlo zelená je prostě klasika.
Uživatelský avatar
AmatER
Příspěvky: 623
Registrován: sob 21.1.2012 16:02
Bydliště: Marienbad
Kontaktovat uživatele:

Re: IFA Multicar M25 / Firebox / 1:32

Příspěvek od AmatER »

mám takový pocit, že FS říkal, že zaměnitelné jsou všechny díly rámu a kabiny, jen nástavba by měla být nalepená napevno a zaměňovat je na pochodu tedy nejde.
Adsy
Příspěvky: 13
Registrován: čtv 22.5.2014 21:43

Re: IFA Multicar M25 / Firebox / 1:32

Příspěvek od Adsy »

Tak a je HOTOVO! :)
Stavba korby bola pohodová, nič zložitého. Takisto aj doplnky ako zrkadlá, rezerva...


Model sa celkovo staval dobre, nenašiel som žiadne výrazné chyby. Snáď jedine na motore mi nesedelo niekoľko dielov. Ale to bola možno aj moja chyba. Najnáročnejšia časť bol podvozok. Obsahoval veľa miniatúrnych dielov. Medzi pozitíva modelu by som zaradil to že sa dá postaviť aj bez interiéru aj s ním, dá sa vylepšiť na niektorých miestach (prelisy na kabíne).

Celkovo je to krásny model a odporúčam ho postaviť si každému, kto sa zaujíma o VDT a MDT ;)


Tak a fotky dokončeného diela:
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek

A na záver ešte jedna ktorá poukazuje na veľkosť:
Obrázek

Prajem pekný deň.
Naposledy upravil(a) Adsy dne pát 11.7.2014 23:03, celkem upraveno 1 x.
Toptop
Příspěvky: 380
Registrován: sob 21.1.2012 11:10
Bydliště: Karlovy Vary

Re: IFA Multicar M25 / Firebox / 1:32 / HOTOVO

Příspěvek od Toptop »

Gratuluju k dokončení. Je to moc pěkné autíčko a fakt moc hezky postavené. SUPER!
Uživatelský avatar
kaktusak
Příspěvky: 2566
Registrován: sob 21.1.2012 10:39
Bydliště: Kyjov

Re: IFA Multicar M25 / Firebox / 1:32 / HOTOVO

Příspěvek od kaktusak »

Gratuluji k dokončení . Chybky tam jsou a jsem přesvědčený , že o nich víš . Každopádně na 13 roků výborný . Mladší dcera má 14 a do tak složitého modelu by se nepustila . Jsem rád , že model sedí , protože se ho chystám stavět i když ho dám do MDT :) . Jsem zvědav jak dopadne kabina u dalších stavitelů , je to nejtěžší fáze na modelu .

Takže jen tak dále a vzhůru do dalšího modelu .
dravec
Příspěvky: 272
Registrován: pon 3.3.2014 15:44

Re: IFA Multicar M25 / Firebox / 1:32 / HOTOVO

Příspěvek od dravec »

Také se přidávám ke gratulaci. Opravdu sis parádně poradil s tímto modelem. Jestli u tohoto koníčka vydržíš, tak se už dopředu těším na další modely. Rád budu sledovat, jak se budeš zdokonalovat.
Uživatelský avatar
Tomáš S.
Příspěvky: 999
Registrován: sob 21.1.2012 21:39
Bydliště: Uherský Brod

Re: IFA Multicar M25 / Firebox / 1:32 / HOTOVO

Příspěvek od Tomáš S. »

No máš něco špatně s kabinou - je posazená moc vysoko. To samé uchycení rezervy a filtru. Vypadá to, že to dělají buď držáky kabiny nebo špatně (vysoko) posazený motor. Nedokážu to z tvých fotek vyčíst. Zkrátka porovnej následující na reálném autě, tvém modelu a beta modelu. Je to poloha dolní hrany sklopené korby a dolní hrany kabiny vůči sobě a také polohu uchycení rezervy a filtru vůči podvozku a kabině. Nebo také ještě poloha kabiny vůči nárazníku.

Mrkni třeba sem, jak to má být v reálu:

Obrázek

A nebo jak je to na modelu i když tam není vůbec kabina spojena s podvozkem :? .

Obrázek Obrázek Obrázek

Pak ještě k tomu rýhování. Očividně ti i ten tupý odlamovák narušuje tisk. Někteří z nás používají špendlík zabodnutý v násadě. Špendlík nejlépe ten s plastovou/skleněnou hlavičkou (je tenčí). Důležité je vyhnout špičku špendlíku směrem od toho co rýhuješ aby špička nenarušovala tisk. Jako násadu mám dřevěnou kulatinku bezmála centimetr tlustou, ale použít můžeš i násady ze štětců a podobně.

Poslední co bych zmínil, je zašmudlaná nálepka/tabulka maximální rychlosti na zadním blatníku, nechceš jen tu samolepku vystříhnout z kopie a ještě přelepit? Jinak jak už jsem psal, tvoje stavba se mi líbila a budu ti držet palce i při další stavbě ;) .

Fotky půjčeny z galerií Fireboxu na Rajčeti: http://firebox.rajce.idnes.cz/" onclick="window.open(this.href);return false;
Misek12
Příspěvky: 95
Registrován: čtv 17.1.2013 16:09
Bydliště: Nová Ľubovňa a som na to hrdý

Re: IFA Multicar M25 / Firebox / 1:32 / HOTOVO

Příspěvek od Misek12 »

Tá kabína sa k podvozku neprichycuje ??
Adsy
Příspěvky: 13
Registrován: čtv 22.5.2014 21:43

Re: IFA Multicar M25 / Firebox / 1:32 / HOTOVO

Příspěvek od Adsy »

Kabína sa k podvozku prichytáva vpredu držiakmi a vzadu je tiež opretá o držiak.
:arrow: Tomáš S. -viem, naozaj je vysoko. Musel som upraviť predné držiaky aby bola vôbec v rovine. Je to spôsobené tým, že motor mám vysoko. Vyšlo mi to tak, ale nemyslím že mám motor prichytený zle, pretože spojka je umiestnená v nosníku ktorý je prilepený k rámu. Neviem kde sa stala chyba, Som zvedavý, ako to budú mať ostatní stavitelia... Ohľadom rýhovania - ten špendlík bude určite lepší, ďakujem za tip. Tabuľku na blatníku som už prelepil.

Na záver vám chcem všetkým poďakovať za podporu, ktorú som potreboval a tiež za rady do budúcich stavieb... Je vidieť, že tu sú naozaj skúsení a ochotní modelári. ;)
Odpovědět

Zpět na „Nákladní vozy a tahače“