PRAGA V3S 130mm raketomet vz.51/PKGraphica/1:32

Moderátoři: Zrzek, spida, zvukar

Odpovědět
vojta78
Příspěvky: 857
Registrován: pát 20.1.2012 22:04
Bydliště: Šternberk

PRAGA V3S 130mm raketomet vz.51/PKGraphica/1:32

Příspěvek od vojta78 »

Tak jsem se, vážení modeláři, rozhodl krapet odbočit od svých zvyklostí a opět zkusit model jiného vydavatele. Už při finišování u KNB mě napadlo, udělat si menší sérii modelů PRAGA V3S. Doma mám zatím jen tři. Ještě koupím další výtisk tohoto modelu, z kterého udělám jen valník, a sklopku, která vyšla nedávno.
Jako první mi padla do ruk tato verze klasického valníku s přídavným raketometem ráže 130mm vz.51.
Zde první fotky:
Obrázek Obrázek
Obrázek Obrázek Obrázek
Zpočátku jsem měl obavy z kroucení, profilovaný rám nebudil právě důvěru. Jsem zvyklý na riperovácký, kde je pevný, stabilní už od počátku stavby. Taky se moje obavy potvrdily, proto jsem rám od začátku usazoval mezi dva hranoly z balsy, které držely vše pevně v rukou. Postupně, po přidávání dalších přepážek, rám držel rovinu. Docela se mi ulevilo. Rám po prolakování drží tvar dokonale. Přilepil jsem už i nádrž a další drobnosti. Čeká mě přední náprava.
Překvapilo mě, jak je model pěkně propracován. Zvlášť na motor se těším. Je to zábava od začátku a počítám, bavit se budu až do konce.
Zatím čau u dalšího postupu.
P.S.: Příště se budu snažil udělat lepší foto, slibuji.
Uživatelský avatar
Ričmond
Příspěvky: 697
Registrován: ned 2.12.2012 13:38
Bydliště: Předměřice n. Jizerou

Re: PRAGA V3S 130mm raketomet vz.51/PKGraphica/1:32

Příspěvek od Ričmond »

Rovný rám a půl práce hotovo :)
V3S se tu moc nevidí, takže budu chodit nakukovat. Mám doma sklápěč a tam mě motor taky překvapil. Navíc je tam fotka i reálného motoru.

Takže ať se daří ;-)
Uživatelský avatar
Zdeněk-TEO
Moderátor
Příspěvky: 1292
Registrován: pon 12.12.2011 10:16
Bydliště: Havlíčkův Brod

Re: PRAGA V3S 130mm raketomet vz.51/PKGraphica/1:32

Příspěvek od Zdeněk-TEO »

Vojto máš na rámu malou chybu v lepení. Přední nárazník a návaznost dílů na něj by měla být následující...viz foto.
Obrázek

A ještě si myslím, že by tato vzpěra měla být prohnutá, ve skutečnosti tuším, že takto je.....
Obrázek

A propo....pan Knotek má stále valník u sebe v prodeji...tedy aspoň na akci ve Slavičíně ji měl.
vojta78
Příspěvky: 857
Registrován: pát 20.1.2012 22:04
Bydliště: Šternberk

Re: PRAGA V3S 130mm raketomet vz.51/PKGraphica/1:32

Příspěvek od vojta78 »

V obrázkovém návodu je to zobrazeno tak jak to mám já. V tom případě je chyba v návodu. Místo pro díl 24L a P tam je. Ani o prohnutí vzpěry není žádná zmínka. Asi jsem si mě projít reporty jiných modelářů. Snad to nebude nijak vadit při stavbě. Díky moc TEO za upozornění. Udělám tyto kroky u dalších modelů V3S. Musím si na takové věci dát pozor.
Můj prodejce v Olomouci má už jen tuto verzi, pak "Sněhurku" a fekál. zatím se pustím do stavby těchto. I z tohoto modelu jde udělat valník, stačí nepřidávat ten raketomet. Ale není problém valník objednat, rovnou i se sklopkou.
Uživatelský avatar
Zdeněk-TEO
Moderátor
Příspěvky: 1292
Registrován: pon 12.12.2011 10:16
Bydliště: Havlíčkův Brod

Re: PRAGA V3S 130mm raketomet vz.51/PKGraphica/1:32

Příspěvek od Zdeněk-TEO »

Vojto...já jsem si prošel všechny modely PV3S co mám už zakoupené a vypadá to, že ta vzpěra bude správně podle toho jak jsi ji slepil Ty.
Nové verze jako je fekál, sklápěčka mají na vzpěře už místo k nalepení dílu podle jeho vzhledu....u valníku to bylo asi ještě postaru. Tím že to nemáš prohnuté se nic nepokazí, to se bát nemusíš. Taky jsem psal, že si myslím, což znamená že nemusím mít pravdu......Hodně zdaru při lepení...modely PV3S jsou velmi nádherné na lepení a výsledek je velice atraktivní.....až budu mít více času, opět si rád jednu z verzí postavím.
vojta78
Příspěvky: 857
Registrován: pát 20.1.2012 22:04
Bydliště: Šternberk

Re: PRAGA V3S 130mm raketomet vz.51/PKGraphica/1:32

Příspěvek od vojta78 »

Ahoj,
tak další postup je tu. Přední náprava je hotová. Není 100%, ale celkem to jde. Dal jsem do kupy i vzduchové nádrže.
Tu mám foto současného stavu modelu.
Obrázek Obrázek Obrázek
vojta78
Příspěvky: 857
Registrován: pát 20.1.2012 22:04
Bydliště: Šternberk

Re: PRAGA V3S 130mm raketomet vz.51/PKGraphica/1:32

Příspěvek od vojta78 »

Ahoj, nerad bych, aby jste si mysleli, že jsem se na tento super model vykašlal. Mám jen těžkou krizi. Nějaké ty záchvěvy, rozdělám si nářadí, lepidlo, barvu na retuš, jo, občas i něco ustřihnu. Po krátké chvilce práce přestane bavit. To je pak lepší zabalit a nechat to být. Ani drobnosti, které mě často nastartovali k práci, nepomáhají.
Pokud mě přepadne snaha něco dělat, dám sem foto dalšího postupu.
Uživatelský avatar
Ričmond
Příspěvky: 697
Registrován: ned 2.12.2012 13:38
Bydliště: Předměřice n. Jizerou

Re: PRAGA V3S 130mm raketomet vz.51/PKGraphica/1:32

Příspěvek od Ričmond »

Chuť musí být a než něco udělat škaredě, protože spěcháš nebo se ti nechce je lepší to na chvilku skovat :) Tak ať se brzo zase chce ;-)
Odpovědět

Zpět na „Vojenská technika“