Open Fan Race 2013 (OFR2013) Soutěž -SKONČENO-

Fantastika a ostatní modelové kategorie

Moderátor: tata

Zůčastním se ?

Ano
20
41%
Ne
29
59%
 
Celkem hlasů: 49

Uživatelský avatar
tata
Moderátor
Příspěvky: 195
Registrován: pon 12.12.2011 19:04
Bydliště: Galaxie Orlová

Open Fan Race 2013 (OFR2013) Soutěž -SKONČENO-

Příspěvek od tata »

Již teď s předstihem vyhlašujeme novou soutěž pro příští ročník (2013) APC v Brně !!!!
Vše podstatné je napsáno na plakátu pokud něčenu nerozumíte ptejte se 8-)

Obrázek Obrázek

---------------- Stáhnout model možno ... http://www.sulaco.cz/open-fan-race-2013.pdf" onclick="window.open(this.href);return false; -------------------------

Vyhlášen bude i nejlepší Tým čili je možnost se spojit třeba parta v modelářském kroužku ,parta od hospodského stolu :lol: atd.
Podmínkou pro toto bude společné Logo nebo něco podle čeho bude poznat že lodě patří do jednoho týmu .


Vaše stavby prezentujte přímo zde těšíme se na vaše nápady .

PS: Při tisku použíjte nastavení --přispůsobit na tisknutelnou plochu -- jinak se může stát že se spodní část stránky nevytiskne celá !!
PS2: Velikost dílu prosím neměnit !!! Ať nemáme na startu kousky velikosti Sulaca :D

:arrow: Oficiální loga závodu možno dát na lodě není podmínkou .....
http://www.sulaco.cz/OFR-2013/OFR-2013-KULATE.png" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.sulaco.cz/OFR-2013/OFR-2013-OFR.png" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.sulaco.cz/OFR-2013/OFR-2013-CERNE.png" onclick="window.open(this.href);return false;
spida
Moderátor
Příspěvky: 735
Registrován: pon 12.12.2011 12:20
Kontaktovat uživatele:

Re: Open Fan Race 2013 (OFR2013) Soutěž

Příspěvek od spida »

Chtěl jsem se zeptat, jestli se musí použít pouze těch 5 dílů a nebo se mužou i nějaké přidělat?
Uživatelský avatar
tata
Moderátor
Příspěvky: 195
Registrován: pon 12.12.2011 19:04
Bydliště: Galaxie Orlová

Re: Open Fan Race 2013 (OFR2013) Soutěž

Příspěvek od tata »

Oněch 5 dílů se použít musí ale dodělat další je dovoleno !
spida
Moderátor
Příspěvky: 735
Registrován: pon 12.12.2011 12:20
Kontaktovat uživatele:

Re: Open Fan Race 2013 (OFR2013) Soutěž

Příspěvek od spida »

Tak jsem trochu blbnul
Obrázek
Uživatelský avatar
alien99
Příspěvky: 128
Registrován: úte 3.1.2012 19:07
Kontaktovat uživatele:

Re: Open Fan Race 2013 (OFR2013) Soutěž

Příspěvek od alien99 »

Jen blbni. :lol: .....těch 5 skupin je podmínkou soutěže....jestli doděláš extra ještě dalších dvacet...proč ne?......a teamovej název máš?.... :mrgreen:
spida
Moderátor
Příspěvky: 735
Registrován: pon 12.12.2011 12:20
Kontaktovat uživatele:

Re: Open Fan Race 2013 (OFR2013) Soutěž

Příspěvek od spida »

SPIDÁTOR TEAM :D
spida
Moderátor
Příspěvky: 735
Registrován: pon 12.12.2011 12:20
Kontaktovat uživatele:

Re: Open Fan Race 2013 (OFR2013) Soutěž

Příspěvek od spida »

Tak jakš takš hotovo. Chtěl bych upozornit všechny účastníky této race, že můj stroj je čistě závodní speciál bez jakékoliv výzbroje a tuto race poletím v duchu fair - play.
A nyní pojďme k představení speciálu
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
A ještě pár taktickotechnických údajů
:arrow: Manévrovatelnost - výborná
:arrow: Rychlost - neuvěřitelná
:arrow: Dolet - obrovskej
:arrow: Stoupání - neskutečné
:arrow: Pilot - ten nejlepší
Ještě bych chtěl požádat vedení soutěže o uvolnění oficiálního loga pro implementaci na závodní speciál
Uživatelský avatar
alien99
Příspěvky: 128
Registrován: úte 3.1.2012 19:07
Kontaktovat uživatele:

Re: Open Fan Race 2013 (OFR2013) Soutěž

Příspěvek od alien99 »

trochu hrubějc opracovaná....ale jsou......teda Loga :twisted:

http://www.sulaco.cz/OFR-2013/OFR-2013-KULATE.png" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.sulaco.cz/OFR-2013/OFR-2013-OFR.png" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.sulaco.cz/OFR-2013/OFR-2013-CERNE.png" onclick="window.open(this.href);return false;

......jsou to PNG s průhlednou barvou, tak se dají dát do projektu
To poslední je speciálně pro tebe Spído.....na to camo jak dělaný....a třeba i invertovaný.
Naposledy upravil(a) alien99 dne úte 28.2.2012 23:11, celkem upraveno 1 x.
spida
Moderátor
Příspěvky: 735
Registrován: pon 12.12.2011 12:20
Kontaktovat uživatele:

Re: Open Fan Race 2013 (OFR2013) Soutěž

Příspěvek od spida »

tak mám staženo
Obrázek
Jak to vidí pilot
Obrázek
bernie
Příspěvky: 690
Registrován: úte 14.2.2012 11:15

Re: Open Fan Race 2013 (OFR2013) Soutěž

Příspěvek od bernie »

....sice se jedná o projekt "what if", ale i tak si myslím, že vlaječka na právě straně by měla být otočená i když není kokardového tvaru. Tedy modrým klínem vpřed :roll:

BTW - chybí ti na levém skle za hlavou nálepka McDrive :D
spida
Moderátor
Příspěvky: 735
Registrován: pon 12.12.2011 12:20
Kontaktovat uživatele:

Re: Open Fan Race 2013 (OFR2013) Soutěž

Příspěvek od spida »

Já to určitě opravovat nebudu. Koukal jsem na všechny závodní auta (formule, rally,Dakarky) a ani najednom jsem neviděl že by na pravé straně měly opačně vlajku ze jménem pilota a to ani u zahranišních aut, takže vlajka zustane tak jak je. ;)
bernie
Příspěvky: 690
Registrován: úte 14.2.2012 11:15

Re: Open Fan Race 2013 (OFR2013) Soutěž

Příspěvek od bernie »

OK.

Jen jsem našel k opravě svisle orientované vlajky u "what if" Tatry designéra Krále pěkné povídání, proč to tak je:

Způsob vyvěšování se řídí podle pravidla, které vychází heraldických zásad. Barvy české vlajky vycházejí z livrejních barev českého krále, které se promítly i do jeho praporu a kladou barvu bílou (stříbrný lev) nad barvu červenou (červený štít). Livrejní barvy jsou odvozeny od barev znaku a kladou vždy barvu figury nad barvu štítu, neboť evidentně pozice nahoře je čestnější než pozice dole. Proto je naše vlajka tvořena bílým pruhem nad pruhem červeným. Protože píšeme zleva doprava (a nikoliv obráceně jako Arabi či Židé), je i levá strana považována za čestnější než pravá. To jsou důvody, proč vexilologická a heraldická etiketa a zákony stanoví, že při svislém vyvěšení české vlajky nelze z vodorovné pozice jenom posunout vlajku ve směru hodinových ručiček o 90°, ale je nutno ji i obrátit "na rub", aby bílý pruh vlajky byl umístěn při čelním pohledu pozorovatele nalevo od červeného.
zdroj:čvs


Třeba se s tím moderátor nějak popere v rámci OT tohoto témata a přeložení do příslušné sekce - přeba tipů a triků
spida
Moderátor
Příspěvky: 735
Registrován: pon 12.12.2011 12:20
Kontaktovat uživatele:

Re: Open Fan Race 2013 (OFR2013) Soutěž

Příspěvek od spida »

opravdu je to hodně ot. Tato vlajka je jakoby ve větě a při pohledu na ní je správně. A jak jsem psal výše. Na žádném závodním autě, nenajdeš na pravé straně vlajecku u pilota opačně
Uživatelský avatar
alien99
Příspěvky: 128
Registrován: úte 3.1.2012 19:07
Kontaktovat uživatele:

Re: Open Fan Race 2013 (OFR2013) Soutěž

Příspěvek od alien99 »

SPÍDO, TYTO BEREŠ HODNĚ VÁŽNĚ..... :twisted:

Já jsem taky začal...ale můj stroj se bude moct dát ovládat Joypadem na playstationa ;) ...takovou haldu nepotřebných přístrojů nepotřebuju :lol:

Team: AP Racing Team.

Zkusim něco jiného a po vzoru tuničů si díly vyřežu bílý a pak je nějak (nevim ještě jak) vytunim a model pak nastříkám.....to bude vypadat.... :shock:
spida
Moderátor
Příspěvky: 735
Registrován: pon 12.12.2011 12:20
Kontaktovat uživatele:

Re: Open Fan Race 2013 (OFR2013) Soutěž

Příspěvek od spida »

Tomys píše:Šoupnem do do tipů a triků?
jasan
Odpovědět

Zpět na „Sci-fi, fantasy a ostatní papírové modely / Sci-fi, fantasy and other paper models“