Volvo 245 / NIKE / 1:25

Moderátoři: Zdeněk-TEO, Zrzek

Odpovědět
cenda
Příspěvky: 72
Registrován: ned 22.1.2012 19:48
Bydliště: Střílky (občas Kyjov)

Volvo 245 / NIKE / 1:25

Příspěvek od cenda »

Zdravím všechny

Chtěl bych poděkovat numimu za sběrku, díky které jsem si mohl koupit tento model i model Volva 244 od stejného vydavatele ;)
Model 244 budu také lepit, ale až později :) a pokud se mi podaří si s majitelem jednoho vozu zajistit oměření a nafocení, tak časem upravím model 244 na 262C od Bertoneho :) ale to je jen takový plán do budoucna :)

Jinak pro mě jako pro majitele Volva a mechanika v servisu Volvo byly tyto modely prostě něco, co jsem musel mít :D

K samotnému modelu musím říct, že mě překvapila možnost individuální úpravy pomocí spousty zaměnitelných dílů (např. levostranné nebo pravostranné řízení, manuální nebo automatická převodovka, spousta disků kol, atd...)

Předem říkám, že stavím z kopie. Přijde mi škoda rozstříhat originál takového modelu
Náhled na origo šmikajdu
Obrázek Obrázek

Zatím jsem se rozhodl, že si slepím verzi s levostranným řízením a manuální převodovkou. Další varianty budu promýšlet až v průběhu

A nyní již něco málo z postupu :)
Obrázek Obrázek

Jinak jsem zvědavý jak dobře se poperu s lepením jen na tupo :D

P.S.: Předem říkám, že fotky se budu snažit dělat co nejlíp a pokud možno, tak za denního světla a ne pod lampičkou :D
cenda
Příspěvky: 72
Registrován: ned 22.1.2012 19:48
Bydliště: Střílky (občas Kyjov)

Re: Volvo 245 / NIKE / 1:25

Příspěvek od cenda »

Tak přidávám další postup. Zatím to jde rychle, ale interiér bude asi hodně na dlouho. Jinak jsem rád, že lepím z kopie, protože se mi podařilo udělat pár nepřesností :(

Obrázek Obrázek

Hlavně u levého zadního světla to jde vidět
cenda
Příspěvky: 72
Registrován: ned 22.1.2012 19:48
Bydliště: Střílky (občas Kyjov)

Re: Volvo 245 / NIKE / 1:25

Příspěvek od cenda »

Tak to postupně nabývá na tvarech Volva :D
Jinak jsem měl jeden velký problém... vybrat si, jaké použít disky, protože autor dal na výběr z 10 variant :D

Obrázek Obrázek

Jinak je vidět, že tu pravou bočnici mám z nějakého důvodu trošku zvlněnou, tak snad se to srovná po přilepení střechy :)

Obrázek

A musím přiznat, že ta hliníková páska na bocích nevypadá až tak dobře, jak jsem si původně myslel že bude :(
JoseFxx
Příspěvky: 869
Registrován: sob 21.1.2012 15:51
Bydliště: Liberec

Re: Volvo 245 / NIKE / 1:25

Příspěvek od JoseFxx »

Měl jsi dát o disky hlasovat.
Dobře ti to roste ;)
cenda
Příspěvky: 72
Registrován: ned 22.1.2012 19:48
Bydliště: Střílky (občas Kyjov)

Re: Volvo 245 / NIKE / 1:25

Příspěvek od cenda »

Hlasování může proběhnout příště ;) ještě je v šuplíku dvoustovka sedan :)
cenda
Příspěvky: 72
Registrován: ned 22.1.2012 19:48
Bydliště: Střílky (občas Kyjov)

Re: Volvo 245 / NIKE / 1:25

Příspěvek od cenda »

Tak přináším další postup. Konečně mám hotový interiér :D nejsem akorát úplně spokojený s opěradly předních sedaček, tak snad to do příště vylepším :)

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Jinak v interiéru je spousta různých drobností, které mi daly zabrat. Konkrétně spony pro pásy. Nejdřív jsem je jak blbec lepil způsobem, že jsem si vytvořil chlopeň, slepil obvod o šířce 1 mm :D a pak přilepil boky spony. Další jsem si už podlepil na potřebnou tloušťku a lepily se daleko líp :)

A model se mi podařilo také uzavřít střechou :)

Obrázek

Nyní mi zbývá jen čelní okno a nějaké drobnosti okolo a bude hotovo :)
cenda
Příspěvky: 72
Registrován: ned 22.1.2012 19:48
Bydliště: Střílky (občas Kyjov)

Re: Volvo 245 / NIKE / 1:25 / HOTOVO

Příspěvek od cenda »

Tak konečně můžu prohlásit HOTOVO :D

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Shrnul bych to tak, že model se lepil dobře ( i přesto, že jsem lepil z kopie ), všechno sedělo jak mělo. Jediný co by mohlo být lepší, tak je určitě retuš, se kterou jsem si moc hlavu nelámal.
Jinak návodných kreseb byl dostatek, akorát psaný návod by chtěl poupravit co se týče posloupnosti lepení dílů a celků a některé díly nebyly ani zmíněny. Naštěstí když člověk přemýšlí, tak si toho všimne, že má nějaký díl navíc :D
Odpovědět

Zpět na „Ostatní“