T-34/76 / GPM / 1:25

Modely soutěžní kategorie PT

Moderátor: jenda.e

Odpovědět
Uživatelský avatar
Tomas38
Příspěvky: 20
Registrován: stř 16.4.2014 14:26
Bydliště: okres J.H.

T-34/76 / GPM / 1:25

Příspěvek od Tomas38 »

Zdravím,
již dlouho jsem vám sliboval, že se pustím do mého úplně prvního polského modelu-T34. Písemky za mnou, prázdniny před námi, takže jsem se to toho konečně pustil! :D

Začátek stavby nebyl nijak těžký, hlavně jsem koukal na to, aby kostra nebyla zkroucená.
ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek

ObrázekObrázek
mi to tady připadá jak motorový člun :lol: ...

Obrázek
zřejmě malá chybička :?
asi to mělo být stejně jako vpředu:
Obrázek

ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek

Tak snad to dobře dopadne :mrgreen:
Uživatelský avatar
Tomas38
Příspěvky: 20
Registrován: stř 16.4.2014 14:26
Bydliště: okres J.H.

Re: T-34/76 / GPM / 1:25

Příspěvek od Tomas38 »

Tak jsem už dodělal základ-korbu. Téměř vše co šlo, je zaretušované. Co mi akorát nesedlo je ta zadní část (tam kde budou výfuky).
Nikam nechvátám, takže postupuji pomaleji (opět podotýkám, že to je můj 1. polský model).

ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek
A teď čím pokračovat? :D
chuan
Příspěvky: 395
Registrován: úte 24.1.2012 22:26
Bydliště: Praha

Re: T-34/76 / GPM / 1:25

Příspěvek od chuan »

Z fotek to vypadá že ti sedlo už to žebro špatně a od toho se odvíjí i ta nepřesnost na obšívce, musíš nejdřív vše vyzkoušet nasucho a potom podle potřeby upravovat. Odřezávat, brousit a tak podobně. takhle máš hezkou přední část a zadek je nekoukatelnej. Zkus to zamaskovat nějakejma máskama, nebo mě napadlo naimitovat tam nějakej svár.
Uživatelský avatar
Tomas38
Příspěvky: 20
Registrován: stř 16.4.2014 14:26
Bydliště: okres J.H.

Re: T-34/76 / GPM / 1:25

Příspěvek od Tomas38 »

Jsem to nasucho zkoušel, ale odřezávání čehokoli by stejně asi nepomohlo. Vše jsem lepil podle vyznačených linií, ale ten zadní díl měl podle mě být prostě větší... Chybami se člověk přeci člověk učí :idea: :mrgreen:. Snad to půjde zamaskovat.
A kdybych ten spodní díl posunul víc dozadu, tak by zase nevycházel předek.
Uživatelský avatar
Dejv
Příspěvky: 39
Registrován: sob 21.1.2012 9:02

Re: T-34/76 / GPM / 1:25

Příspěvek od Dejv »

Ahoj, to je škoda, že to nesedlo. Řešit se to možná ještě dá - za předpokladu, že jsi obšívku na ty rozměrově zmršené lasery lepil koresem stačí opatrně nahřívat nad párou a sloupnout jí, následně nechat vyschnout pod zátěží a pokud bude použitelná opravit retuš - stokrát viděná chyba začátečníků, khaki barva není tmavě zelená, ale spíše dohněda, chce si s tím mícháním vyhrát. Pak bych vyhodil laser kostru (nebo ne, použiješ příště, je to dobře zpracovatelný matroš) a nahradil jí originál kostrou z vystřihovánky, pokud bude rozměrově sedět, což si vyzkoušíš nasucho před lepením. Pokud nebude, zkus jiný model. Držím palce, chce to jen trpělivost ;) .
Uživatelský avatar
kiwiisek
Příspěvky: 176
Registrován: úte 24.1.2012 13:25

Re: T-34/76 / GPM / 1:25

Příspěvek od kiwiisek »

No..podívej se do originálu , jestli jsi neměl okraje dílů laserové kostry obrousit , aby se k sobě lepily ne na hranu , ale na plochu...
celý ten zadek je posunutý o tloušťku kartonu níž....jak vrch korby , tak blatníky....
proto si myslím , že jsi tam vlepil žebro , tak , jak bylo a neobrousil ten úkos..
Uživatelský avatar
bedatruhlar
Příspěvky: 497
Registrován: pát 20.1.2012 22:36
Bydliště: kyjovsko

Re: T-34/76 / GPM / 1:25

Příspěvek od bedatruhlar »

Tak tedy Pánové ,než začnete rozdávat rady jak na to,není špatné nahlédnout do orginál vystřihovánky modelu.Na kostře nejsou žádné značky na zkosení,,zešlifovat" a náprava z kostry ze sešitu ,tak to taky nepude, bo tam není.Toliko můj pohled na věc,tento problém je třeba řešiti průběžně ,dle hesle ,obšívka má vždy pravdu.
chuan
Příspěvky: 395
Registrován: úte 24.1.2012 22:26
Bydliště: Praha

Re: T-34/76 / GPM / 1:25

Příspěvek od chuan »

Jak psal Béda je třeba kostru když nesedí upravit, naopat to fakt nejde.
Odpovědět

Zpět na „Pásová technika / Tracked vehicles, tanks“