Chevrolet Monza GT / Antimon / 1:24 Hotovo

Moderátoři: Zdeněk-TEO, Zrzek

Odpovědět
Uživatelský avatar
JoskaM
Příspěvky: 1635
Registrován: sob 21.1.2012 9:17
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Chevrolet Monza GT / Antimon / 1:24 Hotovo

Příspěvek od JoskaM »

Synek mě přemluvil k této zajímavé předloze a když si ještě Ondra Hejl posteskl při prodeji, že ji neviděl lesklou slepenou...tak jsem se do ní pustil.

Předloha: (co nám říkat Wicky a překladač :?: :lol: ) (obrázků po zadání do strýčka Googla vyběhne hab-a-kuk)
Koncept dvojmístného kupátka s motorem uprostřed z roku 1962 vychází z běžného typu Chevrolet Corvair. Nikdy nešel do výroby.

Pod vedením Billa Mitchella bylo kupátko navrženo konstruktéry Larry Shinoda a Tony Lapine. Dveře se zvedaly vzhůru jako baldachýn, stejně tak i zadní víko motoru. Motor byl použit standardní Corair 2,4 litrů plochý šestiválec se dvěmi karburátory a výkonem 102 hp (76kW) - to dnes nemá snad ani fóbie :lol: zase ten zvuk musí být jiný :shock: . Na rozdíl od Corvairu byl motor montován před zadní nápravu a byl otočen o 180°.
Podvozek s rozvorem 2337mm byl o 405mm kratší, tak jako ostatní rozměry vozu - délka 4191mm a výška vozu 1067mm (sem si to odměřil od podlahy, inu do toho to auta se nenastupovalo, ani nenasedalo, ale naléhalo (možná i v něm :lol: ) - Wiky tedy říká, že rozměry je to malý sportovní vůz.
Kromě moderního vzhledu zde byly použity i inovativní funkce - např. kola ze slitin hořčíku, kotouče na všech kolech, pevná sedadla s nastavitelnými pedály.
Koncept byl inspirací pro pozdější Corair (1965-1969) a také Corverre C3 o další pětiletku později.

Vůz byl představen veřejnosti roku 1962 v Elkhart Lake - pro nadšence byl okamžitě hitem, reportéři prý jen napsali "Nádherný" (gorgeous)
V současné době je Corvair Monza GT koncept jedním z významných vozidel sbírky dědictví GM.
(za případné nepřesnosti může Wiky, Google, a snaha vám tuhle leštěnku představit)

Model
1 - model se bude perfektně kopírovat - není to A4 - ale něco většího :lol:
2 - kopírovat není nutné, protože model obsahuje 2 modely, - rozdíl je v tisku, standardní offset a obyčejný papír, a pak křídový papír a standardní offset rozdíl je naprosto neuvěřitelný
3 - žádný psaný návod. jen zadní strana s pérovkami.
4 - možno dokoupit laser - dezénky na pneu a pak pár detailů
5 - model zatáčí, ale kola se neotáčí
Obrázek
Po přenesení úseček na rub jsem zjistil, že papír neodpouští ani křivý pohled
Obrázek


S velkými obavami jsem pustil do stavby, taková rehábka pro ruku po sundání dlahy. podle toho to taky vypadá, občas pěkně zabolí. Ale vymlouvat se nebudu, nebude to za mě výstavní kousek, ten lesklý tisk a křídový papír neodpouští nic. (poškrábete ho, zašpiníte velmi lehce, ale že by se loupal - to nemohu říci - maximálně při stříhání nebo řezání, ale to nestojí za řeč. Na retuš jsem si koupil fixku stříbrnou od Centropenu, sedí perfektně jak pro křídový papír tak i pro ten obyč.

folii jsem použil tenkou ani nevím z čeho. lepena samolepkou a lepidlem od Koresu - takové to místo bělítka ne rtěnka, i tak se mi to nepovedlo na 100%, drobnou upravu bych doporučil i u zadních žaluzii - ustřihnout chlopně, nalepit na místo a pak na tupo doladit délku žaluzií(jsou o chloupek delší a měly snahu se vyboulovat. snad nebudu mít problém až tam narvu zadní nápravu a roztáhne se mi to :roll: ,
daší chybkou je číslo 34 a 35 - vnitřní tapecirung dveří, jsou prohozená čísla.
Jinak i přes otlaky, které se nesnažte opravit, to samé vyteklé lepidlo - pozor na to, jinak papír se lepí dobře.

Dosti řečí fotky:
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Naposledy upravil(a) JoskaM dne ned 4.5.2014 18:40, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Vojta Č.
Administrátor
Příspěvky: 1356
Registrován: pon 5.12.2011 16:28
Bydliště: Matka měst

Re: Chevrolet Monza GT / Antimon / 1:24

Příspěvek od Vojta Č. »

Jo tak tohle je šílenej materiál. Asi by to chtělo si od Tomyse sehnat rukavičky, který má na osazování echt drahejch echt chromovanejch baterií (jakpak by se s nima asi lepilo...), protože na tohle se samozřejmě nedá ani podívat, aby na tom člověk nenadělal fleky :D
Uživatelský avatar
JoskaM
Příspěvky: 1635
Registrován: sob 21.1.2012 9:17
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Re: Chevrolet Monza GT / Antimon / 1:24

Příspěvek od JoskaM »

To jo, ale když to pak vidíš, tak to bude stát za to...
Uživatelský avatar
Tomys
Příspěvky: 1059
Registrován: pon 12.12.2011 10:56
Bydliště: Sparta, Greece

Re: Chevrolet Monza GT / Antimon / 1:24

Příspěvek od Tomys »

Rukavičky mám, to je jasný....
Uživatelský avatar
JoskaM
Příspěvky: 1635
Registrován: sob 21.1.2012 9:17
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Re: Chevrolet Monza GT / Antimon / 1:24

Příspěvek od JoskaM »

a kdy do ní střihneš?
Aby nebylo jen u keců:
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Prakticky zbývají jen kola, abych nikoho neodradil - model se staví perfektně, šablona skla sedí, zadek, složitá část, je bez problémů, trochu mě zarazilo, kde jsou žebra a kde končí podlaha.
Určitě doporučím žebra moc nelepit, jen chytit spodek. chtěl jsem nahradit interér a kola matnou částí, ale nakonec to nechám vše v lesku a nepoužiji ani dezeny, nechám to pro druhého stavitele, až do toho doroste.

Takže jediná zdrádnost je ten papír věřím, že kdyby byl tužší, tak by se stavělo lépe.
Uživatelský avatar
Tomys
Příspěvky: 1059
Registrován: pon 12.12.2011 10:56
Bydliště: Sparta, Greece

Re: Chevrolet Monza GT / Antimon / 1:24

Příspěvek od Tomys »

Do tohodle nestrihnu nikdy... :-)
Smíšek 27
Příspěvky: 29
Registrován: pát 26.4.2013 12:52

Re: Chevrolet Monza GT / Antimon / 1:24

Příspěvek od Smíšek 27 »

Tohle je moc složitý,ale vypadá dobře
Uživatelský avatar
JoskaM
Příspěvky: 1635
Registrován: sob 21.1.2012 9:17
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Re: Chevrolet Monza GT / Antimon / 1:24

Příspěvek od JoskaM »

Smíšku no tvarově ano... je to složité a hodně citlivé na přesnot, o opratrnosti s papírem nemluvě, ale jak vidíte, zas tak hrozné to není. - lasery jsem nechal pro druhé auto.

Vše sedí tak jak má. Zbytek je o rukou:

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Já vím, že pozadím to nespravím, ale co, synek má radost, :D
Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
kaktusak
Příspěvky: 2558
Registrován: sob 21.1.2012 10:39
Bydliště: Kyjov

Re: Chevrolet Monza GT / Antimon / 1:24 Hotovo

Příspěvek od kaktusak »

Na to jaký je to prevít papír tak říkám Joško SUPER .
Odpovědět

Zpět na „Ostatní“