Hrad Týřov / Milan Bartoš, Jiří Janúšek / 1:200

Odpovědět
marťas858-Týřovman
Příspěvky: 133
Registrován: stř 1.2.2012 20:36

Re: Hrad Týřov / Milan Bartoš, Jiří Janúšek / 1:200

Příspěvek od marťas858-Týřovman »

Ahojte klucí.
Moc děkuji za pochvalu a ohodnocení. Hřeje mě to u srdce. Bez chyby to sice není, ale mám z tohohle macka docela dost velkou radost. Opět jsem posunul svou hranici lepení o kus dál a vyzkoušel nové postupy. :D Pro mě nepopsatelný zážitek. ;)

Pro Honzu:
Klobouk ještě nechej na hlavě. Však ti ho vítr sfoukne až bude fičet kolem chaloupek a kopců, které Týřovu brzy narostou. :twisted:

Pro Zaptyho:
2x jsem ho musel kupovat jen proto, že jsem hňup a neumím se na 1. pokus rozhodnout, jestli placatá nebo prostorová okna na hrázdění. :lol: A 3. kousek je do archivu. :D

Pro Knoxe:
Extra speciálně pro tebe bude příště model focen na barevném pozadí. Chystám se ho pořídit, aby ty další fotky nějak vypadaly. ;) :D

Moc děkuji všem, co mi drželi palce, motivovalo mě to k další práci. A ještě je prosím držte, u terénu a chaloupek se budou hodit. :D

Marťas
Kluci v akci
Příspěvky: 60
Registrován: ned 6.1.2013 13:59

Re: Hrad Týřov / Milan Bartoš, Jiří Janúšek / 1:200

Příspěvek od Kluci v akci »

Tady jsou slibované ukázky barvení křivoklátu.
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

a řada další "špeků" zůstává skryta :)
Uživatelský avatar
Aki
Moderátor
Příspěvky: 1731
Registrován: pát 20.1.2012 23:27
Bydliště: doma
Kontaktovat uživatele:

Re: Hrad Týřov / Milan Bartoš, Jiří Janúšek / 1:200

Příspěvek od Aki »

tak to vypadá fakt bombácky, ty šutry jsou hodně vychytaný!
Zrzek
Moderátor
Příspěvky: 613
Registrován: pon 12.12.2011 20:19

Re: Hrad Týřov / Milan Bartoš, Jiří Janúšek / 1:200

Příspěvek od Zrzek »

Hele bojs, je to tady ještě o Týřovu?
JanO
Příspěvky: 521
Registrován: sob 21.1.2012 19:44

Re: Hrad Týřov / Milan Bartoš, Jiří Janúšek / 1:200

Příspěvek od JanO »

Neruš :D . Pánové se (snad) dohodli o plynulém přesunu vlákna na severovýchod, dále po proudu Berounky ;) .
David S.
Příspěvky: 43
Registrován: pát 20.1.2012 22:24

Re: Hrad Týřov / Milan Bartoš, Jiří Janúšek / 1:200

Příspěvek od David S. »

Moc hezké. Jen tam trochu ruší tlustší obrysové a lomové čáry (ty úplně). Ale to, předpokládám, teprve přijde na řadu.
Držím palce - oběma. ;)
Uživatelský avatar
Jirka Z.
Příspěvky: 720
Registrován: úte 24.1.2012 12:45
Bydliště: Praha

Re: Hrad Týřov / Milan Bartoš, Jiří Janúšek / 1:200

Příspěvek od Jirka Z. »

Gratulace, Marťas. Vypadá skvěle. Osobně jsem zvědav hlavně na zatravnění - neměj z toho žádnou přehnanou obavu, z materiálů, cos pořídil, to roste skoro samo... A doufám, že z těch dvou částečně využitých výtisků dáš dohromady třeba současnou podobu hradu... :twisted:
marťas858-Týřovman
Příspěvky: 133
Registrován: stř 1.2.2012 20:36

Re: Hrad Týřov / Milan Bartoš, Jiří Janúšek / 1:200

Příspěvek od marťas858-Týřovman »

Tak jsem se včera vrátil s ohromnými pocity z Papírového Jara v Praze na Chodově a zlatou medailí za Týřov. Kopec sice ještě není zcela dodělán, ale hrad už slaví první úspěch. :D Na včerejší doporučení jednoho z autorů přijde jedna skála na jižní straně kopce uprostřed ještě pryč, vše zakryje hlína, tráva a dřevěný val. Díky Jirko za rady. ;)
Abyste viděli, že opravdu něco dělám a neflákám se, je zde pár fotek. Dvě fotky jsou vypůjčené, fotil je na akci na Chodově jiný člověk, ale moc se mi líbily a tak doufám, že mi neutrhne hlavu, když je sem dám. Tímto děkuji autorovi těchto fotek, kterým je YogHurt.

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
zapty
Příspěvky: 179
Registrován: úte 21.2.2012 21:22
Bydliště: Miličín

Re: Hrad Týřov / Milan Bartoš, Jiří Janúšek / 1:200

Příspěvek od zapty »

Martine velká gratulace k prvnímu místu jen tak dále. Ten terén je fakt famozní, na fotkách nevypadá tak jako v reálu na chodově. Doufám že do velblouda ho budeš mít celýho hotovýho.
marťas858-Týřovman
Příspěvky: 133
Registrován: stř 1.2.2012 20:36

Re: Hrad Týřov / Milan Bartoš, Jiří Janúšek / 1:200

Příspěvek od marťas858-Týřovman »

Krásný večer všem patlalům. 8-)
Venku je opravdu nádherně, konečně se na nás modeláře také usmálo pěkné teplé počasí a tak jsme si s Knoxem slíbili, že podnikneme jednoho nedělního odpolednovečera výlet na Týřov. Inu sešli jsme se ve Skryjích, kde jsme předali model Týřova do muzea a šli jsme. No můžu vám říct, že takhle spocený jsem nebyl ani nepamatuju. :twisted: Výlet byl opravdu výživný, cesta byla klikatá (jednou nahoru a pak zas dolů) a Knoxík mi cestou vykecával díru do hlavy. :D Ale srandy bylo, že ještě po návratu jsem měl slušně rozhejbanou bránici, slzy se mi draly ven z očí a škytal jsem jak ***kroť se ve výrazech!***. Inu bylo to krásné odpoledne na Týřově. Když tak posedáváte uprostřed skororozpadlého Donjonu u ohniště, koukáte na skorozápad slunce a povídáte si s jedním z autorů modelu, slzu štěstí nemáte šanci zadržet. Knoxi, díky! ;) Bylo to super, příště mám u tebe ten výlet na Křivoklát. ;) :D
Pro čumily: Takhle teď vypadá Týřov v muzeu. Je nutno dodat, že největší sranda byla, když jsme se snažili nacpat model do vitríny. Byla totiž menší než hrad s kopcem. Dodnes nevím, kde udělali soudruzi z NDR chybu. :D Ale to by u toho nesměl byl Knoxík, aby se vše nevyřešilo. A tak je model ve vitrínce nainstalován trochu našikmo (letecký pohled do hradu). :D
A zde fotky:
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Modelu chybí ještě dodělat vnitřní plastický terén na nádvořích, dřevěná obranná hradba a chaloupky v předhradí. Ale to přijde časem. ;) Nerad někam spěchám s tak krásným modelem. Dodělám to hned, jak se mi vrátí z muzea. Autorům smekám! ;)
Pavlik99
Příspěvky: 144
Registrován: sob 21.1.2012 7:07
Bydliště: JM

Re: Hrad Týřov / Milan Bartoš, Jiří Janúšek / 1:200

Příspěvek od Pavlik99 »

Nádhera :!:
Uživatelský avatar
Aki
Moderátor
Příspěvky: 1731
Registrován: pát 20.1.2012 23:27
Bydliště: doma
Kontaktovat uživatele:

Re: Hrad Týřov / Milan Bartoš, Jiří Janúšek / 1:200

Příspěvek od Aki »

parádní terén :) jsem zvědavej, jak se popasuješ s nádvořím :)
Uživatelský avatar
Dalibor Zálešák
Příspěvky: 116
Registrován: pon 2.7.2012 12:22
Bydliště: Zlaté Hory

Re: Hrad Týřov / Milan Bartoš, Jiří Janúšek / 1:200

Příspěvek od Dalibor Zálešák »

:o Zvedám čelist ze země. Gratulace, nádhera, jen tak dál. Jsem zvědavý na Svojanov v Tvém podání...
JakMoc
Příspěvky: 4
Registrován: ned 29.12.2013 14:07

Re: Hrad Týřov / Milan Bartoš, Jiří Janúšek / 1:200

Příspěvek od JakMoc »

Ahoj Mart'as

Viděl jsem tvůj model hradu a musím říct že je perfektní.
Ta medaile je zasloužená.
Já jsem si sestavil model hradu Trosky současnou podobu od Z-ART.
Chci si model vylepšit o stromy, trávu a různou zelen'.
Nejprve ale řeším na jaký podklad model nalepit.
Mohl bys mi poradit???

Děkuji K
Odpovědět

Zpět na „Hrady, zámky, tvrze“