X-Wing Red 2 / Imcold / 1:48

Fantastika a ostatní modelové kategorie

Moderátor: tata

Odpovědět
Uživatelský avatar
wedge
Příspěvky: 114
Registrován: sob 21.1.2012 17:30
Bydliště: vysočina
Kontaktovat uživatele:

X-Wing Red 2 / Imcold / 1:48

Příspěvek od wedge »

Zdravím všechny. Už dlouho jsem sliboval (sám sobě) že si slepím svojí nejoblíbenější sci-fi poletuchu a pořádně jí vytuním. Na internetu ale nic použitelného neni , tak jsem čekal...a čekal. Díky Imcoldovi se konečně dočkal každý Star wars fanoušek a naštěstí pro nás je model tak precizně vyvedený (textury,škrábance,paneláž - vše přesně podle originálních modelů) že neni potřeba tunit téměř nic. Model ještě není hotový, tak lepím co se zrovna namane - nicméně těšit se můžete už brzo. Toto je Wedgův Red 2 z filmu New Hope alias Blue 5 z Return of the Jedi...

Předlohu netřeba představovat :

Obrázek
Obrázek

"reálná předloha"

Obrázek

STAVBA

ObrázekObrázek
ObrázekObrázek
ObrázekObrázek
ObrázekObrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
ObrázekObrázek
ObrázekObrázek
ObrázekObrázek
ObrázekObrázek
ObrázekObrázek



A konečně hotový Model, který se v poličce opravdu neztratí. Moc děkuji Davidovi za jeho trpělivost a za nádherný model který nám všem vytvořil. TĚŠÍM SE NA DALŠÍ !! :ugeek:

ObrázekObrázek
ObrázekObrázek
ObrázekObrázek
ObrázekObrázek
ObrázekObrázek
ObrázekObrázek
ObrázekObrázek
ObrázekObrázek
Uživatelský avatar
wedge
Příspěvky: 114
Registrován: sob 21.1.2012 17:30
Bydliště: vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: X-Wing Red 2 / 1:48 / Imcold

Příspěvek od wedge »

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Uživatelský avatar
Brzdič
Příspěvky: 2378
Registrován: pon 12.12.2011 14:11
Bydliště: Brno

Re: X-Wing Red 2 / 1:48 / Imcold

Příspěvek od Brzdič »

Paráda, hold seš kluk šikovná. :)
Unmar
Příspěvky: 1
Registrován: úte 15.4.2014 6:25

Re: X-Wing Red 2 / 1:48 / Imcold

Příspěvek od Unmar »

Jeden by ani nevěřil že je to papírový model:-)

Rozhodl jsem se tento model taky postavit a jelikož jsem své modely lepil naposled před 15 lety z ABC, tak bych na Vás měl pár dotazů:
1) Jakou zvolit formu tisku (laser/ink) a jaký papír, pravděpodobně si to nechám vyjet v Copyshopu.
2) Jak je to s podlepováním? Mám s ním jen špatné zkušenosti. Vždy se mi to všelijak zkroutilo (asi moc lepidla).
3) Jaký papír jste použil pro podlep?
4) Jak jste lepil špičku X-wingu? Použil jste nějakou lepící pásku? V návodu (přímo na stránkách autora) se to lepí bez vystříhaných zoubků (myslím zoubky jako bývají u válcových částí - po obvodu pro přilepení dna). Tento bod nevím jak správně popsat:-(
5) A poslední bod, dá se někde sehnat modrá verze modelu? Nalezl jsem pouze dvě červené.

Omlouvám se, možná za základní dotazy, ale jsem vážně začátečník.
Předem moc děkuji za odpověď.

Ještě jednou musím složit poklonu vaší zručnosti. NÁDHERA.
Uživatelský avatar
wedge
Příspěvky: 114
Registrován: sob 21.1.2012 17:30
Bydliště: vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: X-Wing Red 2 / Imcold / 1:48

Příspěvek od wedge »

Dobrý den přeji. Každý jednou nebo dvakrát začínal (četně mě), takže samozřejmě rád odpovím.

1) Já jsem model Red2 tisknul v copycentru laserem a výsledek je super - můžete dobře porovnat, protože modrého jsem si tiskl už doma na inkoust. Proti laseru nemám žádné výhrady a určitě se vyplatí těch pár (desítek) korun investovat. Ten modrý už je dělaný z různých částí red2 a red5 a jen jsem to v grafickém programu upravil do modrého - se svolením Davida (myslím že se také chystá uvolnit svojí modrou verzi až bude hotová ale už se mi nechtělo čekat :-) ) Každopádně tu mojí rád poskytnu ale tam je už rozlišení jen 200 dpi (byla to zkušební verze ze které se pak vyklubala finální), takže rozlišení je oproti té laserové menší - nicméně si myslím že inkoust zvládnul mnohem lépe vytisknout tu šedou barvu a celé to má takový bělo-šedější ton a i v tom menším rozlišení to je koukatelné.

2) podlepování řeším buď oboustrannou samolepící páskou (na kterou nedám dopustit a to obzvlášť na větší plochy) nebo pokud chci podlepit a zpevnit menší díl, tak použiju lepidlo (já používám lepidlo na balzu Perfect-G) a pořádně zatěžkám na pár minut.

3) tisknu a podlepuju papírem 160g/cm2 - pokud je potřeba pevnější plochu, tak 200g/cm2 nebo různé druhy kartonu co nasbírám (krabičkové, krabicovější až nejkrabičnější tloušťky :D - prostě podle potřeby ale na x-wing 1:48 na křídla a kostru bude bohatě stačit "krabicovější" tloušťka a jinak není potřeba podlepovat nic. David to má myslím i v návodu napsané. Pokud ale použijete karton na podlepení křídel tak jako já, tak musíte počítat že nebudou pasovat žebra - záleží pro co se rozhodnete, konečná metoda je jen na vás a nikdo neříká že musíte dodržovat postup podle plánku. U mě rozhodla moje nejpřirozenější vlastnost - lenost. Než abych se piplal s žebry, tak jsem každé křídlo (horní a spodní část ) podlepil a pak mezi ně jen vložil nějakou vložku na vytvoření hloubky a bylo...

4) ano máte pravdu, lepí se to bez chlopní - to je prostě další metoda jak k sobě poskládat díly - buď použijete chlopně (na větší díly) nebo lepíte jen hrany papíru k sobě - tzv. natupo. X-wing je celý natupo ale kde máte pocit že to nebude stačit, tak si tužkou domalujete chlopeň a je vyřešeno. Samotnou špičku je ale radost lepit, opravdu sedí skvěle - akorát jsem měl u obou modelů ten problém že mi zůstala úplně na špici mezera ( já jsem spodní a horní část od sebe oddělil aby tam nebyl nevzhledný ohyb a samostatně je nalepil na to vodorovné žebro) a tuto mezeru jsem zadělal proužkem papíru o šířce tak cca 0,5 mm - nepostřehnutelné a naopak to tu špici trochu ztupí, což je dobré)

5) už jsem vlastně odpověděl - jen doplním že pokud budete čekat na model od Davida, tak ten bude mít texturu na chlup stejnou jako měl originální modrý (později přebarvený na právě red2) x-wing. David je perfekcionalista a ty textury 100% korespondují s originály - já jsem si tu svojí vymyslel

A nakonec Vás ještě odkážu do naší sekce o různých metodách lepení kde je mimo jiné podrobněji popsáno jak podlepování, tak lepení natupo.
viewforum.php?f=25" onclick="window.open(this.href);return false;

Hodně zdaru a už jsem zvědavý na váš x-wing
P.S. já lepím pro změnu x-wing od UHU02
Azi
Příspěvky: 2
Registrován: ned 31.8.2014 23:00

Re: X-Wing Red 2 / Imcold / 1:48

Příspěvek od Azi »

Ahoj. Prosím tě nemůžu zde najít odkaz na stažení. Mohu poprosit o zaslání nebo uvedení odkazu? velebax@seznam.cz
Díky.
Uživatelský avatar
wedge
Příspěvky: 114
Registrován: sob 21.1.2012 17:30
Bydliště: vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: X-Wing Red 2 / Imcold / 1:48

Příspěvek od wedge »

Tak tady je pro zopakování pro všechny :

http://satd.sk/" onclick="window.open(this.href);return false;
Uživatelský avatar
Frankenstein78
Příspěvky: 41
Registrován: ned 20.4.2014 15:47
Bydliště: Číčov

Re: X-Wing Red 2 / Imcold / 1:48

Příspěvek od Frankenstein78 »

Ahoj, co je prosím na fotce za hnědou loď vedle toho X-vingu RED 2? Jinak parádní práce
Uživatelský avatar
wedge
Příspěvky: 114
Registrován: sob 21.1.2012 17:30
Bydliště: vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: X-Wing Red 2 / Imcold / 1:48

Příspěvek od wedge »

Ahoj i tobě. Popis a historie Moldy Crow je v tomto článku.

http://www.papirovemodelarstvi.cz/forum ... moldy+crow" onclick="window.open(this.href);return false;
bigpetr
Příspěvky: 293
Registrován: sob 23.1.2016 21:45
Bydliště: Brno

Re: X-Wing Red 2 / Imcold / 1:48

Příspěvek od bigpetr »

Ahoj. Krasně provedeno. Jak X-wing tak Moldy Crow.
Uživatelský avatar
wedge
Příspěvky: 114
Registrován: sob 21.1.2012 17:30
Bydliště: vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: X-Wing Red 2 / Imcold / 1:48

Příspěvek od wedge »

Ahoj, pro ty co nesledují zahraniční fora posílám fotky x-winga ještě od mého oblíbeného designéra UHU02. Můžete porovnat s modelem od Davida. Oba mají svoje kouzlo ale Davidův více odpovídá realitě. Model se mi lepil dobře ale je celý takový nějaký tmavší než originál, což jde za copycentrem a mnou že jsem si to nezkontroloval :-P zvětšeno na A3.

ObrázekObrázek
ObrázekObrázek
ObrázekObrázek
ObrázekObrázek
ObrázekObrázek
Odpovědět

Zpět na „Sci-fi, fantasy a ostatní papírové modely / Sci-fi, fantasy and other paper models“