FIREBOX

Moderátor: Vojta Č.

frantisek sochor
Příspěvky: 30
Registrován: ned 26.2.2012 21:37
Kontaktovat uživatele:

FIREBOX

Příspěvek od frantisek sochor »

Po trošku delší vydavatelské pauze mi dovolte, abych Vám představil tři novinky z mojí produkce.

Obrázek


CAS 30 S3R TATRA 815-7 4x4 a DA ARO 328 4x4
Obrázek
Prvním modelem je cisternová autoimobilová stříkačka (CAS) na tatrováckém pdvozku typové řady 815-7.
Model CASky TATRA 815-7 je doplněn dopravním automobilem (DA) ARO 328 4x4. Oba vozy jsou zařazeny ve výjezdu SDH Hřensko.

Modely jsou v měřítku 1:100 a rozšiřují sérii FIREBOXů. Modely je možno postavit s buď v základní variantě s krabičkovým podvozkem nebo ve složitější verzi s modelovým podvozkem s spoustou detailů. Modely jsou ideální pro začínající i pokročilejší modeláře. Vystřihovánka je tištěna ofsetem na kvalitním papíru o gramáži 120 g/m2. Díly zabírají celkem 1 stranu formátu B4. Cena modelu je 40 Kč.

Obrázky předloh a foto ze stavby naleznete zde:http://www.firebox.wz.cz/Sesit8.html


KHA 24 SCANIA T 124 C 6x4
Obrázek
Předlohou modelu se stal kombinovaný hasicí automobil (KHA), který je určen k likvidaci požárů více druhy hasiv (voda, pěna, prášek, CO2). Automobil je postaven na třínápravovém podvozku těžkého nákladního automobilu Scania T 124. Automobil pohání naftový přeplňovaný motor DC 1 03 380 o maximálním výkonu 280 kW při 1 100 otáčkách za minutu. Celková hmotnost je 25 000 kg a užitečná 9 350 kg. Nízkotlaké čerpací zařízení má jmenovitý průtok 2 400 l/min a vysokotlaké hasicí zařízení má průtok 200 l/min. V ČR slouží pouze dva automobily na podvozku tohoto typu.

Model je v měřítku 1:53 a doplňuje stále se rozrůstající sérii vozů. Model je možno postavit v různých úrovních obtížnosti a je tedy ideální pro začínající i pokročilejší modeláře. Vystřihovánka je tištěna ofsetem na kvalitním papíru o gramáži 170 g/m2. Díly zabírají celkem 2,5 stran formátu B4. Cena modelu je 60 Kč.

Obrázky předlohy a foto ze stavby naleznete zde:http://www.firebox.wz.cz/scania.html


TATRA 805 - valník
Obrázek
Předlohou modelu se stal dvounápravový automobil TATRA 805 v armádních barvách. O pohon se stará motor T 603A. Vozidlo disponuje čtyřstupňovou převodovkou s redukcí. Dohromady je k dispozici osm rychlostí dopředu a dvě dozadu. Maximální rychlost je 75 km/hod. Nejčastěji se můžeme setkat s nástavbami valník, skříň. Vozidlo bylo hojně využíváno armádou, ale i civilním sektorem.

Model je v měřítku 1:53 a doplňuje stále se rozrůstající sérii vozů. Model je možno postavit v různých úrovních obtížnosti a je tedy ideální pro začínající i pokročilejší modeláře. Vystřihovánka je tištěna ofsetem na kvalitním papíru o gramáži 120 g/m2. Díly zabírají celkem 1,25 stran formátu B4.Cena modelu je 40 Kč.

Obrázky předlohy a foto ze stavby naleznete zde:http://www.firebox.wz.cz/tatra805.html
Naposledy upravil(a) frantisek sochor dne úte 27.11.2012 16:55, celkem upraveno 5 x.
Uživatelský avatar
opel123
Příspěvky: 160
Registrován: čtv 30.8.2012 9:54

Re: FIREBOX

Příspěvek od opel123 »

Nádherné kousky :shock:
Uživatelský avatar
L 3000
Příspěvky: 88
Registrován: sob 21.1.2012 21:28
Bydliště: Brno

Re: FIREBOX

Příspěvek od L 3000 »

Nádherný modýlky zakoupil jsem :) .
Měl bych dotázek na tu Scanču je to nádhernej kousek...
Ve stavebnici je podvozek 6x6 a ne 6x4 ;)
Je to chybička a nebo ještě líp můžeme se těšit na další Scaniáckej modýlek ?
Co teď jezdím se Scančou nějak nechtě se k těmto vozům začínám sklánět :? ;) :D
petersen
Příspěvky: 52
Registrován: ned 19.2.2012 13:54

Re: FIREBOX

Příspěvek od petersen »

pro L 3000

jestli mohu do toho kecat , podvozek není 6x6 ale opravdu 6x4 neb co vím tak tento podvozek je tak trochu mimo zažité mínění o 6x4 .
Má totiž hnanou první ( řízenou nápravu ) a druhou ( první zadní nápravu ) třetí náprava ( druhá zadní ) je vlečená nepoháněná :lol:
Uživatelský avatar
L 3000
Příspěvky: 88
Registrován: sob 21.1.2012 21:28
Bydliště: Brno

Re: FIREBOX

Příspěvek od L 3000 »

Máš pravdu znova jsem se mrknul na poslední nápravě chybí kardan...
Jsem si ho tam automaticky domyslel.
No jo mlátím hlavou do zdi ..... :oops: :D
Kapitalisti mě nepřestanou překvapovat jak si hraní s nápravama,
kterou hnát a kterou ne...
Je viděť,že jsem ještě nepřišel na chuť těmto autům :)
Ikdyž se zájmem koukám na jejich vychytávky ,ale nechápu proč to tak je
a hlavně k čemu je to dobrý..
petersen
Příspěvky: 52
Registrován: ned 19.2.2012 13:54

Re: FIREBOX

Příspěvek od petersen »

:lol:
Je to sice offtopic ale nedá mi to

nemusíme chodit ke kapitalistům stačí se kouknout do naší historie k již neexistující firmě LIAZ
a její podvozek Liaz 125.810 6x4/P - funkční vzorek univerzálního nosiče zemědělských nástaveb
i on měl hnanou přední a prostřední nápravu zadní byla vlečena stejně jako u této Scanie :lol:
frantisek sochor
Příspěvky: 30
Registrován: ned 26.2.2012 21:37
Kontaktovat uživatele:

Re: FIREBOX

Příspěvek od frantisek sochor »

Multicar M 25 - třístranný sklápěč
Předlohou je víceúčelové vozidlo, které můžete potkat na ulicích ještě dnes. Setkat se s ním můžete ve stavebnictví, kde slouží pro odvoz suti a stavebních materiálů, při úpravách parků a zahrad. Typ M25 se stal doslova hitem, do ukončení výroby v roce 1993 se vyrobilo přibližně 100 000 kusů, přičemž až 70% bylo určeno k exportu.

Model je v měřítku 1:32 a je tištěn ofsetem. Rozsah je 2,5 strany formátu B4. Model je možné postavit v základní variantě bez interiéru kabiny nebo s interiérem a řadou detailů.


Obrázek

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
frantisek sochor
Příspěvky: 30
Registrován: ned 26.2.2012 21:37
Kontaktovat uživatele:

Re: FIREBOX

Příspěvek od frantisek sochor »

Multicar M 25 - ramenový nosič kontejnerů
Předlohou je víceúčelové vozidlo, které můžete potkat na ulicích ještě dnes. Jedná se o automobil s ramenovým nosičem kontejnerů. Setkat se s ním můžete ve stavebnictví, kde slouží pro odvoz suti a stavebních materiálů, při úpravách parků a zahrad. Typ M25 se stal doslova hitem, do ukončení výroby v roce 1993 se vyrobilo přibližně 100 000 kusů, přičemž až 70% bylo určeno k exportu.

Model je v měřítku 1:32 a je tištěn ofsetem. Rozsah je 2,5 strany formátu B4. Model je možné postavit v základní variantě bez interiéru kabiny nebo s interiérem a řadou detailů.

Obrázek

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
spida
Moderátor
Příspěvky: 735
Registrován: pon 12.12.2011 12:20
Kontaktovat uživatele:

Re: FIREBOX

Příspěvek od spida »

Dobře Fanda
Uživatelský avatar
Zdeněk-TEO
Moderátor
Příspěvky: 1292
Registrován: pon 12.12.2011 10:16
Bydliště: Havlíčkův Brod

Re: FIREBOX

Příspěvek od Zdeněk-TEO »

Jo jo, dobře, akorát já špatně....ještě jsem se nedostal k úkolu co mi Fanda zadal......se musím normálně červenat.
JoseFxx
Příspěvky: 869
Registrován: sob 21.1.2012 15:51
Bydliště: Liberec

Re: FIREBOX

Příspěvek od JoseFxx »

Nádhera. Model jehož předloha měla nezaměnitelný zvuk. Tříválec pocházel z Mercedesácké V6.
Jojo krásný stroj.
Uživatelský avatar
kaktusak
Příspěvky: 2559
Registrován: sob 21.1.2012 10:39
Bydliště: Kyjov

Re: FIREBOX

Příspěvek od kaktusak »

Hodně dobrý . To musím mít .
Uživatelský avatar
Daniel
Příspěvky: 1015
Registrován: úte 29.5.2012 8:27
Bydliště: České Budějovice

Re: FIREBOX

Příspěvek od Daniel »

Nádhera 8-) A vzhledem k tomu, kolik různých nástaveb existovalo i dobře "těžitelné" téma.
Uživatelský avatar
Tomys
Příspěvky: 1059
Registrován: pon 12.12.2011 10:56
Bydliště: Sparta, Greece

Re: FIREBOX

Příspěvek od Tomys »

Kontik je super :-)
Uživatelský avatar
Vojta Č.
Administrátor
Příspěvky: 1356
Registrován: pon 5.12.2011 16:28
Bydliště: Matka měst

Re: FIREBOX

Příspěvek od Vojta Č. »

Pecka a jistý nákup :)
Ještě oranžovou cisterničku, a pak by se nabízela nádherně šišatá jednomístná verze :)
Odpovědět

Zpět na „Novinky významných vydavatelů - ČR“