SPZky

Moderátoři: Zrzek, spida, zvukar

Odpovědět
catd6r
Příspěvky: 106
Registrován: čtv 20.2.2014 20:55
Bydliště: Beroun

SPZky

Příspěvek od catd6r »

Ahoj všichni.Dost lidí řeší vzhled espézetek na modelech a někdo psal že by to chtělo třeba i šestihranný známky z STK,Ale jak si vzpomínám tak já jsem s traktorem nikdy na technický nebyl a o měření emisí nemluvě.To by asi obojí dopadlo moc dobře a zemědělci by museli místo strojů vytáhnout opět koně :lol: Takže pro autory modelů zemědělské techniky a stavebních strojů-SPZ ano,ale bez známek s STK!
Uživatelský avatar
Tom911turbo
Příspěvky: 28
Registrován: stř 25.12.2013 20:27
Bydliště: Kósek od Olomóca

Re: SPZky

Příspěvek od Tom911turbo »

třeba na naší Forteře jsme teď dělali emise i stk, u traktorů se dělá myslim po 4 letech.

je fakt že se všema staršíma zetorama se kterýma jsem měl tu čest (asi 8) , od padesátky až po 120 crystala neměl technickou ani jeden, a o tom že by prošel by si mohl nechat jen zdát. bohužel je to tak... ale některy zas známky měli, i když třeba 8 let propadlý. :D

spíš dávejte bacha ať nedate SPZ s emisema třeba na vlečku :D
Azaret
Příspěvky: 113
Registrován: pát 20.1.2012 21:37
Bydliště: Troubky

Re: SPZky

Příspěvek od Azaret »

Jo tak to ja v tomhle ohledu musim oponovat. Znamky mame, to se SPZ odsroubuje jednou za 4 roky z traktoru a zajde se s ni do kolchozu kde nam to natocej udelaji. A SPZ se veme z5 (samozrejme je k tomu nutna znamost).
Do kolchozu si taky pozvou technika a delaji STK primo na miste. Samozrejme na tech strojich co jezdej ven za branu.
A treba otec mojeho kamarada si jednou za 4 roky dela vylet do mesta na STKcko a projde uplne v pohode, maji takovou lestenku nenadrenou.
Navic zakon zni jasne, bez znamek na silnici nema ten stroj co delat :-)
catd6r
Příspěvky: 106
Registrován: čtv 20.2.2014 20:55
Bydliště: Beroun

Re: SPZky

Příspěvek od catd6r »

Ahoj,jasně že dnes to ta je,ale to platí myslím až od roku 2004,my máme třeba na traktorbagru a kolových bagrech jen tu stříbrnou reg.značku a žádná tech. ani emise.Já jsem ale tohle téma začal ohledně toho,že skoro všichni patláme "stařečky", tak aby i ty SPZ tomu třeba nějak odpovídaly.Rozhodně nechci rozpoutat nějakou bitvu ohledně legislativy :D
Azaret
Příspěvky: 113
Registrován: pát 20.1.2012 21:37
Bydliště: Troubky

Re: SPZky

Příspěvek od Azaret »

Pokud predloha modelu znacky a znamky stk nema tak je tam delat nebudu. Pokud ma tak je tam udelam taky.
Nic mene v dnesni dobe je to jedno, vse co je na silnici musi mit znacky i znamky. Treba na agrotechnice od pana bousky urcite se znamkama :) zas tak stary ty stroje nejsou :-D
Odpovědět

Zpět na „Zemědělská a lesnická technika“